Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Dlaczego spadają samoloty...


romi69

Rekomendowane odpowiedzi

Po kazdym locie, piloci linii lotniczych sa zobowiazani dowypelnienia kwestionariusza nt. problemow technicznych,napotkanych podczas lotu. Formularz jest nastepnie przekazywanymechanikom w celu dokonania odpowiednich korekt.Odpowiedzi mechanikow sa wpisywane w dolnej czescikwestionariusza, by umozliwic pilotom zapoznanie sie z nimi przed nastepnymlotem.Nikt nigdy nie twierdzil, ze zalogi naziemne i mechanicy sapozbawieni poczucia humoru. Ponizej zamieszczono kilkaautentycznych przykladow podanych przez pilotow linii QUANTAS orazodpowiedzi udzielone przez mechanikow.Przy okazji warto zauwazyc, ze QUANTASjest jedyna z wielkich linii lotniczych, ktora nigdy nie miala powaznegowypadku...P = problem zgloszony przez pilotaO = Odpowiedz mechanikowP: Lewa wewnetrzna opona podwozia glownego niemal wymaga wymiany.O: Niemal wymieniono lewa wewnetrzna opona podwozia glownego.P: Cos sie obluzowalo w kokpicie.O: Cos umocowano w kokpicie.P: Martwe owady na wiatrochronie.O: Zamowiono zywe.P: Autopilot w trybie ´utrzymaj wysokosc´ obniza lot 200stop/minute.O: Problem nie do odtworzenia na ziemi.P: Slady przeciekow na prawym podwoziu glownym.O: Slady zatarto.P: Poziom DME niewiarygodnie wysoki.O: Obnizono poziom DME do bardziej wiarygodnego poziomu.P: Zaciski blokujace powoduja unieruchamianie dzwigni przepustnic.O: Wlasnie po to sa.P: Uklad IFF nie dziala.O: Uklad IFF zawsze nie dziala kiedy jest wylaczony.P: Przypuszczalnie szyba wiatrochronu jest peknieta.O: Przypuszczalnie jest to prawda.P: Brak silnika nr 3.O: Silnik znaleziono na prawym skrzydle po krotkichposzukiwaniach.P: Samolot smiesznie reaguje na stery.O: Samolot upomniano by przestal, latal prosto i zachowywal siepowaznie.P: Radar mruczy.O: Przeprogramowano radar by mowil.P: Mysz w kokpicie.O: Zainstalowano kota.Pilot: Mamy malo paliwa. Pilnie prosimy instrukcje...Wieza: Jaka jest wasza pozycja? Nie ma was na radarze!Pilot: Stoimy na pasie nr 2 i juz cala wiecznoscczekamy na cysterne.Wieza: Wasza wysokosc i pozycja?Pilot: Mam 180 cm wzrostu i siedze z przodu po lewej...Wieza: Macie dosc paliwa czy nie?Pilot: Tak.Wieza: Tak, co?Pilot: Tak, prosze pana.Wieza: Podajcie oczekiwany czas przylotu.Pilot: Wtorek by pasowal....wie¿a: Halo, lot 56, je¿eli mnie s³yszysz, zamachaj skrzyd³ami...pilot: OK, wie¿a, je¿eli mnie s³yszysz, zamachaj wie¿š?!Pilot helikoptera do kontroli podejscia:- "Tak, jestem 3000 stóp nad namiarem Cubla."Drugi glos na tej samej czestotliwosci:"NIE! Nie mozesz! Ja tez jestem na tej samejwysokosci nad tym samym namiarem!"Krótka przerwa, po czym odzywa sie glos pierwszegopilota (bardzo glosno):- "Ty idioto! Jestes moim drugim pilotem!"Pilot: Wieza, co robi wiatr?Wieza: Wieje. (smiechy w tle)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.