Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Diversion


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka Znalaz³em dosyÌ ciekaw¹ Diverisonê na Allegro Motocykl zosta³ sprowadzony z Niemiec. Wyprodukowany w 1996 roku. Przygotowany do rejestracji, posiada stela¿e pod trzy kufry Krauser,nowe opony, podgrzewane manetki, pe³n¹ dokumentacjê - w tym przegl¹dy.Fotki trochê niewyraŸne, ale napisa³em do gostka maila, czy móg³by mi podes³aÌ jakieœ wyraŸniejsze(jak coœ to zamieszczê tutaj)Z tego co widaÌ na za³¹czonych fotkach, to motocykl wygl¹da na uszanowany i czysty. Ma nawet ca³y, d³ugi tylny b³otnik, co rzadko widujê w u¿ywanych XJ Cena 12800 z³, przebieg 39000 km, ale tego ju¿ siê nie czepiam :mrgreen: Oto link : http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=46310920MiejscowoœÌ to Puszczykowo, ko³o Poznania Jak koleœ nie wyœ³e mi fotek, to zadzwoniê do niego i popytam co i jak i chyba siê skusze i pojade po niego :mrgreen: Mys³icie, ¿e warto siê tym zainteresowaÌ ?? Wygl¹da mi to na dosyÌ ciekawy okaz :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JeÂżeli jesteÂś mocno zainteresowany, nie napalony to wsiadaj w auto i jedÂż obejrzeĂŚ.JeÂżeli Ci odpowiada potarguj z goÂściem, napewno znajdziesz jakieÂś niedociÂągniĂŞcia.Cene zbijaj,Âładuj kask na gÂłowe i do domeczku,kolega puszkÂą sam pojedzie.A jak nie pasuje to wracacie razem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie DzwoniÂłem do wÂłaÂściciela motocykla i trochĂŞ sobie porozmawialiÂśmy.Co do spraw wizualnych: Motocykl miaÂł lekko pĂŞknietÂą przedniÂą owiewkĂŞ, lampa i zegary byÂły nienaruszone i wszystko jest oryginalne, nawet stelaÂż z owiewki nie byÂł pokrzywiony. Owiewka i przedni bÂłotnik poszÂły do lakiernika, bĂŞdzie to zrobione i poskÂładane na piÂątek. BedÂą oryginalne boczne nalepki, wiĂŞc wszystko bĂŞdzie na cacy.Zdemontowane byÂło przednie zawieszenie i byÂło sprawdzone czy jest proste. KoleÂś jeÂździÂł tym motocyklem i mĂłwiÂł, Âże nie wĂŞÂżykuje, trzyma siĂŞ zadanego toru jazdy. Po puszczeniu kierownicy przy okoÂło 100 km/h motocykl idzie prosto i tak mniej wiecej siĂŞ trzyma, aÂż do prĂŞdkoÂści zerowej Dobrze skÂłada siĂŞ w zakrĂŞty zarĂłwno prawe, jak i lewe itd.Prawy tÂłumik, ma lekkie ryski. WidaĂŚ to dopiero jak siĂŞ blizej przypatrzy. Gostek powiedziaÂł, Âże jeÂżeli chcĂŞ, to wymieni mi ten tÂłumik na nowy (poszuka dobrego w Belgii) lub zostawi ten i spusci odpowiednio z ceny, jeÂżeli jego wyglÂąd bĂŞdzie mnie bardzo draÂżniÂł.Co do spraw technicznych:Opony sÂą nowe, klocki wystarczÂą lekkim batem na jeden sezon. Motocykl zapala rĂłwnie dobrze na zimnym, jak i na ciepÂłym silniku. SÂłychaĂŚ w nim to co w Diversionach sÂłychaĂŚ zazwyczaj, oprĂłcz tego, nie ma zadnych niepokojacych stukĂłw i trzaskĂłw, wszystkie biegi wchodzÂą dobrze, Âżaden nie wypada itd.Mam do niego zadzwoniĂŚ pod koniec tygodnia, bo teraz jedzie do Belgii po trzy inne motocykle, wiĂŞc jak zadzwoniĂŞ, to siĂŞ umĂłwimy na spotkanie i wszystko sobie oblukam Hmmm miejmy nadziejĂŞ, ze siĂŞ nie zawiodĂŞ [ Dodano: 2005-03-27, 20:03 ]

Jedno jest pewne,byl malowany.
No przednia owiewka i przedni b³otnik, jest po lakierowaniu - znaczy bêde gotowe w pi¹tek.W ogóle ten goœÌ teraz do mnie oddzwoni³.Powiedzia³, zebym od razu nie bra³ transportu, tylko przyjecha³ obejrzeÌ, pow¹chaÌ i pojeŸdziÌ. Mówi, ze róznie to bywa, motocykl moze mi siê nie spodobaÌ itd.A jak mi siê spodoba i bêdê chcia³ wzi¹Ì, to porozmawiamy o cenie i mi przywiezie go pod dom. Zapyta³ sie mnie, czy chcê moze coœ uszkodzonego, to moze mi przywieŸÌ, ale jednak wolê coœ w ca³osci i gotowe :mrgreen:DOPISANE: Kurde tak teraz siedzia³em i sie przygl¹da³em. Facet mówi³ mi, ze zrobi³ zdjêcia zaraz, jak j¹ przywióz³. Czyli wtedy powinna byÌ w oryginalnym lakierowaniu, a nie jest(przynajmniej owiewka nie jest).Czyli co ?? By³a ju¿ lakierowana owiewka wczesniej??Mo¿e st¹d ten niski przebieg, bo zegary po dzwonie w niemczech by³y zmienione??Wiem, ze w oryginalnym malowaniu, ta nalepka z baku powinna dalej przechodziÌ na owiewkê :? Kutwa sam ju¿ nie wiem, mo¿e za bardzo sie czepiam ??Znowu musze dopisaÌ Mój b³¹d, na zdjêciu jest ju¿ z polakierowan¹ owiewk¹ Do odbioru w pi¹tek jest b³otnik, bo by³ podrapany :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakich i ktĂłre to te lepsze ?? MĂłwisz o lepszych dla mnie, czy dla Ciebie ??Wiesz czasami Twoje podejÂście do pewnych spraw mnie irytuje KupiÂłeÂś sobie GSXR-a i teraz wszystko, co nie ma plastiku i nie odpowiada Twoim upodobaniom, zapewne jest kupÂą gĂłwna i do tego nic nie wartÂą.Sam niedawno jeÂździÂłem plastikiem i przyznam siĂŞ tak szczerze, Âże Moim zdaniem jest o wiele wiĂŞcej innych motocykli lepszych od plastikĂłw, ale Ty zapewne tego nie zrozumiesz :mrgreen: Mimo wszystko szanujĂŞ wybĂłr innych i nie mĂłwiĂŞ, Âże jak ktoÂś sobie kupi motocykl, ktĂłry nie odpowiada moim gustom i wymaganiom jakie mu stawiam, to jest fe......NapisaÂłbyÂś moÂże coÂś konstruktywnego na temat tego motocykla,doradziÂłbyÂś mi, a moze coÂś zasugerowaÂł, a nie spamowaÂł i narzucaÂł innym usilnie swoje przekonania i uzewnĂŞtrzniaÂł jakieÂś Âżale itp; itdPoza tym o gustach siĂŞ nie dyskutuje i jak Ci nie odpowiada mĂłj wybĂłr i CiĂŞ to w sumie nie obchodzi, to po co zabierasz gÂłos jednoczeÂśnie nie wnoszÂąc nic nowego do tematu ??Pozdrawiam i udanego sezonu zycze :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ju¿ trochê rozdra¿niony ca³¹ sytuacj¹ zwi¹zan¹ z zakupem motocykla :? Prawie dwa sezony zmarnowane, dlatego te¿ ju¿ mnie to wszystko delikatnie mówi¹c w***wia.Znajomy mial byÌ na œwiêta, teraz siê okazuje,¿e ma byÌ po œwiêtach i ma jeszcze grodziÌ swoja dzia³kê i coœ tam jeszcze. Zejdzie mu pewnie z tydzieù, albo i d³u¿ej. Zanim coœ mi w rajchu znajdzie i przyjedzie, to te¿ pewnie lekkim batem ze dwa tydnie, echhhh Dlatego tez szukam czegoœ na Naszym rynku, bo handlarzy siê namno¿y³o, a Wicher spragniony jazdy :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wicherku, Slonko Ty moje !Widze ze siem podjarales na ten sprzet , wiec co nie powiem bedzie i tak zle! Ale jak dla mnie z doswiadczenia powiem - nie jezdzi sie ogladac sprzeta dalej niz 80-100 km. Kiedys jechalem pod warszawe bo pacjent zapewnial mnie ze "motorek igla, ledwo smigany, oryginalny lakaierek i wogole kapa sprzet". Gadalem przez telefon chyba z 5 razy - za kazdym razem sie upewnialem czy aby zelazko nie ma jkichs brakow. Za kazdym razem slyszalem ze jest poprostu w stanie fabrycznym. Przypialem do mojego paska lawetke i podjechalem do Garwolina. Na miejscu malo sie nie rozplakalem - nabilem 300 km w jedna strone a w garazu stala taka padlina ze szkoda gadac. Po ogledzinach okazalo sie ze nawet (po odkreceniu ochraniacza) od spodu brakowalo dwoch srob w korpusie silnika. Motocykl byl bardziej bity niz ja w dziecinstwie Malo brakowalo a bym gostkowi wyplacil baty, ale kurdupel podjechal nowa bejca 3, a w drugiej bejcy siedzialo 2 kolezkow wiec wolalem nie ryzykowac.Jezeli macie kupowac moto od gostka z Warszawy lub okolic - nie ma co wogole zawracac dupe. Same cwaniaki i naciagacze. To nie tylko moja opinia ale kilku kolegow z mojego miasta.koniec koncow - najlepiej kupowac od POSIADACZA a nie HANDLARZA. Handlarz ozeni Ci kady kit a Ty jak jestes przypalony na maszyne chcesz czy nie - lykniesz ten kit.Przyjalem juz dawno pewna zasade - jak jade kupowac biore ze soba jakiegos mechanika z serwisu. Moze i jezdze troche, moze troche sie znam - ale co fachowiec to fachowiec.Wiec wez ze soba na ogledziny machera. Podejzewam ze nie zaspiewa za ogledziny wiecej niz 50 - 100 pln a lepsze to niz wdupic siem na mine za 13 000 pln. Wiadomo ze fachman tez nie rozkreci na miejscu silnika zeby stwierdzic co i jak ale oslucha spzreta, objezdzi i zawsze zminimalizuje (nie wykluczy!) obsuwy.Na zdjeciach do ktorych dales adres nic nie widac! generalnie zawsze trza oblookac okolo 20 sprzetow zanim cos lykniesz.Ale generalnie - nie od Handlarza - lepiej od wlasciciela. Znam paru handlarzy samochodami i wiem ze wykreca kazdy walek (trociny w skrzyni biegow, olej przekladniowy dla wyciszenia silnika, itd - to tylko najbardziej hamskie waly) powodzenia Wicherku, mam nadzieje ze niedlugo posmigamy razem !Maciek "Bomba"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziêki MaÌku za cenne porady i s³owa otuchy :roll: Z t¹ jazd¹ dalej ni¿ 80-100 km, to siê zgadzam. Kiedyœ jecha³em do Lubania ogladac moto. Sytuacja mniej wiêcej podobna do Twojej. Ogl¹da³em tam XJ 600, która maia³a byÌ ig³a i na zdjêciach te¿ tak wygl¹da³a. Jak j¹ zobaczy³em, to prawie powali³o mnie na kolana,ale nie z wra¿enia, tylko w wyniku szoku jakiego dozna³em :? Co do oblukania tych 20-tu sprzêtów, to moze byÌ k³opot, bo oferta XJ 900 S na rynku wtórnym jest uboga i nie obfituje w du¿¹ liczbe og³oszeù.Model w sumie rzadki i ceniony na rynku wtórnym(trzyma ceny). Jak ju¿ siê coœ trafi, to zazwyczaj, jest to moto po przejsciach umiejêtnie zatuszowanych i z duzym przebiegiem, który zazwyczaj jest cofniêty o ponad po³owê (ale tego siê nie czepiam).Chodzi mi tylko i wy³acznie o ten model, wiec chyba poczekam na znajomego, bo u niego mam szerokie pole do manewru.........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DziĂŞki MaĂŚku za cenne porady i sÂłowa otuchy :roll:  
Spoko Wicherku, jakie to tam rady byly - czysta amatorszczyzna z wlasnego doswiadczenia, a swoja droga Diversion to kapa motocykiel, zadasz szyku jak na takiej wyjedziesz,pozdrawiam i zycze udanego zakupa (no mam nadzieje ze niebawem opijemy !) Maciek "Bomba"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki spoko Timaczku Sorki, ¿e tam siê trochê unios³em na Ciebie w jednym poœcie :wink: Mam nadziejê,¿e nie jesteœ z³y Oczywiscie Bandit i Fazer mi siê podobaj¹, ale hmm, jakby to powiedzieÌ, nie ta pojemnoœc silnika i nie te gabaryty Moje za³o¿enia by³y takie: Silnik minimum 750 ccm, czterocylindrowy, ch³odzony powietrzem, d³ugie okresy pomiêdzy regulacjami i serwisami, stosunkowo mocny, z niez³ym kopytem i stosukowo ekonomiczny zarazem,¿adnych bajerów typu hydraulicznie sterowane sprzêg³o itd. napêd tylko i wy³¹cznie kardanem(wiadomo chyba dlaczego ), motocykl musi byÌ du¿y i wygodny dla dwóch osób, a najlpeiej na 2,5 osoby, komfortowy itd :mrgreen: Dobra ju¿ dalej nie bedê wymienia³, bo wysz³a mi jak byk Dywersja 900 :mrgreen: No i jeszcze dodatkowo sentyment do serii XJ, ale to ju¿ chyba taki bonusik :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Ja bylem pare razy w Polsce po sprzety i nigdy sie nie nadzialem,moze mam szczescie,np.R1 kupowalem w Toruniu,SRADa w Warszawie (tak,tak.. i nie nadzialem sie ).2.Wicher,co sie tak uparles przy tym wale?Ciezki sprzet przez to jest i mimo wszystko czuc go w jezdzie.Ja bym wolal na Twoim miejscu CBR1000 Dual czy GSX1100F albo jak Ci juz kiedys polecalem ZZR1100.Ale to Twoj swiat i Twoje zabawki wiec rob jak chcesz :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GabryÂś na nie chcĂŞ najzwyczajniej w Âświecie ÂłaĂącuszka Âświntuszka Zbyt wygodny jestem, smarowaĂŚ mi sie nie chce ani naciÂągaĂŚ To co wydam na wymianĂŞ zestawu napĂŞdowego wolĂŞ np poÂświĂŞciĂŚ na oponĂŞ, czy teÂż na paliwo :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.