Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

GPS- dlaczego mi to nie działa? ...


Rekomendowane odpowiedzi

Umarł mój stary GPS w puszce więc wymyśliłem że zanabędę nowy GPS z bluetooth plus słuchawkę również na bluetooth i będę miał zarówno do puchy jak i na motongi. Wyobrażałem sobie że wsadzę ustrojstwo do kieszeni a słuchawkę do ucha i na moto będzie mi gadał gdzie mam jechać, a tu poracha. Obydwa urządzenia działają wraz z telefonem (czyli są sprawne) ale GPSa ni cholery nie słychać w słuchawce. Wie ktoś może dlaczego? Przecież GPS służący jako zestaw głośnomówiący musi posiadać zarówno odbiornik jak i nadajnik sygnału bluetooth. O co tu chodzi? Czyżbym przekombinował?:huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pewnie że posiada zarówno nadajnik jak i odbiornik. Niestety, ale prawdopodobnie w gps brakuje odpowiednich profili Bluetooth które służą do przekazywania dźwięku z programu nawigacyjnego. Jest też możliwość że gps posiada bardzo stary chip Bluetooth który tego po prostu nie obsługuje. Możliwe jest również, że twój program do nawigacji nie ma takiej opcji aby przekazywać dźwięk na słuchawkę. Osobiście używam gps w telefonie oraz nawigacji Sygic. To co chcesz osiągnąć działa bez problemu bo kilkukrotnie tak już jeździłem. Musiałem tylko w ustawieniach programu włączyć opcję "allow HFP".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany mój GPS to tom tom via 135 a słuchawka jabra BT2046 więc urządzenia chyba niezbyt przestarzałe technologicznie, niemniej nie widzą się na wzajem.:(

Co do telefonu- nie chcę wynalazka typu smartfon bo używam tylko do dzwonienia plus kalendarz i budzik. Poza tym obawiam się że na zadupiu gdzie przekaźniki są rzadko rozmieszczone nawigacja może działać gorzej (wybieram się w Bieszczady)...Hmm, a może dało by radę zmodyfikować system w GPSie lub coś pokombinować by jednak urządzenia zaczęły współpracować?...:huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, jakby nie patrzeć mój pomysł nie wypalił. Trudno- będę musiał się ucywilizować i dodatkowo zanabyć smartfona by się nie zgubić gdy nie będę już widział komina mojej chałupy...Wszystkim chcącym pomóc i służącym dobrą radą bardzo dziękuję.

Temat do zamknięcia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.