Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Zakup akcesoriów moto - wyprzedaże - kiedy kupować?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jak w temacie, kiedy kupować ciuchy i akcesoria na moto? Tak na logikę myślę żeby wstrzymać się z kupnem gdzieś do listopada/grudnia kiedy to powinny zacząć się wyprzedaże (firmy chcą się pozbyć towaru ze stanu przed końcem roku).
Wy jesteście motocyklistami od dawna i wiecie jak wyglądają ceny w zależności od pory roku, doradźcie początkującemu.

Przykładowo upatrzyłem sobie taką kurtkę http://allegro.pl/kurtka-ramoneska-meska-skora-chopper-2xl-warszawa-i4560086877.html (pewnie podjadę ją obejrzeć i przymierzyć do Katowic) i zastanawiam się czy z racji boomu na 125 i zapotrzebowania na sprzęt bedą w ogóle wyprzedaże :/

Podobnie mam obawy co do kupna moto (Romet Soft 125) czy czekac do Listopada/Grudnia, bo po rozmowie z lokalnym dealerem wiem że softy im schodzą na bieżąco i nawet nie mieli w salonie 1szt żeby można było obejrzeć :o
Patrząc na rynek wtórny 125 handlarze windują ceny jak powaleni i ciężko znaleźć coś nie od handlarza za normalne pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawcą nie wierz.. :P Co do rometa za 4999zł. Wyprzedaże zazwyczaj jeżeli są to w wysokości do 5% czyli.... 250zł. Nie lepiej poczekać do marca/kwietnia i kupić nowy rocznik? :)

Rocznik 2014 można za 3800 już kupić 4000 to normalna cena, ceny 4500-5000 to w dużych miastach

Kolego w marcu/kwietniu to ja już zamierzam na moto śmigać ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Jak w temacie, kiedy kupować ciuchy i akcesoria na moto? Tak na logikę myślę żeby wstrzymać się z kupnem gdzieś do listopada/grudnia kiedy to powinny zacząć się wyprzedaże (firmy chcą się pozbyć towaru ze stanu przed końcem roku).

Wy jesteście motocyklistami od dawna i wiecie jak wyglądają ceny w zależności od pory roku, doradźcie początkującemu.

Przykładowo upatrzyłem sobie taką kurtkę http://allegro.pl/kurtka-ramoneska-meska-skora-chopper-2xl-warszawa-i4560086877.html (pewnie podjadę ją obejrzeć i przymierzyć do Katowic) i zastanawiam się czy z racji boomu na 125 i zapotrzebowania na sprzęt bedą w ogóle wyprzedaże :/

Podobnie mam obawy co do kupna moto (Romet Soft 125) czy czekac do Listopada/Grudnia, bo po rozmowie z lokalnym dealerem wiem że softy im schodzą na bieżąco i nawet nie mieli w salonie 1szt żeby można było obejrzeć :o

Patrząc na rynek wtórny 125 handlarze windują ceny jak powaleni i ciężko znaleźć coś nie od handlarza za normalne pieniądze.

Witam

Nie radzę kupować w Kakaduo w Katowicach, kupiłem tam mojego K125, ja jako laik nic nie zauważyłem ale w serwisie (nie tym do którego mnie obowiązkowo wysyłano bo jest jedyny na śląsku - brednie) serwisant  przy pierwszym przeglądzie gwarancyjnym (500 km) zapytał czy oprócz tego lekkiego szlifa o którym mówiłem, miałem go naprawianego i gdzie. :blink:  zdziwienie musiałem mieć wypisane na twarzy bo od razu powiedział o co chodzi, mianowicie o rurę wydechową i spaw który był tam robiony na łączeniu nie jest oryginalny. Wściekłem się  :angry:  bo oczywiście nigdzie indziej niż w Sosnowieckim serwisie Romka nie dawałem, niestety serwisant powiedział że sprawa nie do wygrania bo podpisałem protokół odbioru. Ale ja jeszcze się kiedyś do nich wybiorę i ....@#$%&^... tego sprzedawczyka.

Dziś prawdopodobnie przed zakupem sprawdził bym jeszcze Junaka jaki to motorek, a najchętniej to kupił bym używkę ale porządnej firmy, bo powiem szczeże że 85 km/h dla tego motorku to MAX , dalej to mordęga i klekotanie całości. Ale niestety, człowiek uczy się najlepiej na własnych błędach. Na razie po mieście do 70km/h sprawia dużo radości i czasu niestania w korkach.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.