Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Wezwanie Na Komisariat W Sprawie Badania Technicznego.


hanssx

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś ostatnio dostał wezwanie na komende jako świadek w sprawie badania technicznego swojego moto?Ja dostałem i musiałem opowiadać jak wyglądał przegląd.Sprawdzali mi tylko światła, numery i spaliny chyba bo już nie pamiętam.Chyba się biorą za stacje kontroli pojazdów, tylko ciekawe czy chodzi tylko o motocykle czy o puszki też. Swoją drogą to ten przegląd był na bardzo niskim poziomie. Albo nie mają warunków, albo brak umiejątności u diagnostów.Ja powiedziałem gościowi że nie wjade na rolki bo nie chce się wypi....lić, a jak on chce to niech se sprawdza ale na swoją odpowiedzialność i doł se spokój.Czy do sprawdzania hamulców w motocyklach są inne rolki niż te samochodowe?Bo jeśli tak to chyba żadna stacja nie jest przystosowana do badania motocykli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przede wszystkim - diagnosta ma obowiazek sam sobie wprowadzic pojazd na linię, od trzepaków po rolki, nie właściciel pojazdu! Kuzyn robił ostatnio uprawnienia i opowiadał, jak przyjedzie autobus - to samo. To on ma zrobić badanie, ma ustawić pojazd w odpowiednim miejscu i tyle - taka jego działka. Więc niech sobie i motocykl na rolki wsadza robi to na własną odpowiedzialność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość z diagnostów chyba nigdy nawet nie jechała na motocyklu więc jak mają wykonywaćć badania. Na badaniu powinni sprawdzić łożysko główki ramy hehe...życzę powodzenia, u mnie nie ma stopki centralnej a żadnego stojaka na tej stacji nie zauważyłem. Wydaje mi się że większość stacji nie ma warunków do tego aby sprawdzać motocykle, a jednak to robią. Tylko patrzeć jak zrobią z tym pożądek i zostanie kilka na śląsku z uprawnieniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.