Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

"uwaga ! Dwa Motocykle Z Nowego Targu Na Bukowinę"


jakmor

Rekomendowane odpowiedzi

Heja. Nie wiem czy już ktoś coś takiego pisał, ale jadąc teraz na weekend puszką wpadłem na niezły pomysł.Z uwagi na fakt, że jeździmy bardzo często puszkami i niejednokrotnie wielu z nas ma CB Radio, wpadłem na pomysł następujący. Jak widzę w lusterku motonitę rzucam hasło na radyjku np.: „Dwa motocykle z Nowego targu w stronę Bukowiny”. Wiecie, że to naprawdę działa. Ci, co mają radio zjeżdżali na maksa na prawą stronę. A przede wszystkim spojrzeli w lusterko. Niektórzy dopytywali ile moto, gdzie dokładnie … Co o tym sądzicie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś ma zajechać droge to i tak zajedzie czy to usłyszy na CB czy też nie.. Moim zdaniem pomysł dobry raczej większość ludzi czyt. kierowcy to normalni użytkownicy dróg i bez problemu będą zjeźdżać! A na pewno dzięki takiemu działaniu więcej sprawa pomoże aniżeli przeszkodzi:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to kierowcy TIRow ustepuja nam drogi to czesto mnie spotyka, zawszep odziekuje machnieciem reki albo awaryjnymi mrugne.zdania jak widac sa podzielone, czasem to moze pomoc, a czasem zaszkodzic, jedni sadza ze kierowcy ustepuja chetniej po takiej informacji inni znowu ze uzytkownicy CB nie lubia motonitow... nie mam CB i zyje, a nawet powiem wiecej, nie czuje potrzeby posiadania takowego sprzetu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomysl bardzo dobry chocby dla tego ze ja jezdze ciezarowka czterdziestotonowa (dla innych TIREM choc strasznie nie lubie tego okreslenia) i jak uslysze taki komunikat to napewno ustapie drogi. bo to jest tak jak napisal Piotr ze takie komunikaty budza ludzi (przynajmniej ja to tak zrozumialem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie ,no cóż temat ciekawyMoim zdaniem to jest tak , nie wszyscy kierowcy są wyposażeni w cb, a reakcje na tego typu komunikat mogą być bardzo skrajne.Może przykładowemu Zenkowi się przypomni przejechana przez motonitę kura Tak na poważnie ,kierowca powinien się skupić na prowadzeniu pojazdu a nie pieprzyć przez radio byle głupot czy gapić się na laski w gps,zamiast tego powinien patrzeć w tak kochane na naszym forum lusterka.Nie wiem ,ale chyba cb montuje się jako system ostrzegania przed np, palami ,wypadkami,objazdami itd , a przeważnie to jeden kanał 19.Władcy cb czyt. zawodowi kierownicy mogą się wpienić bo zamiast info o radarze będą mieli info o motonitach i ,,przytkany kanał,, przez silniejszy sygnał.Pozdrawiam Romul

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z doświadczenia wiem, że robienie zamętu na drodze też nie jest dobre.Czysto teoretycznie wyobraźcie sobie taką sytuację, w której kierowca osobówki stoi w korku zdenerwowany bo mu ciepło, spieszy się i mija go jeden motocyklista, drugi, trzeci i nagle słyszy w CB ze jedzie następny, i proste myślenie ...a co to święte krowy na drodze żeby im zjeżdżać?wiadomo ze to od kultury zależy ale nie raz mi drogę zajechano bo widziano mnie w lusterku.Druga sytuacja.Kierowca motocykla jedzie sobie w miarę spokojnie, ale po pewnym czasie zauważa ze wszyscy mu zjeżdżają no to zaczyna napierać coraz to szybciej, jego czujność wycisza się i nagle trafia na kierowce bez cb albo takiego którego wyżej opisałem. I jak myślicie pomoże to ? ja uważam że jest to robienie zbędnego zamętu na drodze - którego nikt nie lubi.Pamiętajcie że jesteśmy takimi samymi użytkownikami drogi jak inny i nikt nie będzie robił Wam łaski i specjalnie na Was uważał, może 10 zjedzie, ale 11 może Wam zajechać drogę. To Wy musicie uważać na siebie a nie liczyć na innych. Jest takie fajne powiedzenie "umisz liczyć ? to licz na siebie".Gorąco pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę że koledze chodziło raczej o zwrócenie kierowcom uwagi aby baczniej obserwowali lusterka bo z tyłu jadą motocykle, a ustępowanie drogi to raczej efekt "uboczny" takiej informacji i zależny od danego kierowcy. zdecydowanie bardziej wolę sytuację gdy wiem że dany kierowca jest świadomy mojej obecności z tyłu niż takiego który nie ma o tym pojęcia. co do umyślnych zajeżdzaczy drogi to wydaje mi się że jest ich zdecydowanie mniej niż takich przypadkowych, a jak ktoś będzie chciał komuś zajechać drogę to i tak będzie śledził go w lusterku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No czy kierowcy ciężarówek są tacy uprzejmi..? Ostatnio wracając z Żor, w Rogoźnej mijałem jedną na linii przerywanej . Do samego Roju taki korek, że nie dało się nic wyprzedzić... Wrzucam migacz, skręcam do domu wtedy kolega z ciężarówki uchyla szybe i drze się na cały głos : "Głupol czysty".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.