Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

honda cbr nieudana próba odpalenia po wymianie płynu chłodniczego


piterek1148

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Niedawno zakupiłem motocykl marki Honda cbr 125r.

Hondę zacząłem przygotowywać do sezonu.Wymieniłem olej, swiece i płyn hamulcowy.

Zakupiłem również płyn chłodniczy który chciałem dzisiaj wymienić. Zlałem stary tak jak podawali w internecie i wyczyściłem gaznik. Po wregulowaniu gaznika silnik nie chce zapalić a jak zapali to tylko da przygazówkę i się dusi i gaśnie i ciągle z tłumika idzie biała para czy to może być płyn chłodniczy? 

Proszę o pomoc 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko stwierdzić co się mogło stać , jednak jeśli silnik pracował dobrze przed operacją czyszczenia i wymiany płynu , to zapewne gdzieś popełniłeś błąd. . Pisałeś o wregulowaniu gaźnika . Jak to zrobiłeś skoro nie możesz zapalić ?? 

Biała para/dym , może świadczyć o przedostawaniu się płynu do cylindra, ale jakim cudem ?? Nie znam budowy tego silnika ale płyn w komorze spalania to poważna usterka.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma połączenia wydechu z układem chłodzenia. Płyn dostaje się albo do paliwa , albo bezpośrednio do wydechu ale w tym wypadku uszkodzona jest głowica lub uszczelka. jesteś pewien że do wydechu dostaje się płyn ?? Być może jest to skondensowana woda która po rozruchu paruje . 

Płyn jest na glikolu i jest słodkawy w smaku. Może to nie profesjonalne i nieco dziwne ale nabierz na palec tej " wilgoci" z wydechu i dotknij do języka . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To był płyn chłodniczy przy kazdej wymianie przez chwilę kopci na biało. A temat rozalania jest zakończony. Powodem usterki była iglica która wyleciała podczas czyszczenia gaznika i nie wchodziła do dońca po czym motocykl nie odpalał 

 

Edytowane przez piterek1148
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.