Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Rejestrator Obrazu Na Moto


pirx10

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jak w temacie powyżej poszukuję jakiegoś mobilnego wideorejestratora który by się dało zamontować na motocyklu. Chodzi mi o to że jak pisałem w swoim temacie "w piątek proces" miałem wypadek co mi puszkarz wjechał na skrzyżowanie gdy ja mialem zielone. Ale sprawa jest trudna , wręcz niemożliwa do udowodnienia. W przypadku gdybym miał nagranie z tego zdarzenia sprawa była by jednoznaczna. A tak dupa blada. Teraz jestem już zdecydowany w coś takiego się zaopatrzyć. Tylko gdzie. Czy ktoś spotkał się z Was z takim sprzętem? Czy ma ewentualnie jaieś namiary? Ja szukałem przez google ale niestety tam są głownie takie do monitoringu przemysłowego lub do samochodu. Dobrych parę miesięcy temu jeden z naszy forumowych kolegów prezentował coś takiego ,no ale to znikło. Tak więc jakby ktoś z was wiedział coś więcej to proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby zarejestrowac jakieś zdarzenie musiałbyś przewidzeić z której strony dostaniesz strzała, nie da sie tego zrobić więc musiałbyś mieć co najmniej 4 takie kamery tył, przód i oba boki, Taka kamera musiałaby mieć bardzo szeroki kąt żebyś mógł zobaczyć na niej kolor światła na sygnalizatorze i tu kolejny problem bo nie ma takich kamer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby zarejestrowac jakieś zdarzenie musiałbyś przewidzeić z której strony dostaniesz strzała, nie da sie tego zrobić więc musiałbyś mieć co najmniej 4 takie kamery tył, przód i oba boki, Taka kamera musiałaby mieć bardzo szeroki kąt żebyś mógł zobaczyć na niej kolor światła na sygnalizatorze i tu kolejny problem bo nie ma takich kamer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś uderzy w Ciebie z tyłu to i tak nie Twoja wina, a wszelkie sytuacje bocznych uderzeń (sytuacje na skrzyżowaniach) poprzedzałyby informacje z kamery zamontowanej z przodu. Zaś najczęściej są wymuszenia dlatego lepiej zamontować kamerę właśnie z przodu.Pomysł nie głupi bo zawsze wiele dzieje się na drodze czy to uniknięcie gleby czy inne akcje można w ten sposób uwiecznić a przy okazji się zabezpieczyć. Problem w tym że kamera musiałaby chodzić na okrągło co wiąże się z podłączeniem do akumulatora i bardzo dużą pojemnością zapisu. To ostatnie zaś wiąże się z ciągłym pilnowaniem czy karta nie jest zapełnona. Czy jest zatem na rynku taki produkt który nagrywa np 24h ostatniej aktywności w godzinnych kawałkach a starsze kasuje?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.