Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Brak Dokumentów


vraf

Rekomendowane odpowiedzi

dzis trafiłem na program o piartach, szaleńcach i ... na tvn turbo, akurat na motocykliste padło popatrze co będzie stwierdziłem, kto widział wie jak było kto nie ma jeszcze szanse zobaczyc w ponad milionowych powtórkach jednego odcinka.Do czego zmierzam, otóż ów motobiker nie posiadał przy sobie ani plastiku z odpowiednia kategorią, ani OC i dowodu rejestracyjnego!! Panowie policjanci po wylegitymowaniu go z dowodu, akurat miał go przy sobie, kazali mu sie stawić w danej komendzie celem przedłożenia brakujących dokumentów, równocześnie zakazali dalszej jazdy, co oczywiście pociąga kolejne problemy z transportem.Na koniec przygody telewizyjnej bajker dostał 3 pk i 300 zł mandatu.Czy w dzisiejszych czasach nie ma mozliwości z tajniackiego furacza sprawdzenia pojazdu i uprawnień kierującego? Mysle że to jest mozliwe, choć co do OC nie mam pewności.Może wypowiedzą sie biegli w tym temacie lub ci co takie szkolenie otrzymali w drogowych warunkach zapominając na śmiganie dokumentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nie miałem takiej przygody,lecz z pewnością moge stwierdzić,iż jest to jak najbardziej możliwe.Z tym,iż wiąże się to z dosyc długim czasem oczekiwania na wszystkie dane.Oc również można sprawdzić czy wogule jest i czy jest ważne.Więc zamiast tracić czas na długi kontakt z dyżurką,łatwiej zaprosić na komis.Nie, nie jestem policjantem hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie miałem żadnych dokumentów (zapomniałem) i mnie puścili i problemów nie robili.Ostatnio żona od swojego auta zgubiła ten papierek od OC (który wozi się ze sobą). Poszła do PZU i chciała duplikat. Powiedzieli jej, że już nie ma obowiązku wożenia ze sobą tego papierka i Policja może to sprawdzić przy kontroli. Wypisali jej coś tam, że ma OC, ale na jej usilne prośby(powiedzieli, że nie wystawiają duplikatów???).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy (prawie) każdym zatrzymaniu sprawdzają pojazd i kieujacego...zazwyczaj trwa to do 5 min...Za brak dokumentów mają prawo nałozyć mandat (przy założeniu,ze w ogóle je masz )...O obowiazku poruszania się z tymi dokumentami jest mowa w Kodeksie...Z tego co wiem, to potwierdzenie zawarcia ubezpieczenia OC musisz wozić ze sobą...i raczej nie ma możliwości sprawdzenia tego z radiowozu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udostepnienia bazy to jedno,a obowiazek posiadania przy sobie dokumentów to drugie...Jesli dojdzie do niegroźnej nawet kolizji (nie z Twojej winy) to jak zweryfikować czy ktoś jest ubezpieczony czy nie (przy założeniu,ze nie wzywasz policji do zdarzenia)...O odszkodowanie musisz wystąpic sam jako poszkodowany do ubezpieczyciela sprawcy...Ubezpieczalnia wystepuje potem do sprawcy, by jeszcze raz potwierdził zdarzenie... Problem zaczyna sie,jak sprawca nie potwierdzi zdarzenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.