Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Zakup motocykla, jak to zrobiĂŚ by nie trafiĂŚ na mine?


Buli

Rekomendowane odpowiedzi

Chcia³bym abyœcie siê tutaj wypowiedzieli na temat kupna motocykli tzn. wiêkszoœÌ z was kupowa³a swój motocykl i interesuje mnie jak to robiliœcie, czy korzystaliœcie z us³ug serwisu by sprawdziÌ moto czy te¿ samemu oceniacie, jeœli tak to na co zwracaliœcie uwagê, czego nale¿y siê wystrzegaÌ, co zrobiÌ jeœli motocykl które chce siê obejrzeÌ jest np. 300 km od miejsca w którym siê mieszka, czy jechaÌ i tam sprawdziÌ w serwisie jakimœ czy jakiegoœ mechanika zabraÌ ze sob¹. Bo z tego co czytam na necie o minach to strach mnie oblatuje i mam powa¿ne obawy przed wiosennym zakupem, dziêki za wszelkie wskazówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli mialbym kupowac moto od jakiegos kolesia to biore ze soba znajomego , kolege ktory ma pojecie o motorach.Napewno on pomoze wiecej niz ja sam mialbym go ogladac.Zawsze robi to respect przed sprzedajacym ze jest wiecej ludzi i ogladaja ,wtedy ktos moze cos zauwazyc itd.Jezeli motor jest daleko od miejsca zamieszkania skozystaj z pomocy jakiegos forum motocyklowego azeby ktos podjechal co ma blisko i poogladal maszyne czy wogule jest sens jechac .Wydaje mi sie ze najlepiej kupic sprzeta od znajomego bo on chyba kitu niewcisnie ,ale sa wyjatki :| Powodzenia w dobrym wyborze motocykla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Œwiat motocykli", numer luty2005. Jest pierwsza czeœÌ artyku³u pod tytu³em: "Kupujemy uzywany motocykl (1). jak uniknac miny?" Jesli ktoœ ma ta gazete (i skaner) to mo¿e jakiegoœ skana niech wrzuci, po co sie rozpisywaÌ jesli to ju¿ ktos za nas napisa³ A my sie do tego ustosunkujemy.PS. Skana do "FineReadera" i bedziemy miec tekst do wklejenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze siĂŞ skÂłada ,Âże poruszyÂłeÂś ten temat gdyÂż ja od 3 miesiĂŞcy szukam swojego wymarzonego moto i powiem ci tylko tyle ,Âże bardzo ciĂŞzko jest kupiĂŚ coÂś dobrego w kraju ,bo albo po dzwonach albo tak zakatowane ,Âże aÂż serducho boli. Ja wszystkie moto oglÂądaÂłem w towarzystwie przynajmiej jednego doÂświadczonego motocyklisty i dziĂŞki Bogu nie kupiÂłem Âżadnego z tych szrotĂłw....... Ja w tej sytuacji postanowiÂłem jechaĂŚ po moto do Niemiec (mĂłj dobry kumpel mieszka tam od 15 lat i sam jeÂżdzi na moto) i mam nadzieje ,Âże przywioze coÂś przyzwoitego....(moÂże nie taĂąszego ale napewno w lepszym stanie technicznym)Pozdrawiam i ÂżyczĂŞ udanego zakupu.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ze kazdy w Polsce szuka okazji,jakos nie dociera do ludzi ze za dobry motocykl trzeba dobrze zaplacic.Ja np. swojego GSXR puscilbym za 30tys.zl i jest na prawde igla ale nie moge go sprzedac bo w ogloszeniach sa takie nawet po 27-28tys.zl,pewnie rzezby straszne bo cudow nie ma,widzialem pare takich na wlasne oczy i nawet 20tys. bym za nie nie dal..Ale przez to jak czlowiek chce sprzedac porzadnego sprzeta to nie ma szans.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WedÂług mnie polski rynek motocyklowy to jedno wielkie zÂłomowisko. Same padaki z niemiec po dzwonach, itp. Wiadomo, Âże sÂą ludzie, ktĂłrzy o moto dbajÂą, serwisujÂą i pilnujÂą ich dobrego stanu technicznego. Ale sÂą to sporadyczne przypadki. WiekszoÂśc i tak to buraki co to nei wie nawet gdzie siĂŞ olej leje i ze wogole nalezy go wymieniac Dlatego teraz za nastepnym motocyklem bede sie rozgladal gdzies za granica. No chyba, Âże wÂłasnie trafie na jakis dobry i pewny egzemplarz u nas w kraju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam zaduzo wiedzy praktycznej nie mam jesli chodzi o plastiki. Dlatego jak bym jechal po jakies moto ktorego nie znam jechal bym z jakims kumplem co sie dosc zna.Chyba ze chodzi o mz czy cos takiego to juz latwiej mi ocenic stan wiec raczej sam bym sobie poradzil z ocena chociaz kumpla nie zaszkodzi wziac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.