Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Problemy po zimie - potrzebny mechanik


szymonsz

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Posiadam Suzuki Bandit 600, 1997

Jest zaocznym motocyklistą. Po kilku miesiącach garażowania motocykla chciałem go odpalić. Niestety nie dałem rady. Akumulator naładowany jak co roki u nic.Doczytałem się że przez zbyt długie kręcenie mogłem zalać świecie - wykręciłem, wyczyściłem i niby ruszył, ale na ssaniu i jeździ się na nim jak na skuterze. Byłem przy okazji u swojego mechanika samochodowego żeby mi świecie sprawdził i rzucił temat, że iskra jest strasznie mała i trzeba wymienić cewki - ale juz raz mi jeden mechanik samochodowy naprawiał motocykl i więcej nie chce.

Jestem laikiem i jazda na motocyklu dla mnie to dodatek do wielu innych rzeczy. Szukam mechanika, który weźmie mój motocykl na warsztatach, zrobi co trzeba zrobić, przygotuje go do sezonu, wyczyści itp - i zrobi tyko to co trzeba a ja za to zapłacę.

Mieszkam w Siemianowicach a pracuję blisko centrum Katowic i gdzieś w tych rejonach idealnie byłoby kogoś znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Hmmm, domniemywam, że jak odstawiałeś moto na zimę, to wszystko było OK.

Jak moto stało przez zimę na dywanikach w salonie, to byłby problem, że nie chciał odpalić.

Jeśli stał w garażowych warunkach - domniemywam, że złapał wilgoci.

Zanim oddasz moto do mechaniora, proponuję:

1. benzyna ekstrakcyjna, czysta szmatka/ręcznik papierowy i przetrzyj dokładnie przewody wys. napiecia, fajki i cewki - odtłuść je dokładnie

2. podprowadź żonie (bezszelestnie) suszarkę do włosów i dobrze wygrzej w/w.

Moto powinno ożyć. Jeśli nie - szukaj mechaniora.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.