Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Aprilia SR 50 gaśnie co chwile


K4NALI4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z moją maszynką kupiłem go równy tydzień temu. Chodzi o skuter Aprilia Sr 50 2003r. Wszystko pięknie chodziło skuterek dobry v-max 75 palił z rozrusznika bezproblemowo. Problem zaczął się dziś razem z kolegami wybraliśmy się na przejażdżkę zrobiliśmy ok. 50 km po czym wróciliśmy do domu bo deszcz zaczął lać schowałem maszyne do garażu. Po godzince przestało padać wyszedłem odpaliłem normalnie wszystko jade sobie 60km/h i nagle skuter momentalnie zgasł zdziwiłem sie bardzo przekręciłem stacyjkę (wyłączyłem zapłon i wyłączyłem) i jechała normalnie po przejechaniu ok. 2km to samo a więc powtórzyłem to z tą stacyjką i jechał normalnie. Zaczęło robić się tak co 200-300m no chyba , że jechałem na pełnym gazie to jechał normalnie jak tylko puściłem to gasł... Stanąłem aby zobaczyć czy wszystko jest okej itp. Ale nic mnie nie zaniepokoiło więc odpaliłem i pojechałem dalej po ok 5 km wszystko się naprawiło jeździła normlanie zrobiłem ok 3km normalną jazdą wróciłem do domu postawiłem ją po 2-3h wyszedłem bo koledzy przyjechali aby jechać pojeździć odpaliłem i kaplica. Co 10 sekund się tak robi. Teraz to nawet nie pomaga przekręcenie tej stacyjki... Jade jade gaśnie przekręcam ten kluczyk i nic musze stanąć odpalić od nowa i przed 10-20 sec jedzie normlanie i zaraz to samo... Nie wiem co mogło być przyczyną. Co się zepsuło czy nie wiem ?! Proszę o szybką odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po prostu coś ci zalało :), 

pare razy zdarzylo mi sie wrócić w ciężkim deszczu, w takich wypadkach czekam kilka dni, żeby wszystko odparowało, potem wykręcam i czyszczę świece, sprawdzam inne styki czy czegoś mocniej nie pozalewało i odpalam, jesli sie nie udaje albo powtarza sie problem sprzed "parowania" to znaczy że coś padło : moduł zapłonowy, fajka?

chyba zacząłbym od podmiany modułu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.