Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Dolomity Nie Dla Motocyklistów


Peterman

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.gwarek.com.pl/artykul.php?a=3913Po przeczytaniu tego nie wiem czy mam śmiać się czy zacząć płakać Jedyne miejsce w okolicy gdzie szło pośmigać w terenie z dala od ludzi będzie 'oczyszczone' z moto i quadów i a dodatek słowa burmistrza Czecha "a przecież są miejsca gdzie można bezpiecznie i nie szkodząc środowisku uprawiać każdy sport"... Gdzie są te miejsca ? jedyne takie właśnie nam zamkneli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pamięcią siegam zawsze tam się smigało na rowerach, moto, quadach i samochodami 4x4 a teraz nagle im cos sie odmienilo ;/ Hałda jest ponoc zabytkiem ktory wkrótce zniknie? bo Jak jest zabytkiem to dlaczego ciągle pobierają z niej piasek itp. Jak by nie było to hałda jest coraz mniejsza... smiech na sali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już od dłuższego czasu sie na to zanosiło, najpier odgrodzili (zasypali wjazd na góre kopalni, gdzie stały maszyny), a potem zaczęli wszystko odgradzać, no i koniec jazdy. A szkoda bo była to fajna miejscówka, pozatym rozgrywały sie tam także gry paintbalowe i wyscigi samochodów RC.A zamiast chronić i ratować to co warto, ale szkoda słów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a powiem tak do tych urzędoli co to ustalili - Tylko tak dalej - popaprańce. Zamykajcie miejscówki . A my wam za to będziemy dalej po lasach i parkach orać na endurakach , a po mieście naginać 3 paczki ma plastikach .Tylko tak dalej .Mózgi macie z gówna i nic wam już nie pomoże .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda gadac, mysle ze mozemy za to podziekowac pajacom ktorzy latali crosami z wyprutymi wydechami miedzy okolicznymi domami. Sam tam mieszkam niedaleko i nawet mi czasami to przeszkadzalo. Mysle ze to jest powod do takiego podejscia do tematu, a szkoda bo sam zamierzalem tam polatac.Brakuje mi tylko w tym artykule podstaw wg jakiego prawa tak ma byc, znajac gwarka i rzetelnosc artykulow to..., a chetnie bym ustawe przeczytal. Druga kwestia to kto bedzie tych ludzi wylapywal? Bo jakos tego nie widze, dopiero sie burdel i agresja zrobi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popieram przedmówce .. . quadami tez tam watachami jezdza konczac pomiedzy domami. . brak slow. Czesc tego kompleksu podlega obszarowi Natura 2000, wiec podstawy maja : /. Ciekawe faktycznie jak beda to egzekwowac sadze, ze weekendy nalezaloby sobie odpuscic.. ech mam nadzieje ze wczoraj nie byl to moj ostatni przejazd w dolomitach . : p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o ile mi dobrze wiadomo teren ten jest własnościa prywatną nie wspominając juz o tym dziwnym zabytko poprzemysłowym, wiec nie dziwi mnie to że komys sie nie podoba jak po jego ziemy latamy juz w zeszłym sezonie pojawiały sie tam patrole, ale paradoksy muszą być np skoro to zabytek kto wydał zgode na zorganizowanie tam weekendu z udziałem bmw w zeszłym sezonie czyżby właściciel gruntu sam jawnie złamał prawo ???zobaczymy jak będzie jak będą gonic to pozostanie jeszcze pare innych miejsc do szaleństw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o ile mi dobrze wiadomo teren ten jest własnościa prywatną nie wspominając juz o tym dziwnym zabytko poprzemysłowym, wiec nie dziwi mnie to że komys sie nie podoba jak po jego ziemy latamy juz w zeszłym sezonie pojawiały sie tam patrole, ale paradoksy muszą być np skoro to zabytek kto wydał zgode na zorganizowanie tam weekendu z udziałem bmw w zeszłym sezonie czyżby właściciel gruntu sam jawnie złamał prawo ???zobaczymy jak będzie jak będą gonic to pozostanie jeszcze pare innych miejsc do szaleństw.
hmm.. mowimy o tych samych dolomitach :??. z moich informacji teren jest skarbu panstwa, dsd mma wieczysta dzierzawe na teren pod wyciag a reszte adaptuja jak swoje (1 wykop). fragment ma piaskowania nad drugim wykopem- to oni zrzucaja odpady z odkrywki. Oni rowniez przekopali dno drugiego wykopu zeby pobierac wode.. pozostal jeszcze teren z zabudowaniami po drugiej stronie 2 wykopu nie wiem jak jest stan prawny tych zakladow... w gwarku glownie chodzilo o halde polozona na polnocny zachod od tych wykopow, przebiega tamtedy nowa sciezka przyrodnicza wlasnie z funduszy natura 2000... halda jest zlokalizowana w poblizu zabudowan ... btw.. a gdzie konkretnie byl ten zlot bmw:???. nie wyobrazam sobie zeby gdziekolwiek w te tereny wjechali no moze seria X ale szkoda byloby chyba lakieru.. ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy brac przyklad z naszych południowych sasiadów. Tam jest dosc spory wybór torów do jazdy MX/ATV i nie ma problemu. Oczywistym jest to ze jak zawsze w duzej mierze sami jestesmy sobie winni bo jak by nie było przeginania pały to nie było by sprawy. na jedna rozszalalą starą babe nikt by nie zwrócił uwagi ale jak takich bab jest kilkadziesiat to sie zaczyna eliminowanie problemujadac lasem wystarczy zwolnic jak jedzie rowerzysta czy jak idzie rodzina z psem na spacer zeby ich nie zasypac kurzem. wracajac do domu mozna wybrac droge nie przez srodek osiedla tylko polami a jak juz trzeba wjechac "miedzy ludzi" to nie na pełnej piździe tylko spokojnie. tylko wytłumacz to przygupom. A odpowiedzialność niestety zbiorowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bart , zgoda 100 % , tylko można ukarać gościa złapanego na tym osiedlu i GO ukarać ( nawet dokuczliwie) , a nie zamykać obiekt który jest generalnie śmietnikiem , czy karać wszystkich którzy tam przyjeżdżają . . Takie załatwienie sprawy tylko pogorszy sytuację , a nie polepszy , to jest wylewanie dziecka z kąpielą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tego, że niektórzy jeżdżą tam jak posrani muszę niestety się zgodzić. Sam mieszkam praktycznie o rzut kamieniem od hałdy i wyrąbiska i wiem jak to działa. Większa częśc crossowców którzy tam śmigają pochodzi z mojej okolicy .... banda nastolatków ze zdechłymi KXami którzy mają w poważaniu innych użytkowników. Pare razy przez nich moja wioska chciała mnie zlinczować. Ale dlaczego przez nich mają cierpieć wszyscy ? Gdy jeszcze śmigałem na Bigu wiele razy spotykałem tam kulturalnych motocyklistów, którzy nie buraczyli swoimi sprzętami po wiejskich drogach. Ale już chyba zawsze tak będzie, że Ci normalni będą cierpieć przez tych bezmózgich i na koniec mały off-top: Podobno w Zbrosławicach powstaje jakiś tor crossowy..więc może na biede będzie gdzie śmigać . Postaram się dowiedzieć coś więcej na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde dobrze, ze przeczytalem ten artykul, dowiedzialem sie wreszcie, ze " Frieden " to przyjazn a ja glupek pol zycia bylem przekonany ze to " pokoj " ( nie mylic z Zimmer )ak na marginesie moze mozna by bylo stworzyc inicjatywe i oczyscic teren oraz wzamian za mozliwosc jego wykozystywania pilnowac i porzadku i czystosci, - kurde co ja pisze, przeciez to PL i kto to ma robic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde dobrze, ze przeczytalem ten artykul, dowiedzialem sie wreszcie, ze " Frieden " to przyjazn a ja glupek pol zycia bylem przekonany ze to " pokoj " ( nie mylic z Zimmer )...
Ks-rider juz pisalem wczesniej ze gwarek to taka gazeta ze hoho. Uwierz mi ze to to jeszcze nic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wyglada sytuacja z wielkim kanionem ??? w zeszłym letnim sezonie, jeżdzących tam ludzi,gonił właściciel piaskowni twierdząc że to jest wszystko jego...z mojego doświadczenia z gościa burak jakich mało we wszechświecie!! rozumie żeby nie latać ludziom pod oknami ale na chałdzie? jak słyszałem właściciel DSD tam te śmieszne dróżki i stoliki robi, tak twierdził pracownik dsd z którym miałem przyjemność rozmawiać , w rzeczy samej my im nie przeszkadzamy jak nie latamy po ich terenie czyli dolnym placu dsd no i po ścieżkach które robili.Czyli nie szalejąc na dsd mamy z z nimi spokój a oni z nami, co innego jak ktos przed ratrakiem kręci bączki i wyrzuca mase kamieni i kurzu w kosmos płosząc ludzi i zwierzęta z mini zoo!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielki kanion? Bylem tam wczoraj i wlasnie taki burak podjechal do mnie jakims yeppem i zapytal czego tu chce? to mu odp, ze ogladam sobie, a on na to, ze co? a ja mu, ze gory, a co nie mozna? to odp mi, ze nie bo to teren prywatny i mam spadac. Nie robilem przypalu, tylko spokojnie pojechalem, coz. Za to zarabiste gorki sa po drugiej stronie ulicy w lesie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.