Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

SRAD wymiana łańcuszka rozrządu


Dziadi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jak zmienić ten nieszczęsny łańcuszek rozrządu ? wolałbym opcję z zakupieniem rozkutego łańcuszka  i przeciągniecie go przez zębatki. Co potrzebuje jakie części kupić oprócz łańcuszka  i jak się to robi ? Może ktoś by się znalazł kto oczywiście za opłatą pomógłby mi to zrobić ?

Dziękuje za odpowiedzi LwG :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Ściagasz wałki i mostki,  rozkuwasz stary łancuszek i dopinasz nowy (choćby na gruby drut)
przeciagasz przez "silnik" krecac wałem,, stary odpinasz - zakuwasz nowy i nastepnie składasz wszystko wg cech (załaczony rysunek)
2013-05-15%252022.36.12.jpg
camchainposition.jpg
Skrecanie zaczynasz od ustawienia wałka wydechowego, nastepnie ssacy tak aby Ci nie przeskoczyło nic chocby o zabek,
jak skrecisz i napniesz wstepnie łancuszek "czymkolwiek" to obracasz sobie silnikiem w prawa strone (w lewo Ci przeskoczy rozrzad)
tak aby sprawdzic czy nic Ci go nie blokuje i jest własciwie ustawiony wg cech, nastepnie "zerujesz" (sprawny) napinacz rozrzadu,  zakładasz "blokadę" i wkrecasz na uszczelce na swoje miejsce i zwalniasz blokadę.
Obracając wałem w prawa strone  uzstali sie własciwe napięcie, jeżeli nic nie blokuje, składasz silnik i wszystko gra.

Warto przed robota zmierzyc luzy zaworowe, sprawdzic slizgi i sam napinacz czy cos jeszcze nie wymaga wymiany. W aso wymiana rozrzadu to kpl czyli slizgi i napinacz.
Cenowo to koszt ok 200 (łancuszek) 400(napinacz) 350(slizgi) + robocizna.

Troche to ogólnikowo napisałem, jezeli nie czujesz sie na siłach to lepiej nie rób tego sam (można uszkodzić silnik)
Powodzenia

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za odpowiedź :)

napinacz mam sprawny i luzy zaworowe też są ok

jak sprawdzić zużycie ślizgów ,trzeba bardziej rozbierać silnik ?

 

 

jak na razie ,to pomyśle ile biorą w serwisie za taką robotę bo się cykam trochę :P  robotę znacie jakiś sprawdzony w okolicy Dąbrowy Górniczej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.