Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Papież


jajo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 81
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jednak odszedÂł KrĂłlowa Saba przepowiedziaÂła Âże po papieÂżu Polaku, bedzie murzyn, ktĂłry bedzie papoierzem bardzo krotko, po nim zaÂś bedzie jeszcze inny tez bardzo krĂłtko- ostatni i nadejdzie koniec Âświata. Dotychczas wszystkie jej przepowiednie speÂłniÂły siĂŞ i mam nadziejĂŞ Âże ta siĂŞ nie speÂłni. KupiÂłam dzisiaj gazetĂŞ w ktĂłrej sÂą kandydaci na nowego papierza i jest wsrĂłd nich nigeryjczyk czyli murzyn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak odszedÂł  :cry:  :(  KrĂłlowa Saba przepowiedziaÂła Âże po papieÂżu Polaku, bedzie murzyn, ktĂłry bedzie papoierzem bardzo krotko, po nim zaÂś bedzie jeszcze inny tez bardzo krĂłtko- ostatni i nadejdzie koniec Âświata. Dotychczas wszystkie jej przepowiednie speÂłniÂły siĂŞ i mam nadziejĂŞ Âże ta siĂŞ nie speÂłni.  KupiÂłam dzisiaj gazetĂŞ w ktĂłrej sÂą kandydaci na nowego papierza i jest wsrĂłd nich nigeryjczyk czyli murzyn  :blink:  :cry:
Takze slyszalem o takiej przepowiedni, wydaje mi sie ze Nostradamus tez sie na ten temat rozwodziÂł. Wg mnie nie dopuszcza do tego aby czarny zostaÂł papiezem (nie jestem absolutnie rasistÂą! ), z jednej strony beda bac sie tych przepowiedni - w zasadzie nie samych ich lecz reakcji prostych ludzi na to, a z drugiej niestety Kosciol zdaje sobie sprawe ze wsrod jego wiernych jest sporo rasistow i wbrew ogolnej zasadzie milosci mogÂą siĂŞ oni od Kosciola odwrocic. Okaze sie juz nie dlugo. Nie ma dla mnie znaczenia kim bedzie nowy papiez, bo wiem ze takiego jak ten juz nie bedzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skalar, Racja ale wiedz¹Ì ¿e jej przepowiednia jak dotad siê sprawdza to trudno w to niewierzyÌ chociasz narazie siê nad tym nie zastanawiam bedê posikana ze strachu jak siê oka¿e ¿e rzeczywiœcie wybiora tego murzyna uuuuu to bym siê zacze³a baÌ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jeÂśli to co mialoby byc tym koncem swiata? "Koniec Âświata" - to jest wzgledne pojĂŞcie. MoÂże byc metaforyczne w danej przepowiedni, jako inna tragedia... ÂŚmierĂŚ papieza jest jako takim koĂącem Âświata. Wielu z nas siĂŞ urodziÂło kiedy Jan PaweÂł II juz byÂł papieÂżem, od zawsze tak bylo w naszych Âżyciach i nagle umarÂł, odszedl.. skonczyl siĂŞ ten swiat, zaczaÂł byĂŚ inny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do murzyna to jest to tylko jedna z interpretacji przepowiedni, troche o tym czytalem, wiec pozwole sobie tu zamiescic pewne kawalki tekstow:Malachiasz w krótkich dwu-trzy wyrazowych kryptogramach okreœli³ kolejnych papie¿y. Po kryptogramie papie¿a Jana Paw³a II w proroctwie Malachiasza jest tylko jeden zapis - "Chwa³a oliwki". Id¹c œladami œw. Paw³a, który ¯ydów nazywa "Bo¿ym drzewem oliwnym" mniemaÌ mo¿na, i¿ z tego narodu bêdzie wywodziÌ siê kolejny papie¿, bliski równie¿ Polsce. Nastêpc¹ Jana Paw³a II, ma zostaÌ papie¿ "z chwa³y oliwnego drzewa". Wœród kandydatów tylko jeden spe³nia te warunki - Jean Marie Lustiger, Arcybiskup Metropolita Pary¿a. Wywodz¹cy siê z rodziny ¿ydowskiej, a urodzony na Ziemiach Polskich - w Bêdzinie. Polak przez miejsce urodzenia, ¯yd z pochodzenia. Nastêpnym papie¿em bêdzie "papie¿ s³oùca", co wêdruj¹c nieustannie po ziemi - jak s³oùce po niebosk³onie - poczyni starania o zjednoczenie dawnych schizmatyków i pojednanie z judaizmem. Jego wysi³ki nie przynios¹ jednak spodziewanych efektów. Przyjdzie kolej na "ga³¹zkê oliwn¹" - papie¿a, który ca³¹ swoj¹ dzia³alnoœÌ poœwiêci na po³¹czenie wiary chrzeœcijaùskiej z "now¹ wiar¹ - nowego wieku". Te starania te¿ nie przynios¹ rezultatów. Na koniec przyjdzie papie¿ obcej rasy, który stanie siê - wbrew swojej woli - papie¿em apokalipsy. Zginie wraz z ca³ym Rzymem, w ogniu oczyszczenia. Ci czterej ostatni papie¿e nazwani zostali w ksiêgach odpowiednio: De mediae lunae - mediator ksiê¿yca, De labore solis - trud s³oùca, De gloria olivae - chwa³a drzewa oliwnego, Pietro Romano - Piotr rzymski. Nastêpnym bêdzie "chwa³a drzewa oliwnego" - papie¿, którego pontyfikat przypadnie na czas ogromnego rozwoju wiary w zjawiska paranormalne - epokê New Age. Z jednej strony rozpocznie siê ogromny, masowy odwrót wiernych od Koœcio³a, a z drugiej wszelkie zjawiska paranormalne opanuj¹ ludzkie umys³y i stan¹ siê samodzieln¹ religi¹ z milionami wyznawców. Osi¹gnie to tak niebywa³e rozmiary, ¿e papie¿ bêdzie zmuszony szukaÌ porozumienia z wyznawcami nowej wiary. Przeniesie siê te¿ czasowo do Mediolanu. Do Rzymu ju¿ nie zd¹¿y powróciÌ. "Piotr rzymski" - ostatni papie¿ w historii Koœcio³a katolickiego - tym razem czarnoskóry, podobnie jak pierwszy Piotr, stanie oko w oko z przeœladowaniem chrzeœcijan. Zostanie papie¿em apokalipsy - czasu gwa³townych wojen chrzeœcijaùsko-muzu³maùskich i krwawych konfliktów maoistyczno-buddyjskich. Najwiêkszym z nich bêdzie wojna chiùsko-indyjska. Potem na równinach Azji pojawi siê wódz - antychryst, który usunie mêdrców Indii i Tybetu. Ujarzmi t³umy, wzniecaj¹c zjawiska podobne do cudów i wszyscy upadn¹ do jego stóp. Szatan - duch z³a - obdarzy go ca³¹ swoj¹ moc¹. Tak "uzbrojony" rozpocznie ludobójcz¹ wojnê anga¿uj¹c dwieœcie milionów ludzi, by podbiÌ Zachód. Bêdzie to ju¿ akt koùcowy. Rzym zniknie, a œwiat poddany zostanie oczyszczeniu przez ogieù. Ostatni papie¿ prze¿yje to wszystko, by odejœÌ wraz z Wiecznym Miastem. To ze papiez bedzie czarny wzielo sie z "chwa³a drzewa oliwnego" oto ie interpretacje:-Drzewko oliwne reprezentuje srodek dnia, swiat srodzemnomorski (prowancja, hiszpania, wlochy, grecja... - a takze Chrystusa - ofiary Wzgorza Oliwnego (czyli Zydow) - w Islamie reprezentuje oœ swiata i okresla uniwersalnego czlowieka, proroka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie sie zabardzo nie chche wierzyc w te przepowiednie.Tak jak powiedzial moj jeden nauczyciel dzis, ze tez czytal te przepowiednie ale w nie nie wierzy bo zawsze sie ujawniaja po wydarzeniu a nie przed.  Sam juz nie wiem.  :cry:
To co przytoczyÂł Skalar jeszcze sie chyba nie wydaÂżyÂło, nie sadzisz?konklawe zbiera sie do 15 dni po smierci papieÂża... bedziemy mieli okazje porownac rzeczywistosc z tym tekstem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie sie zabardzo nie chche wierzyc w te przepowiednie.Tak jak powiedzial moj jeden nauczyciel dzis, ze tez czytal te przepowiednie ale w nie nie wierzy bo zawsze sie ujawniaja po wydarzeniu a nie przed.  Sam juz nie wiem.  :cry:
To co przytoczyÂł Skalar jeszcze sie chyba nie wydaÂżyÂło, nie sadzisz?konklawe zbiera sie do 15 dni po smierci papieÂża... bedziemy mieli okazje porownac rzeczywistosc z tym tekstem.
Ja muwie to co mowil muj nauczyciel.Tak jak bylo w ameryce co w te wierze w... (nie wiem jak sie pisze ) wlecialy samoloty to tez nikt nic nie wiedzial a potem pamietam ze w nie do wiary na tvn cos tam gadlai ze jakas tam przepowiednia muwila ze tak bedzie. :|
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pisz ze nie wiesz tylko wez slownik ortograficzny do rĂŞki....1. Twoja ortografia jest tak beznadziejna Âże gorszej jeszcze nie spotkalem na tym 4um. Wszelkie dysleksje itd. to Twoja sprawa ale mi by bylo wstyd wyslac posta do ludzi gdzie pisze "mĂłwiĂŚ" przez "U", albo wieÂża przez "RZ".2. Jesli formulujesz zdanie ktore ma coÂś przekazac innym to pisanie: "coÂś tam gadali, Âże jakaÂś tam przepowiednia" jest bez sensu. Mnie osobiscie na j. polskim uczono ze sie nie mowi jak sie nie jest pewnym, a juz na pewno sie nie pisze kiedy sie nie jest CAÂŁKIEM pewnym.Adrian, nie bierz tego posta jako najezdzanie na Ciebie, nie mam nic zlego na mysli tylko tyle zebys zwracal uwage na to co i jak piszesz bo nie jest z tym najlepiej.Ps. Przepraszam za :Off-Topic:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do slow Adriana to chyba pisze o WTC jak sie domyslam? Te slowa to "i dwaj wielcy bracia polegna". Istota przepowiedni jest to, ze one nic konkretnego nam nie mowia. Nie mozemy sie dokladnie dowiedziec co, ani kiedy dokladnie sie wydarzy. Dopiero zaistniale wydarzenia mozemy przypisac do jakiejs przepowiedni i tak tez bylo z WTC. Fakt iz przepowaiednia Nostradamusa pasuje do ataku na WTC to nie znaczy wcale ze slowa Centurii sie wypelnily.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 :doh:  :doh:  :doh:  :doh:  Nie pisz ze nie wiesz tylko wez slownik ortograficzny do rĂŞki....1. Twoja ortografia jest tak beznadziejna Âże gorszej jeszcze nie spotkalem na tym 4um. Wszelkie dysleksje itd. to Twoja sprawa ale mi by bylo wstyd wyslac posta do ludzi gdzie pisze "mĂłwiĂŚ" przez "U", albo wieÂża przez "RZ".2. Jesli formulujesz zdanie ktore ma coÂś przekazac innym to pisanie: "coÂś tam gadali, Âże jakaÂś tam przepowiednia" jest bez sensu. Mnie osobiscie na j. polskim uczono ze sie nie mowi jak sie nie jest pewnym, a juz na pewno sie nie pisze kiedy sie nie jest CAÂŁKIEM pewnym.Adrian, nie bierz tego posta jako najezdzanie na Ciebie, nie mam nic zlego na mysli tylko tyle zebys zwracal uwage na to co i jak piszesz bo nie jest z tym najlepiej.Ps. Przepraszam za  :Off-Topic:
niebardzo wiem, co chciaÂłeÂś przez to powiedzieĂŚ (chyba siĂŞ jednak troche czepiasz)sÂą gorsze zaburzenia od dysleksji - wystarczy trochĂŞ zrozumienia :tak:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyta³am ten tekst który zamieœci³ Skalar i szczerze mówi¹Ì to przestraszy³o mnie to trochê :| ale jestem œpi¹ca, a jak jestem w stanie bliskim snu to czêsto Ÿle interpretuje to co czytam lub to co ktoœ mówi :roll: wiêc jutro jak siê wyœpiê to przeczytam jeszcze raz.... ZzzzZZ :spi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sa jeszcze inne przepowiednie, mowiace o wydarzeniech majacych sie stac w 14 dni po smierci Papieza. Choc moim zdaniem to na dzien dzisiejszy wyglada to na wielka bujde na resorach. Czas smierci papieza tez byl "przepowiadany" na bodajze druga polowe sierpnia 05r i jak widac nie sprawdzilo sie. Wiec nie zamartwiajmy sie dodatkowo przepowiedniami w i tak juz smutne dni. Pozdrawiam- Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niebardzo wiem, co chciaÂłeÂś przez to powiedzieĂŚ (chyba siĂŞ jednak troche czepiasz)sÂą gorsze zaburzenia od dysleksji - wystarczy trochĂŞ zrozumienia  :tak:
Zrozumienie podstawÂą egzystencji ;-) moÂże masz racje - doczepiÂłem siĂŞ, ale po forum oczekujĂŞ zarĂłwno kultury wypowiedzi na poruszane tematy jak i stylu tejÂże wypowiedzi. Zwrocilo to mojÂą uwage glownie ze wzgledu na jakosc tych bledow - kaÂżdemu zdazaja sie bledy, mnie rowniez ale mysle ze sa one dopuszczalne w pewnych granicach. Styl pisania na forum w pewnym stopniu swiadczy o osobie piszacej.
No mi by siĂŞ to przydaÂło... nie zamartwiaĂŚ siĂŞ dodatkowo
Nie przejmuj sie tymi przepowiedniami ;-) bedzie co ma byc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauwa¿cie jedno, ¿e wszystkie te przepowiednie s¹ tak napisane ¿e ka¿dy kto je przeczyta mo¿e je inaczej zinterpretowaÌ. Tak jak by³o wczeœniej napisane dopiero po zaistnia³ym fakcie ludzie znajduj¹ powi¹zania przepowiedni z rzeczywistoœci¹. Wed³ug mnie interpretacja dotycz¹ca czarnoskórego papie¿a jest troche naci¹gniêta, bo równie dobrze osoba z Ameryki Po³udniowej mog³aby siê "za³apaÌ" pod ten opis. Koniec œwiata by³ zapowiadany na rok 2000 i co?? Dalej tu jesteœmy. Wydaje mi siê ¿e nie powinniœmy siê zbyt g³êboko zastanawiaÌ kiedy bedzie koniec bo "nie znamy dnia ani godziny", i powinniœmy ¿yc tak jakby koniec œwiata mia³ byÌ jutro. Ale siê rozpisa³em Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.