Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

akt własności - tutorial


palmito

Rekomendowane odpowiedzi

WitamTo moj pierwszy post i pewnie nie bedzie ich za duzo bo nawet nie mam motocykla tylko motorower :-) ale zarazilem sie od niego pasja i moze kiedys kupie sobie motor.Moj problem jest taki:Ten motorower co go mam nie ma zadnych papierow. Wiec jak mozna zdobyc jakis akt wlasnosci: dowĂłd kupna (sklepu co w nim kupowali w 1961 juz nie ma :-) ), moze pisac do fabryki albo zalozyc w sadzie sprawe o nadanie aktu wlasnosci przez zasiedzenie? Czy ktos sie czyms takim kiedys zajmowal albo moze sa gdzies w necie jakies opisy co trzeba zrobic? Niestety wszczyscy prawnicy co mam z nimi jakakolwiek stycznosc nie wiedza jak z tego wyjsc?Co mam robiĂŚ, od czego zaczac?Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj samych papierĂłw, bÂądÂź zÂłoma z peÂłnÂą dokumentacjÂą (dowĂłd rejestracyjny) i zrĂłb mu 'remont kapitalny' w postaci uzyskania zgodnosci numerĂłw sprzĂŞta z papierami.Ludzie, co ja robiĂŞ, uczĂŞ Âłamac prawo dajcie mi ostrzeÂżenie :wink: :!: :!: :!: A tak serio, to w naszym kraju trzeba kombinowaĂŚ w takich przypadkach :? 3m siĂŞ ciepÂło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powodzenia, kiedys czytalem o takim sposobie nabycia praw wlasnosci pojazdu wlasnie przez zasiedzenie, ale wtedy trzeba jakos udowodnic ze szukalo sie poprzedniego wlasciciela czy cos w tym stylu np.ogloszenie w prasie. Nie wiem dokladnie jak sie postepuje w takim przypadku, ale taki proces trwa dosc dlugi okres czasu. Jesli Ci sie uda to napisz w jaki sposob rozwiazales ten problem, pewnie innym tez sie kiedys moze przydac Pozdrawiam- Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moÂżesz zÂłoÂżyĂŚ wniosek do sÂądu rejonowego, wÂłaÂściwego dla miejsca Twojego zamieszkania, do wydziaÂłu cywilnego, bÂądÂź nieprocesowego (jeÂśli taki jest w danym sÂądzie utworzony), problemem bĂŞdzie wykazanie tego, w jaki sposĂłb wszedÂłeÂś w posiadanie tej ruchomoÂści (w tym przypadku motoroweru) bo od tego moÂże zaleÂżeĂŚ tok postĂŞpowania; napisz wiĂŞcej, w jaki sposĂłb go nabyÂłeÂś,odradzam wykonywania "przeszczepu" bo moÂże to spowodowaĂŚ wiele nieprzyjemnych sytuacji, czĂŞsto to siĂŞ po prostu nie opÂłaca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motorower dostalem od babci, mam na swiadkow cala wies :-) oraz wnosze o zwolnienie wnioskodawcy caÂłkowicie z kosztĂłw postĂŞpowania sÂądowego ze wzgledu ze jestem studentem i nie mam kasy. W piatek (8.03) bede mial potwierdzenie z US. chcialem ubiec sad i razem z wnioskiem dac zaswiadczenie, ze pojazd nie byl nigdy rejestrowany ale UM nie moze czegos takiego wydac, a na policji gdzie chcialem dostac zaswaidczenie, ze nie jest w rejestrze pojazdow skradzionych albo zagubionych - facet kazal mi przynies dowod rejestracyjny - ciekawe skad (chyba musial bym sobie go sam zrobic) i zadne tlumaczenia nic nie daly. Tak wiec pewnie trzeba to bedzie zalatwic potem z jakims nakazem z sadu i sprawa przeciagnie sie w nieskonczonosc.W Polasce albo pojazd jest nowy ze sklepu albo byl kiedys zarejestrowany, natomiast przypadku ze jest stary i nie zarejestrowany polskie prawo nie przewiduje - a co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.