Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Cytaty Motocyklowe


179274_1449834468

Rekomendowane odpowiedzi

To masz na myśli:1. Najpiękniejsza muzyka to ryk silnika. 2. Benzyna we krwi, wiatr we włosach. 3. Na wszelki "wypadek" masz ze sobą czarny worek. 4. Wszędzie dobrze, ale na motocyklu najlepiej... 5. Nie jeździj szybciej niż potrafisz myśleć. 6. Motocykle wciągają jak woźny ćwiartkę. 7. Odda nerkę za Hondę CBR-ke. 8 . Serce bije w tempie obrotów maszyny. 9. Motocykl to nie wszystko, liczy się pasja... 10. "Jazda na motocyklu to najlepsza rzecz jaką można robić w ubraniu..." 11. Rozpędzić się jest łatwo, zatrzymać się możesz nie mieć już okazji. 12. Motocykl jest jak media markt -nie dla idiotów. 13. Nie jeździj szybciej niż twój anioł stróż potrafi latać... 14. Kobiety są jak motocykle, chwila nieuwagi i lądujesz w rowie... 15. Adrenalina uzależnia. 16. Jeździjmy tak, aby było nas więcej a nie mniej!!!! 17. Żyjesz po to aby jeździć, jeździsz po to aby żyć. 18. Gdy zakładam kask... Zaczynam patrzeć inaczej na świat ... 19. Odważni nie żyją wiecznie, lecz ostrożni nie żyją wcale... 20. Nie będąc motocyklistą tracisz z życia tyle samo co abstynent i impotenJak żyć?..Aby żyć naprawdę...Motor mym bogiem, prędkość nałogiem...” „Moc to coś takiego, co sprawia, że człowiekowi jeżą się włosy na karku. Uwolnienie jej wyzwala uczucie bliskie wręcz uczuciu strachu, ale... Jest to strach bardzo przyjemny. Strach, który uzależnia i który kocha każdy motocyklista.” Droga jest celem. Jednym największą przyjemność sprawia przebycie tej drogi z bulgoczącą dystynkcją. Inni sens drogi upatrują w wyścigu z czasem i ukazywaniu pozostałym znikającego „zadupka". Są i tacy, którzy porzucają utarte szlaki, by dotknąć przyrody na bezdrożach. Przesłanie jednak pozostaje wciąż to samo - jazda nie jest rzemieślniczym przemieszczaniem się z punktu A do punktu B - ona sama stanowi sens zjawiska „motocyklizmu".Oto 15 powodów dla których motocykl jest lepszy od kobiety. 1 Na motorze można bez obaw spalić gumę 2 Aby pojezdzić na motorze nie trzeba ściągać ubrania 3 Motor nie ma teściowej 4 Motor nie da Ci w pysk jak włożysz rękę pod owiewkę 5 Motor nie straszy że jest w ciąży 6 Motor jest zawsze gotowy żeby sobie na nim pojezdzić 7 Motor nie liczy ile piw już wypiłeś 8 Możesz trzymać kilka motorów w jednym garażu i mięć pewność że się nie pobiją 9 Motor nie mówi że go boli głowa jak chcesz na nim pojezdzic 10 Motor nie ogląda się za chlopakami 11 Motor nie potrzebuje długiej gry wstępnej przed przejażdżka 12 Motor nie panikuje kiedy pęknie guma 13 Motor nie potrzebuje złotych pierścieni i łańcucha 14 Motor można sprzedać za pieniądze 15 Motor dobrze wygląda nawet po długiej trasie__To tak z mojego profilu oklepane ale prawdziwe!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to z mojego:"Motocykliści bez motocykli"Ktoś po przeczytaniu tytułu tego artykułu pomyśli sobie: „Jak to? Przecież podstawą bycia motocyklistą jest posiadanie motocykla i jeżdżenie nim”, lecz ostatnie wydarzenia, które zaszły w moim życiu przekonały mnie, że tak nie jest.Kiedyś słysząc kogoś mówiącego z pasją o motocyklach, „klimacie” z nimi związanym i uważającego się za motocyklistę pytałem: „Czym jeździsz?”, a słysząc odpowiedź: „Nie mam motocykla, bo...” traktowałem takich ludzi z przymrużeniem oka. Być może w niektórych przypadkach miałem rację, bo byli to pozerzy, ale w wielu na pewno grubo się myliłem.Do takich przemyśleń i wniosków z nich wynikających skłoniła mnie znajomość zawarta (m.in. dzięki temu portalowi) z pewna fajną osobą, która czytając ten artykuł będzie wiedziała, że o nią chodzi. Prowadzone z nią rozmowy o motocyklach, jej entuzjazm, fascynacja i czucie „klimatu”, mimo braku motocykla, dały mi do zrozumienia, że skoro są ludzie mający motocykl i nie zasługujący na miano motocyklisty, to muszą też być ludzie, którzy mimo braku motocykla (do pewnego momentu) są prawdziwymi motocyklistami. Brak motocykla nadrabiają entuzjazmem i ogromnym zainteresowaniem środowiskiem motocyklowym.Ludzie tacy nie mają motocykla nie tylko ze względów finansowych, lokalowych itp. Nieraz „podcinają im skrzydła” ich bliscy i rodzina, którzy rzekomo dbają o ich dobro. W przypadku ludzi niepełnoletnich można to tłumaczyć nadopiekuńczością rodziców. W przypadku ludzi dorosłych wywierana na nich presja przez bliskich, rodzinę świadczy o ograniczeniu, braku wyobraźni i olewaniu czyichś marzeń przez osoby niby je kochające."Jazdę motocyklem mogę porównać do medytacji, z którą miałem do czynienia na treningach Teakwondo, podczas której dodatkowo owiewa nas wiatr. Podczas jazdy motocyklem, jak i medytacji wyciszamy się, nabieramy dystansu do otaczającej nas rzeczywistości, uwalniamy umysł od zbędnych myśli, uspakajamy oddech, chłoniemy piękno otaczającej nas przyrody i cieszymy się na myśl o osiągnięciu celu naszej podróży”.Każdy kto kocha motocykle, choć zna to uczucie bardzo dobrze, zazwyczaj nie potrafi uzasadnić dlaczego tak jest. Tylko duża wrażliwość pozwala docenić dźwięk wydobywający się z wolnych wydechów ciężkiej maszyny lub wibracje powstające w czasie pracy motocykla. Dla innych jest to tylko hałas i dokuczliwe drgania, ponieważ nie potrafią dostrzec w tym piękna. Ci, którzy tego nie czują po prostu nie wiedzą co tracą, a tracą bardzo wiele, bo przecież „jazda motocyklem jest najprzyjemniejszą rzeczą, jaką można robić w ubraniu”, a niektórzy robią ją nawet bez!Taką wyższą wrażliwość posiadają rzeźbiarze, malarze, fotograficy, pisarze, którzy potrafią w pozornie powszedniej i zwykłej rzeczy odnaleźć piękno i je przedstawić.Tak więc każdy motocyklista należy do grona osób wyjątkowych, które los obdarzył wyższą od przeciętnej wrażliwością na niedostrzegalne dla innych piękno.Jesteśmy razem. My. Motocykliści. Te krótkie chwile, gdy zatrzymujemy się obok siebie na "światłach", mijamy na trasie, spotykamy w pubie, opowiadamy o przeżyciach ostatnich dni. Jesteśmy prawdziwą wspólnotą, zjednoczeni cienką nicią porozumienia, która zarazem łączy, jak i oddziela od innych - nas, pasjonatów dwóch kółek. Te ciepłe uśmiechy, podobny zapał w oczach, zrozumienie dla szalonych wybryków i "dwustu na godzinę na tym, wiesz, nowym, równym odcinku katowickiej". Jesteśmy razem. Czujemy ten sam żal i ból, gdy ktoś odchodzi na wieczyste autostrady. My wiemy. Życie, które wybraliśmy - intensywne i szalone, może skończyć się szybciej, mamy tę świadomość. Narażeni na ciosy blaszanych katamaranów, zdajemy sobie sprawę, że nie zawsze uda się uciec przed nieostrożnym kierowcą samochodu, nie zawsze da się radę ominąć plamę oleju, czy zmieścić w winklu. Zdecydowaliśmy się na to ryzyko, w zamian dostaliśmy wiele, choć cena czasami taka wysoka. Odchodzą znajomi, przyzwyczajamy się do tego, że ciągle ktoś, a jednak wciąż nie umiemy się pogodzić, gdy - przez głupotę lub złośliwość - ginie kolejny przyjaciel. Chcemy z nim być, jechać razem ostatni raz. Potem mówimy przez łzy, że już nigdy nie pojedziemy na żaden motocyklowy pogrzeb, choć wiemy, że nie uda się tego dotrzymać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

magdzia czytając twój post przypominają mi się czasy kiedy nie miałem motocykla a zawsze chciałem mieć,teraz mam swój wymarzony , pamiętaj marzenia sie spełniają , doczekasz chwili kiedy dosiądziesz swoją maszyne , a w tedy będzie najpiękniejsza chwila w twoim życiu( moje odczucie) lewa w górze i do przodu , pzdr , aha i czekamy na chudowie na naklejki ,szerokośćiMotocykl jest to największy wibrator jaki można włożyć kobiecie między nogi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

magdzia czytając twój post przypominają mi się czasy kiedy nie miałem motocykla a zawsze chciałem mieć,teraz mam swój wymarzony , pamiętaj marzenia sie spełniają , doczekasz chwili kiedy dosiądziesz swoją maszyne , a w tedy będzie najpiękniejsza chwila w twoim życiu( moje odczucie) lewa w górze i do przodu , pzdr , aha i czekamy na chudowie na naklejki ,szerokośći
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 5 miesięcy temu...

Motocykl – dwukołowy pojazd mechaniczny, samobieżny. Koła są ustawione wzdłuż, w tej samej linii - przednie z przodu, a tylne z tyłu - co odróżnia motocykl od wózka.Motocykl posiada silnik spalinowy o spalaniu wewnętrznym, który generuje niesamowitą moc (np. WSK 125 S01 - 6KM przy 5700obr/min). Motocykle są przeważnie użytkowanie przez motocyklistów, którzy charakteryzują się poczuciem humoru, radością z (krótkiego przeważnie) życia i brakiem strachu. Motocykle są też czasem używane przez niższe formy życia np. dresiarzy i cwaniaczków, którzy nie mają zbyt wiele w majtkach (tudzież w głowie) i motocykla używają po to, aby się pokazać na mieście oraz udowodnić, że są nikim. Obecnie w Polsce motocykle jeżdżą z prędkościami nawet do 350km/h (odnosząc się do tanich mediów i ogłupionej opinii publicznej). Według mediów motocykliści wiążą stalowe żyłki na szyi, a drugi koniec mocują do motocykla (oczywiście żaden motocyklista do tej pory o niczym takim nawet nie słyszał, ale FAKT i tak wie najlepiej). W razie wypadku (w 80% przypadków powodowany przez kierowcę samochodu, który patrzy na dupy na chodniku zamiast w lusterka i myli 2 małe światełka motocykla z oddalonym samochodem) żyłka owa powoduje niesamowite efekty wizualne i natychmiastową śmierć motocyklisty.Motocykle dzielimy na kategorie: Przecinaki - Charakteryzujące się małą wagą, dużą mocą i jeszcze większymi kosztami napraw oraz serwisowania. Dosiadane często przez Dresiarzy, Nastolatków bez prawa jazdy a niekiedy przez zawodników GP. Rekordzista dosiadający sporta osiągnął 121 punków karnych, czym został uhonorowany przez policję specjalnym filmem dokumentalnym. Golasy - Czyli japonia bez owiewek. Wygodna pozycja, japońska technologia, tylko laski nie bardzo lecą na takie sprzęty. Sportowo-Turystyczne - Motocykle do szybkiej turystyki, obecnie pozwalają na podróże i zwiedzanie kraju z prędkościami podchodzącymi pod 300km/h. Policja zarejestrowała w Polsce motocykl który przekroczył tą granicę, ale nie wiedzą co to było. Kredensy - Sztandarowy model to HondaGold Wing czyli pół mieszkania na 2 kołach. Masz w nim wszystko - oprócz dachu. Choppery - Dosiadane przez Rokersów, motocykl taki charakteryzuje sztywny tył doskonale przenoszący wszystkie uderzenia na kręgosłup, oraz wysunięte przednie koło dzięki któremu motocykl posiada promień skrętu na miarę amerykańskiego lotniskowca. W takim układzie przedni widelec ma możliwość pracy nie tylko poprzez ściskanie ale także i zginanie. Wysoka kierownica zapewnia wentylowanie pach a więc znacząco wpływa na higienę kierowcy. Wolny wydech wpływa na bezpieczeństwo i koi wieczorami (zszarpane w pracy) nerwy sąsiadów. Klasyki - Nowoczesna technologia, zabytkowa linia. Enduro i Crossy - Które często można spotkać w Narodowych Parkach Krajobrazowych. Idealnie nadają się do walki w terenie i zdobywania powodów do dumy z odniesionych kontuzji. Oldtimery - Czyli wszystko to co stało ponad 25 lat pod gruszą a nadal jeździ. Skutery - niegdyś pojazd subkultury Modsów, obecnie używane przez bardzo młodych ludzi do wyrywania rówieśniczek.(skuter zwany jest również kiblem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" Motocykli nie kochaj, lecz szanuj jakość. Kochając rzeczy, niewolnikiem się stajesz. Kurz z nich zebrany jest szyderstwem materii i miarą zniewolenia. Nie gromadź, lecz obracaj. "" Miłość do rzeczy bywa pozorem. W istocie jest miłością do ludzi lub wspomnień po nich. Wspomnienia gromadź. Nie wyprzedawaj, lecz dziel się. "" Miłość pożera wolność. Wolność pożera miłość. Szukając jednego, syć się drugim. Wilcze prawo. "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.