Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Fazer vs Sevenfifty co wybrac


zomb

Rekomendowane odpowiedzi

SiemankoMam wielki problem co wybrac bo trafily mi sie 2szt ktore max mi sie podobaja tzn Fazerka oraz Hondzia Sevenfifty,obie sa w tej samej cenie i ten sam rok,a na dwie mnie nie stac,wiec musze wybrac tylko jedna.Co polecicie??Moto ma sluzyc do jazdy po miescie oraz do weekendowych wypadow za miasto we 2osoby.Wczesniej jezdzilem na Xj600Jak to widzicie?Z gory dziekuje za odpNo i witam Was na Slaskim Forum Moto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz Fazera.95KM to jest to a nie biedne 70KM z groszem w Sevenfifty.Zreszta sam sobie musisz odpowiedziec na pytanie co wolisz:nowoczesniejsza stylizacje,lepsza ochrone przed wiatrem,wieksza moc,chlodzenie ciecza,lepsze zawieszenie i hamulce w Fazer czy klasyczna linie w CB750...A ja i tak bralbym Bandita 1200

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym wybra³ Sevenkê, bo jest to piêkny motocykl silnie nawi¹zujacy swoj¹ lini¹ do najlepszych lat UJM, czyli uniwersalnego japoùskiego motocykla. Je¿eli lubisz klasyczne motocykle i klimat naked bike nie jest Ci obcy, to jest to znakomity wybór.Silnik o pojemnosci 750 ccm nie jest wysilony i zapewne w codziennej eksploatacji sprawdza siê znakomicie. Mocy wystarczy Ci je¿eli od tego motocykla nie oczekujesz osi¹gów np GSXR 600 Wygodny zarówno dla kierowcy jak i pasa¿era, spora iloœc dostêpnych na rynku akcesoriów pozwoli Ci wyposa¿yÌ motocykl wedle upodobaù.Do codziennych jazd, jak i bli¿szych lub dalszych wypadów weekendowych trudno znaleŸÌ dobry motocykl tej klasy. Przede wszystkim jest to te¿ prosty, trwa³y i nie wymagaj¹cy wiele osb³ugi silnik.Co do osiagów, to Sevenka nie wypada gorzej pod wzglêdem osiagów od Fazera. Fazer ma 95 KM przy 11500 obr/min, a maksymalny moment obrotowy to 62 Nm przy 9500 obr/min.Sevenka natomiast ma 73 KM przy 8500 ob/mim i moment obrotowy tak jak Fazer 62 Nm, z tym, ¿e 60 Nm ma ju¿ od3000 do 9000 obr/minFazer wiêksz¹ liczbê koników po¿ytkuje na nieco lepsze przyspieszenie i nieco wiêksz¹ prêdkoœÌ maksymaln¹.Wybór jednak nale¿y do Ciebie, bo oba motocykle IHMO s¹ znakomite.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc, sevenfifty to zajebisty motocykl, ale takim porownaniu ... - ja bym sie nie zastanawial i bral Fazera. jest lepszy od sevenfifty chyba pod kazdym wzgledem, o wygladzie oczywiscie sie nie wypowiadam bo to kwestia gustu. Jezdzilem i na jednym i na drugim dosc sporo, z tym ze na starszych sevenfifty (93 i 94) i na mlodszym fazerze (2003) w tym wypadku nawet nie ma co porownywac... SF z 99r chyba za bardzo sie nie rozni konstrukcyjnie od tych rocznikow. Wicher - piszesz, ze pod wzgledem osiagow SF nie wypada duzo gorzej od Fazera - nie wiem jakie miales doswiadczenie z tymi motocyklami, ale na moje praktyczne odczucie, nie patrzac na liczby z katalogow - roznica ta jest na tyle duza, ze nie mozna mowic o "nieco lepszych osiagach" ... Wiem ze 1999 to nie ten sam model co 2003, ale mam znajomego ktory jezdzi (jezdzil) Fazerem z 2000r to wiem jak to fajnie lata.Maciek - kupuj fazera i sie nie zastanawiaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co dla mnie akurat, to czy motocykl, leci 200 km/h czy 220 km/h, lub przyspiesza w 4,5 czy np w 3.5 sek do 100 km/h nie ma znaczenia, jak dla uzytkownika traktujacego motocykl równie u¿ytkowo Pisa³em raczej korzystnie o SF z perspektywy klimatu jaki oferuje ani¿eli pod katem osi¹gów.Dane katalogowe te¿ z kosmosu siê nie bior¹, a takie wartoœci jak choÌby moment obrotowy, w jakim zakresie obortów jest generowany i jego przebieg, dla uzytkownika s¹ wartosciami wa¿nymi i moga Ci wiele powiedzieÌ na temat danego motocykla.Skoro masz jakieœ doœwiadczenia z obydwoma motocyklami, to moze postaraj siê i napisz coœ o jednym i o drugim, jakieœ ma³e porownanie, jakieœ za i przeciw,mocne i s³abe strony, bo w sumie nie napoci³eœ siê za wiele pisz¹c swojego posta :wink: Rozjaœnij nieco niezdecydowanemu koledze sytuacjê, przedstaw mocne i s³abe strony danych egzemplarzy nie chwal¹c tylko i wy³¹cznie Fazera :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie JuÂż jakiÂś plus na korzyÂśc Fazera Nie no tak serio, to ja bym wziaÂł Fazera, bo jest nieco bardziej hmm uniwersalny, ale oczywiÂście nie jest tak klimatyczny jak SF Ja to zawsze musze siĂŞ do czegoÂś doczepiĂŚ lub kogoÂś sprowokowaĂŚ :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena to 15,5 wiec chyba ok.Wiecie ze bardziej bylem przekonany do Sevenfifty,ale po przeczytaniu Waszych postow zaczolem sie zastanawiac jescze bardziej i tak chyba sklonie sie do Fazerki :roll: .Jednak jest to uniwersalne moto,moc ok,mozna poszalec na miescie,wypad we 2osoby tez spokojnie :wink: Jak narazie musze jesczze uzbierac trochu kasy,oczywiscie poinformuje Was jak dojdzie do konkretow.DziekĂłwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no,co Ty!Turbo tylko do Hayabusy bo przeciez taki Fazer z turbo to bylaby slabizna dla takiego stuntridera Szramera [ Dodano: 2005-03-06, 14:04 ]A tak poza tym to i ta co ma Zomb na oku i ta co Szramer proponuje sa drogie.Tutaj sa lepsze propozycje:http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=43891797http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=44253656 [ Dodano: 2005-03-06, 14:13 ]A tu masz forum Fazera http://www.a40.wz.cz/phpBB2/index.php?sid=...0e4dc5f08a489a8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.