Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Problem Techniczny elektryka Honda VF700 83 rok nie che odpalić


SALPAHONDA

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy  może  wy mi pomożecie  opisze Wam sytuacje

 

dziś jak i w zimę  bez problemu  odpalał   , ale  tak naprawdę  dopiero  dziś postanowiłem się przejechać ,zatem odpalił  pracuje OK   jadę  ,,, jadę jadę   i zatrzymałem się  postanowiłem sprawdzić  jak dojechać  do pewnego miejsca  więc  wyłączyłem motocykl   i tu  problem  ponownie   nie odpalił  , pokazywał napięcie    ale  w momencie  próby  odpalenia  kontrolki przygasały

kurczę  myślałem że zaśniedziały  klemy   bo akumulator mam z zeszłego  roku nowy  ,  i tu ciekawostka  na  pych zapalił  dojechałem  do garażu  oczywiście  już nie zapalił  czyli     nie ładuje ??

 

sprawdziłem  akumulator  bez obciążenia  12,80  V   chodź  po podłączeniu do prostownika  załączył się  klucz naprawy ???

 co ciekawe  na kablach z samochodu    odpala motocykl    bez problemu  ale jak tylko kable  od samochodu  odłączę  motocykl gaśnie  ?

 

na razie podłączyłem akumulator  do ładowania  mimo że miał 12V  ale może pod obciążeniem   nie daje rady  nie mam jak sprawdzić  obciążenia 

 

co mnie dziwi  to to że  jak odpaliłem z auta  to  wydawało mi się   że  w tedy motocykl  pracuje na alternatorze   i nie powinien zgasnąć   mimo  np.: rozładowanego akumulatora   chyba że akumulator  jakieś zwarcie  robi ?

 

pytanie  jak myślicie   skoro  odpala   na kablach z auta   a po odłączeniu gaśnie 

 

- czy  coś z akumulatorem  ? czy  alternatorem  ?  czy  z regulatorem  napięcia    w Magnie  obok zbiornika rezerwy  jest  taki trójkątny  regulator    ale nie wiem jak sprawdzić  i zmierzyć  regulator  lub ładowanie a alternatora

 

będę wdzięczny za Pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.