Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Ksiazki Na Temat Motocykli, Serwisowe Itp.


Yohe

Rekomendowane odpowiedzi

WitamJako ze szkole robie zupelnie inna- nie majaca za grosz wspolnego z motoryzacja, a chce posiadac duza, naprawde duza wiedzie na temat jedno sladow. Jaka literature polecacie ? Wiem, wiem ze najlepsza jest pratyka, ale nie mam gdzie jej zasiegnac , a zrobienie skutera, motorynki czy podobnego sprzetu nie sprawia mi satysfakcji.Generlanie jak podchodzicie do tematu ? Chcac sie nauczyc naprawiac moto, najpierw musze nauczyc sie duzoo na sucho, zeby potem moc 'dzialac' w pratyce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio skonczylem czytac "Motocyklista Doskonaly" Davida L. Hougha. Choc jest w niej duzo oczywistych rzeczy, ktore juz wiesz jesli posiadasz prawko kat B. czy miales juz stycznosc z moto, to duzo ciekawostek mozna z niej wyniesc slyszalem tez ze "A Twist of the Wrist" Przyspieszenie (Keith Code) jest bardzo dobra, choc dopiero zamierzam ja kupic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co te dwie książki mają wspólnego z naprawą motocykli ???Literatury trochę jest, ale oczywiście kluczem do sukcesu jest praktyka.Najlepiej kupić jakiegoś łupa i w ramch nauki doprowadzić go do stanu używalności.Jeśli zaś chodzi o literaturę to masz następujące pozycje:1. Michael Pfeiffer "Sam naprawiam motocykl" - podstawy2. Keith Weighill "Motocykle" - niedawo się u nas pojawiła, osobiście polecam ;-)3. Rafał Dmowski "Gaźniki motocyklowe"4. Rafał Dmowski "Motocyklowe instalacje elektryczne"5. Rafał Dmowski "Poradnik motocyklisty" - podstawyO te książki u nas najłatwiej.Nieocenione oczywiście jest korzystanie przy naprawie danego motocykla z serwisówki specjalnie do niego przeznaczonej. Niestety polsko języczne serwisówki zdarzają się sporadycznie. Jak do tej pory to spotkałem się tylko z jedną polską wersją serwisówki - do XJ 600 Diversion.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, za wypisanie listy ksiazek godnych uwagi. Co do praktyki to mialem z Ogarem 205, doprowadzilem go do idealu, nie mam zdj. na chwile obecna, teraz z calkowitego 'zlomu' robie motrynke, a w zasadzie koncze. Poszukam moze, ktos sie zgodzi zebym czasem przychodzil do serwisu 'uczyc' sie (oczywiscie z boku).O to motorynka, na dniach ja skoncze:http://img340.imageshack.us/i/s5000081.jpg/ Wybaczcie za 'sajgon' w garazu.Co do serwisowek po ang., mysle ze dam rade zrozumiec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

święta racja, nie ma to jak uciaprać się olejem, smarem itp ale bez podstaw teoretycznych to raczej może sobie kolega podłubać nie przy motocyklu a w nosie, no nie? Moja rada- motocykl + serwisówka + (na ogół wymagany) ciut więcej niż przeciętny angielski lub przepastny słownik i do dzieła
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.