Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Daelim-tandeta Czy Niedoceniona Firma ?


maruuda_

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ! Sprawa tyczy sie Koeranskiej firmy Daelim , większość osobą słyszący nazwę firmy o której pierwszy raz słyszy odrazu mówią ze syf i tandeta , większość tych opinii pochodzi od ludzi którzy nie mieli nigdy nic wspólnego z ta firma albo nawet nie wiedza jak wyglądają ich motocykle. Podobno marka jest dosyć popularna w Niemczech , poszukuje informacji od użytkowników motocykli Daelim z gamy 125 lub ludzi którzy mieli naprawdę do czynienia z ta firma na temat awaryjności , dostępności części itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jeszcze Daelima vt 125 uważam że całkiem spoko, jeżdżę już drugi sezon bez żadnych awarii. kupiłem trochę dobity z niemiec za śmieszne pieniądze, wymieniłem łańcuch, uszczelniacze w lagach, wyregulowałem gaźnik i zawory, z 7kkm już zrobiłema ogólnie ma 27kkm. ale będę zmieniał na gpz 500 też kupiłem zdezelowane i doprowadzam do porządku. Dużo daelimach jest na niemieckich forach www.youngbiker.de/ i wypowiadają się pochlebnie. NIekiedy nawet niemiaszki piszą, że wykonany lepiej niż Honda ale nie miałem Hondy to nie mogę porównywać. I z góry przepraszam wszystkich właścicieli tej wspaniałej marki jaka jest jakość koreańców - chyba taka jak kia hunday czy motocykle hyosung

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie skąd wy bierzecie takie teorie ? Jakiś Delim i Honda ??? Jak macie pisać takie teksty to lepiej nic nie piszcie . W Reichu jestem często i tam to widzę , ale jak na to babcie plują w marketach .
nie mylilem sie jednak co do tej Hondyhttp://en.wikipedia.org/wiki/Daelimswego czasu (nie wiem jak to teraz wyglada) Honda byla partnerem Daelima. 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A silnik Skutera Daelim s-Five jest niemal identyczny z silnikem Hondy Dio.To prawda z współpracy technologicznej z Hondą .Uważam ze Daelim jest bardzo dobrze zrobiony - bynajmniej jezeli chodzi o skutery . Nie wiem jak ma się to do ich motocykli bo nie mialam z tym styczności.Ale kilka takich skuterów mielismy okazję serwisować.Pozdrawiam,Sylwia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

30 lat temu wszyscy smiali sie z Japoni... suzku. honda, kawaski??? co to za wynalazki???BMW, Ducati, Triumph, MotoGuzzi, H-D, Royal - to są marki... na chwilę obecną patrzcie kto rozdaje karty w swiecie motocykli....koreanskie na chwile obecną sa duzo lepsze niz chinskie..natomiast co do chin.. jesli tak dalej sie beda rozwijac, to fabryki produkujace kingway, zipp, kymco itp itd.. za 5 lat wejda w motocykle, a za 20 lat powoli doganiac w sprzedazy wielka 4ke Mam taka wlasnie nadzieje, bo dzieki temu sprzety potanieja..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja tam wolę cokolwiek z oferty Kymco, niż Suzuki z pękającą ramą czy Yamahę za 70.000 zł ;)To było napisane pół żartem, pół serio - w celu pokazania, że Suzuki, Yamaha i inne "jedne słuszne" marki nie są idealne i nie powinno się ich stawiać bezwzględnie przed wszystkimi innymi.Chcąc coś kupić wybieram produkt, a nie markę. Bo to produkt jest chyba ważniejszy dla użytkownika, niż znaczek firmowy na baku. Przynajmniej dla mnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Daelim ma wiele wspólnego z Hondą.Jest to była fabryka Hondy i nawet do tej pory produkują na własny rynek dwa lub trzy modele hondy.W stosunku cena do jakości nie znjadziesz nic lepszego, a Daelim to przyzwoity pojazd. W kilku szkołach jazdy przeżywał katusze i dalej funkcjonuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.