Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

D'j Potrzebny


koma11

Rekomendowane odpowiedzi

Wszedłeś na forum slaskich motocyklistó tylko po to, żeby napisać swoje mądrości?wiesz co to CDJ albo Beatport??? Ja wiem, że na wiejskich dyskotetach dzieciaki myślą, że to winyle, ale to już od kilku lat nie są winyle......Szkoda tylko, że małych klubach w piwnicach nie słychać już tego "trzeszczenia" igły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszedłeś na forum slaskich motocyklistó tylko po to, żeby napisać swoje mądrości?wiesz co to CDJ albo Beatport??? Ja wiem, że na wiejskich dyskotetach dzieciaki myślą, że to winyle, ale to już od kilku lat nie są winyle......Szkoda tylko, że małych klubach w piwnicach nie słychać już tego "trzeszczenia" igły
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eh jakie to forum zaczyna się robić fajne.. jak w klanie.... ktoś boi się powiedzieć komuś wprost to zakłada konto i po sprawie...Docieranie ma wpływ na prace silnika, ale anonimom nie trzeba tego tłumaczyć, bo żyją w swoim anonimowym światku wg swoich anonimowych malutkich zasad.Co do winyli, to nie napisałem przeciez Dara, że nie istnieją,, tylko tyle, że nie korzysta się z nich tak często jak kiedyś to po 2, a po 2-gie to wątpie czy ktokolwiek grający "do kotleta" korzysta z winyli...A co do wiejskich dyskotek to nie wiem bo nie chodzę, no ale skoro anonimie chodzisz to sie baw na takowych heh. Ja osobiscię wolę raz na czas wolę zabawić się w klubach gdzie grają moi znajomi lub w klubach moich znajomych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tazzman ma w pewnym sensie rację. Coraz więcej Djów przesiada się na grę przy pomocy tzw kontrolerów midi. Jest to urządzenie, przy pomocy którego używając specjalnych płyt vinylowych lub cd z kodem czasowym steruje się muzyką w plikach mp3 umieszczoną w komputerze. Jest to o tyle lepsze, gdyż dj nie musi taskać ze sobą ciężkiej torby z vinylami. Bierze tylko laptopa pod pachę i gra imprezę przy pomocy standardowego gramofonu lub odtwarzacza cd dla djów oczywiscie podłączonych do owego kontrolera przy pomocy płyt z kodem czasowym. Proponuję przeczytać np w google co to jest system Serato Scratch Live lub Stanton Final Scratch. Ostatnio wysypało się tego trochę.Jest jeszcze jedna kwestia - Dj a prezenter. Dj nie napieprza przez mikrofon, nie woła jazda, jedziemy czy inne bezdety, nie robi dedykacji (impreza to nie wesele) - dj ma rozruszać ludzi grą za deckami a nie darciem ryja zza konsolety. Jesli ktoś taki Cię interesuje zapraszam na PW. Dysponuję deckami i mikserem Pioneera + ewentualnie kontroler midi i gram tylko gatunki takie jak deep house, progressive house vocal house, soulful. Żadnej komercji z vivy czy radia planeta fm. Można mnie usłyszeć ostatnio w klubie "Starówka" w Cieszynie a wkrótce w klubie "Arhythmia" w Bielsku Białej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

winyle zawsze pozostana dla mnie kwintesencja didżejowania. zaczynalem w 95 roku i od tej pory pokochalem winyle. i choc mniej wiecej tyle zamo mozna zrobic na wspolczesnych CDJ'kach to brak im juz tego czegos. mam cdj1000 w domku i wiele mu brakuje --btw jakby ktos chcial kupic to zapraszam2 x cdj 10001 x djm 6002 x slbd3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osobiscie bawie się w Djke od 3 lat jak ktoś szuka to na pw pisac.... przede wszystkim takie rzeczy: jaka muzyka ma być, data (i w tym od ktorej do ktorej). Resztę się poźniej ustali.a co do tematu to:troche się nie mogę zgodzic z tym, ze wiekszośc gra z kompa.jak wiadomo... mp3 cuda wianki weszło to większość z Dj'ów gra z 2 cdplayerów i mixera, ale nie ma nic takiego, że vinyl zanika. W większości klubów można jeszcze spotkać się z graniem z vinyli, stale najnowsze kawałki takich ludzi jak np. david guetta są produkowane na vinylach.Tak jak Kosma pisze, współczesne cd-playery z pioneerkami na czele oferują przeróżne cuda... jogi z wbudowanym scratchem, kontorlę beatów, efektory w mixerach i wiele wiele innych ale to nie zmienia faktu, że dalej są Dj'e którzy grają na vinylach bardziej właśnie pod kontem technicznym grania.można mnie czasem usłyszeć w gliwicach w takich klubach jak:-Zoom(najczesciej)-Promil (chociaż już tam raczej nie)-Laser Club(rzadko ale jednak)ps. Kosma cdj'ty mk2 czy mk3? i ile za sztuke? ile za djm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety juz sie nie nadaje do tego malo czasu... za malo zeby jeszcze grywac poza tym po kilku latach przerwy nie wiem czy bym byl w stanie jakiegos seta zlać cdj niestety mk2 czyli WAV tylko. mozna podobno cudowac z romami ale nie robilem tego. nie grzebane byly mysle ze 2,5k za sztukedjm - 2k wszystkie potki sprawne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezu ludziska ... ci co konkretnie odpowiedzieli to dziękuje przepraszam ze wywołałem taka wojnę prostym pytaniem heheh impreza urodzinowa 13 marca w Katowicach na ulL: Witosa od 18 . potrzebuje morowego gościa który nie tylko będzie puszczał muzę ale coś tam krzyknie od czau do czasu i zachęci innych do zabawy . i dałem to na forum żeby ewentualnie dać zarobić koledze motocykliście . bo na specjalistów mam namiary

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Electro_One -- pozdro w ogóle od Krzyśka-- widziałem się z nim w sobotę w Capitolu...A co do Dj to teraz jest prościej... mp3, komputery itp itd.. a kiedyś 1 winylek kosztował z 50 zeta..Ja tam wolę być uczestnikiem takich imprez i jescze kilka razy do Amnesia i Pascha trzeba skoczyć na imprezkę, potem Burning Man Festival i można iść na emeryturę heh..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.