Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Oszust z OLX - sugestie


giemul

Rekomendowane odpowiedzi

Trafiłem na cwaniaka i oszusta na portalu OLX . Po pierwsze wysłał nie to co zostało ustalone ( kolektor zamiast wydechów ) . A po drugie jest to część po wypadku a nie jak twierdzi ten ciulman , uszkodzona w transporcie . 

 

Zrobił ten numer świadomie , zaplanował to od początku do końca . Nie jestem jedynym frajerem który mu zaufał i z góry zapłacił . Na forum Aprilii jest kolega ,który przerabiał ten sport z tym cwaniakiem identycznie . Wysłana uszkodzona część , potem umywanie rąk i prowokowanie obrażaniem do tego żeby zrobić coś głupiego . Podstawą działania jest powoływanie się na protokoły odbioru od kuriera . Wajcha jest prosta . Albo za trefny towar zapłaci klient który nie sprawdzi przesyłki , albo firma kurierska , bo koleś towar ubezpiecza . 

 

Teraz koleś jest z siebie maksymalnie dumny i pewny że mu się upiekło . W korespondencji próbuje mnie sprowokować do różnych rzeczy , ale trafił na większego cwaniaka od siebie   :angry:   . 

 

Miłem już temat rozwiązać jak facet z facetem , ale postanowiłem oszustowi dać większą nauczkę niż złamany nos ( zresztą na to zawsze jest czas   :ph34r:   ) . Plan mam taki : 

1. Zgłoszenie oszustwa na Policję.

2. Zgłoszenie nielegalnego biznesu do Urzędu Skarbowego.

3. Zgłoszenie paserstwa do Prokuratury.

4. Założenie sprawy w Sądzie o oszustwo i próbę wymuszenia odszkodowania od kuriera.

 

 

Na teraz zagłębiam takie rzeczy : 

1. Wysłałem mu to za potwierdzeniem , i mocno liczę że tego nie odbierze .  

2. Zgłoszenie tematu do firmy kurierskiej . Dla nich to ciekawy temat bo mają na co dzień do czynienia z takimi cwaniaczkami . Może będzie pomoc prawna jakaś z ich strony .

3. Szukam jakiegoś prawnika , który podejdzie do tematu z zaangażowaniem . Najlepiej oczywiście żeby to był jakiś motocyklista .

4. Szukam kilku mechaników motocyklowych do zrobienia kilku pisemek orzekających że ta część jest powypadkowa ( ewidentnie jest , fakty są druzgocące i można to łatwo udowodnić )

5. Szukam wszelkich form i rad jak jeszcze umilić życie temu dzieciakowi . Oczywiście chodzi o rady zgodne z prawem :D  . 

 

OLX olał temat zupełnie ! Człowiek zgłasza im oszusta , który robi przewały notorycznie , a  oni mają to w poważaniu . Standardowa lakoniczna odpowiedź „ portal nie odpowiada bla bla bla ...”  <_<

 

Co mnie najbardziej dziwi  :shock: to fakt , że ktoś robi przewał dla marnych 120 zł ! Mi by się dla takiej śmiesznej kwoty nie chciało nawet myśleć o nerwach i użeraniu się  . 

 

Temat jest durnowato wręcz banalny . Ale co chwilę słychać o takich kretynach , ludzie narzekają , ale nikt nic nie robi . No to ja spróbuję  . Mam chęć , czas i chajs na taką zabawę . Sobie z tym cwaniaczkiem zatańczę bo wkurwiła mnie jego pewność swojego i durnowaty uśmieszek jaki miał podczas rozmowy ze mną przez telefon . Zrobię to tak zwyczajnie dla sportu i żeby zobaczyć jak zachowa się polskie prawo w takiej sytuacji . Cwaniactwa nie trawię pod żadną postacią dlatego nie odpuszczę chujaszczykowi .

 

ps . Takiego dupka trzeba uwalić bo zrobił sobie biznes na robieniu wajch motocyklistom . Dlatego prośba do was o komentarze . Wszelkie konstruktywne sugestie będą pomocne .

 


post-179777-0-77042300-1430473731_thumb.

post-179777-0-55851100-1430473739_thumb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie dalej jak tydzień temu,zamowilem z OLX półpanewki wałka rozrządu,koles zapewniał mnie ze są idealne,a okazało się ze kazda jedna nadaje się na śmietnik.Kolo nie odbiera tel,nie odpisuje na maile.Co prawda kwota nie była duza bo tylko 60 zł,ale jednak... Mam jego adres,planuje się wybrać z ekipą i porozmawiac :D

 

Takich oszustów wszędzie pełno,kupując na OLX najlepiej odbierać towar osobiście,wiadomo nie zawsze się da...

Próbuj może gnojka ustawisz do pionu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na OLX jest masa oszustów bo tam nie ma opinii o klientach ani płatności przez Payu. Polecam kupować tylko na allegro od osób z pozytywnymi komentarzami, którzy nie sprzedają rzeczy od wczoraj. Z punktów które wymieniłeś polecam 2 i 4. Paserstwa mu nie udowodnisz, a oszustwo tak na granicy, więc też raczej nie przejdzie. Gdyby w ogóle nie wysłał części to jak najbardziej. Polecam cywilnie zażądać zwrotu wszelkich własnych  kosztów. W Urzędach Miasta nieodpłatnie udzielają rad rzecznicy praw konsumenta, jak nie wiesz co napisać to zacznij od tego, nic nie kosztuje a popsujesz sprzedawcy humor już na samym wstępie.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak znajdziesz więcej oszukanych to sprawa wygrana. Tylko, że to trochę trwa. U mnie sprzedający po 2 latach (coś koło tego) miał oddać kasę wszystkim poszkodowanym. Dostałem swoje 200zł po dwóch latach :) Tylko, że u mnie to wszystko organizował prawnik z ramienia grupy poszkodowanych. Ja nawet palcem nie ruszyłem, żeby odzyskać kasę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie będziesz miał z tym duży problem, kupiłeś używaną część od osoby prywatnej, a to znaczy że nie obowiązuje Cię prawo konsumenckie. Jedyne co to sprawa cywilna. To co możesz odzyskać a koszty jakie poniesiesz (a mówimy to nawet o tysiącach zł) nie jest żadne sposób opłacalne. Do tego jeśli nie posiadasz historii korespondencji ciężko będzie udowodnić co i w jakim stanie miało być wysłane (w ogłoszeniu nie ma żadnych informacji na ten temat). Jedynie donos do US może da jakiś odzew. jest 50% szans że go sprawdzą, jeśli będą większe ślady na rachunku bankowym to może dostanie kare i może zakończy takiej działalności... choć bolesne to prawda jest taka że OLX stworzono do handlu na mała odległość, "sąsiad sąsiadowi jakąś używaną, niepotrzebną rzecz" gdzie odbiór następuje osobiście, i kupujący widzi co kupuje, do handlu wysyłkowego jest m.in. allegro, gdzie są bezpieczne płatności, oceny sprzedaży i swego rodzaju ubezpieczenie ze strony portalu... Oczywiście zgadzam się z Tobą że takie coś powinno zostać ukarane, ale rzeczywistość jest jaka jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.