Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Czego Się Spodziewać...


MadJack

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Mam takie pytanie. W wakacje wybieram sie w dluzsza trase do Niemiec. Konkretnie nad morze Polnocne. Co powinienem miec ze soba na Niemieckich drogach w razie kontroli? Wiem, ze kamizelke odblaskowa trzeba miec i chyba taka krede do zaznaczania na drodze miejsca pojazdu (w razie kolizji) tyle przekazal mi Dziadek czy macie jeszcze jakies uwagi? lub doswiadczenia?Pozdrawiam,MadusP.S. zapomnialem.. czy jest cos takiego w DE, ze na roznych landach mogamiec rozne wymagania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rok temu jadąc po niemieckich autostradach nie spotkałem ani jednego radiowozu. w moto miałem apteczkę, kamizelkę i tyle. Jeżdżąc po centrum Dortmundu ani jeden policjant nie zainteresował się moją przeładowaną maszyną, a było ich tam wielu.Pamiętaj tylko, że wydech ma być cichy, opony z bieżnikiem, tablica prosta i że jeździ się na dwóch kołach, a nie jednym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko kamizelka i 50euro w gotowce. pszestrzegac przepisow lub miec duzo gotowki, mandaty tylko gotowkowe jesli nie zaplacisz zabiora ci dokumenty i powiedza ze jak bedziesz mial kase to masz zadzwonic na podany nr.tel. i nie mozesz oczywiscie jechac dalej bez papierow. ewentualnie karta platnicza i panowie z toba podjada do bankomatu. a co do pytania o landy to prawo maja jednakowe w calych niemczech tylko we wsodnich landach nas nie lubia i okazuja to przy kazdym spotkaniu (oczywiscie nie wszyscy), a i na zachodzie niemcowni trafi sie faszta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz Dziadek na motórze nie jezdzi wiec skad tez ma to wiedziec po za tym on jeszcze nie wie, ze na motorze pojade Szczerze mowiac to czekalem na Twojego posta w koncu mieszkasz u Szwabenow, wiec sie orientujesz najlepiej teoretycznie W takim razie juz chyba wiem wszystko co chcialem wiedziec Pozdrawiam,Madus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednym z praktycznym aspektów tej konwencji jest to, że policja drogowa nie ma prawa nakładania mandatu na kierowców samochodów zagranicznych, wyposażonych zgodnie z wykazem wynikającym z rodzimego prawa o ruchu drogowym, ale niewystarczająco z punktu widzenia kraju, przez który przejeżdżają. W szczególności na przykład policja niemiecka nie może w Niemczech karać polskich kierowców za brak lub nieodpowiednio wyposażoną apteczkę samochodową (w Polsce jest ona zalecana, ale nieobowiązkowa, natomiast pojazdy zarejestrowane w Niemczech muszą ją mieć i to wyposażoną w ściśle określone środki medyczne), a polska policja w Polsce - kierowców niemieckich za brak gaśnicy, która w Niemczech nie jest obowiązkowa.Jak sobie przypomnisz, to z dwa lata temu bylo masowe anulowanie mandatow - niemcy sypali nam za nieprzepisowe nozyczki, a nasi niemcom za brak gasnicy.Należy zauważyć, że w Polsce, biorąc pod uwagę stan prawny na dzień 10 kwietnia 2008 r. (patrz 3), w przypadku kolizji przepisów ustawy Prawo o ruchu drogowym i Konwencji wiedeńskiej, pierwszeństwo mają przepisy zawarte w Konwencji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bedąc kilkanaście razy w niemczech motocyklem zachwycałem się autostradami, kulturą jazdy itp...Ogólnie masz NO LIMIT i możesz lecieć 300, ale.. jeżeli masz ograniczenie to PRZESTRZEGAJ GO CO DO 1 KM!!!!!!!Auobahne Polizei (chyba tak sie pisze), mają fajne BMW (400 konne i więcej) i szybko pptrafią dogonić i dać mandat np 250 euro to nie problem dla nich ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wam opowiem co mi się przytrafiło....jade sobie spokojnie 180-200 prezesowską audicą i w lusterku widzę moto zap.....a jak Rossi.Widziałem go z daleka, wyprzedziłem TIR'a i schowałem się na prawy pasczekam.....czekam....czekam....i nic mnie nie mija...nagle zakręt w prawo, a ten wariat po wewnętrzej - po pasie awaryjnym mnie bierze !toż sie wku...m !w sezonie uważaj na wariatów na motorach - to jak widać jest międzynarodowa przypadłość...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...policja niemiecka nie może w Niemczech karać polskich kierowców za brak lub nieodpowiednio wyposażoną apteczkę samochodową (w Polsce jest ona zalecana, ale nieobowiązkowa, natomiast pojazdy zarejestrowane w Niemczech muszą ją mieć i to wyposażoną w ściśle określone środki medyczne), a polska policja w Polsce - kierowców niemieckich za brak gaśnicy, która w Niemczech nie jest obowiązkowa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ks-rider:Napisałeś co wiedziałeś, dziękuję za odpowiedź, pozwolisz że nie odniosę się do Twojej nic nie wnoszącej wypowiedzi. Na marginesie dodam, że mogłeś przynajmniej kliknąć linka...dogbert:To co napisałeś to wszystko prawda tyle, że zależy mi na uzyskaniu konkretnej informacji, paragrafu, artykułu... Napisałeś o apteczce i gaśnicach. Wożę te wszystkie klamory ze sobą, kiedy jadę za granicę mniej więcej sprawdzam co potrzeba. Ale gdybym miał KONKRETNY zapis miałbym również w garści argument w dyskusji (np. o długości nożyczek) z jakimś np. nawiedzonym niemieckim czy słowackim policmajstrem. Myślę, że to przydałoby się nie tylko mnie... Lepiej mieć chyba wydrukowaną karteczkę w polskim i np angielskim z tym poszukiwanym zapisem niż narażać się na jakieś przepychanki. A powoływanie się ogólnie na KW chyba mija się z celem. Wyobraź sobie sytuację kiedy chcesz śmignąć jakąś objazdówkę po euro - ciężko śledzić wymagania dot. wyposażenia poj. wszystkich odwiedzanych krajów. Dodam, że jak jadę na moto gdzieś dalej zawsze mam trochę dodatkowego szpeju, łącznie z wypasioną apteczką czy kamizelką (schowaną w razie jakby co) - gaśnicy nie biorę Podsumowując: ponawiam moją prośbę o rozpracowanie tematu kogoś kto ma łatwość w poruszaniu się w przepisach.Z wyrazami....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak juz ks-rider poruszyl kwestie ponktow to warto dopowiedziec ze w niemcowni obcokrajowiec moze ich wylapac max 11. a po 6 moga zlozyc wniosek o zakaz prowadzenia pojazdow na terenie republiki. (niewiem tego napewno tylko z rozmow z innymi kierowcami) niech ks cos konkretnego napisze w tej sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak juz ks-rider poruszyl kwestie ponktow to warto dopowiedziec ze w niemcowni obcokrajowiec moze ich wylapac max 11. a po 6 moga zlozyc wniosek o zakaz prowadzenia pojazdow na terenie republiki. (niewiem tego napewno tylko z rozmow z innymi kierowcami) niech ks cos konkretnego napisze w tej sprawie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.