Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Mistszuniu Swd 11o.... Czerwony Sport


.........

Rekomendowane odpowiedzi

Na drodze jest jedna żelazna zasada " nie widzisz, nie jedziesz". Kmiot w sprinterze pokazał że jego iloraz inteligencji jest na tyle niski że nie potrafi tego zrozumieć. Takie ścierwa powinno się eliminować. Wiem że ludzie popełniają błędy, ale w takiej sytuacji wypada przeprosić a nie machać łapami jak orangutan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 123
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Co do sytuacji z mercedesem z filmu Ar2rM, to polecam kiedyś przejechać się takim samochodem a potem wyzywać go od...Ustawiając się pod kątem takim jak na filmie nie widać NIC z prawej strony , lusterka nie dają odpowiedniej widoczności, przez szybę nie widzisz nic bo całość zasłania CI ścianka działowa która oddziela kabinę od paki. Każdy kto pojeździł trochę samochodami dostawczymi powie wam to samo, sam nie raz wyjeżdżałem z parkingów pod takim kontem modląc się o to żeby nic nie jechało z prawej strony( że już nie wspomnę o gimnastyce jaką wykonywałem żeby cokolwiek zobaczyć) tak samo ma się sytuacja z torami tramwajowymi przecinającymi jezdnię pod odpowiednim kątem... Niestety taki jest mankament dostawczaków, nie każdy zdaje sobie z tego sprawę dlatego widząc taką sytuację zawsze uciekam na prawy pas, po prostu wiem czego się można spodziewać... Żeby nie było doskonale zdaję sobie sprawę, że w przypadku wypadku jest to klasyczne wymuszenie z winą kierowcy puszki, ale jak wiecie prawo swoje a żyć trzeba... (mam pomysł Ar2rM weź kask z kamerką, ja udostępnię Ci samochód dostawczy, zrobimy mały teścik i sam zweryfikujesz moje słowa ;)CO do zachowania kierowcy mercedesa, celowo je pominąłem bo jakie było każdy widział, że jest burak nie moja wina...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamyk... w tym co piszesz jest troche racji. Jezdzilem troche oplem cobo i wiem co oznacza brak tylnych bocznych szyb. Z drugiej strony wyjezdzanie z kazdego skrzyzowania na " raz dwa trzy jade" jest tymczasowym rozwiazaniem ;). Nie mowie ze jest "letko" ale jakis sposob na obserwacje drogi musi byc. To co mnie rozsierdzilo to reakcja tego buraka. Podnioslby lape... przeprosil... bywa. A ten jeszcze pretesje mial ze "dawca" na niego trabi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego powinien ustawić się pod takim kontem aby lusterka dawały obraz drogi - zawija się łukiem ustawiając się max równolegle do pasów. gro samochodów którymi się poruszam to auta "na lusterka" i nigdy dosłowie nigdy nie wyjechałem na czuja, zawsze ustawiam się tak aby widzieć drogę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego powinien ustawić się pod takim kontem aby lusterka dawały obraz drogi - zawija się łukiem ustawiając się max równolegle do pasów. gro samochodów którymi się poruszam to auta "na lusterka" i nigdy dosłowie nigdy nie wyjechałem na czuja, zawsze ustawiam się tak aby widzieć drogę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może troche nie na temat ale ostatnio smigamy puszeczka no i jak to ma moto tez budzik ponad 180 droga pusta i nagle koles maluszkiem wyskakuje na nic nie paczac normalnie ani nie zwolnil i wyskoczyl z szytrowej drogi oczywiscie awaryjnie chamowanie trombienie koles zjechał zaraz do krawędzi i zatrzymał sie nie wiem czy byl w takim szoku albo na %% ale siedzial w tym aucie i ani nei patrzył. Myśle ze jakby zrobil tak 2 s pozniej to jest po nas;/ Ludzie rozumu troche;/ i patrzeć. Często jak tez smigałem to dobry efekt robił bardzo głosny wydech bo koleś stojacy tym busem napewno by coś słyszał i nie pojechał by na "wyczucie" Ludziska uważajce na siebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem kiedyś ciężarówką (kontenerem), teraz nawijam kilometry kamperem (Ducato), w którym również na bok słabo widać. Ale jak nie widzę, bo ustawię się pod złym kątem, to zapuszczam żurawia nad siedzeniem pasażera - nigdy nie wyjeżdżam w ciemno! Przecież można kogoś zabić!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bajki, bajki jeszcze raz bajki. No nic nie poradzę że wypisujeszbrak argumentu to i głupia odpowiedź skoro jeździsz takim samochodami to doskonale wiesz, że są miejsca które nie dają możliwości ustawienia się max równolegle... a ja nie pisze max równolele tylko równolegle powiedzmy że tą równoległość określa położenie samochodu + ustawienie lusterek + plus szkła lusterek [gdzie asferyczne bardzo pomagają] no to teraz ulica na której się znajdujesz krzyżuje się z ulicą główną pod takim kątem że nie ma możliwości ustawienia się aby zapewnić sobie odpowiednią widoczność,a jak wszyscy wiemy są takie miejsca np. to o którym mówiłem mówiąc o Tychach... i Tu Twoja marna teoria legła w gruzach,(jeśli nie umiesz sobie wyobrazić o czym mówię polecam rozrysować sobie na karteczce.... Sam w Tychach mogę Ciebie na takie zabrać... A ja Ciebie mogę zabrać na lody Jakieś dziwne zapędy , ale cóż ja tam wolę dziewczyny choćbyś na głowie stał to nie zrobisz nic bo jest wąsko i nie ma miejsca żeby zawinąć.... możesz ustawiać, ustawiać a tramwaju i ta nie będziesz widział...no to jak nie widzisz i nie umiesz znaleźć rozwiązania to nie jedziesz chyba że życie innych jak i swoje stawiasz na drogowej loterii ale wiesz takie myślenie przychodzi z wiekiem i kilometrami Ja piszę o konkretnej sytuacji z tramwajem, jak widać rozwiazanie zawsze znajduje skoro jestem tutaj a nie pod kołami majzla.... co do wieku nie wypowiadam się... bo to myślenie rodem z komuny, że starszy równa się mądrzejszy... co do kilometrów o to nie musisz się obawiać...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.