Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Pierwszy moto: NC750S czy ER-6f


Carno

moto-akcesoria.pl we Wrocławiu!!  

3 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy lokalizacja na północy Wrocławia, przy wylocie na Poznań (krajowa trasa 5), a dokładnie Sułowska 7 jest odpowiednia?

    • Tak
      1
    • Nie
      2


Rekomendowane odpowiedzi

Nie mam jeszcze dwóch kółek, tym bardziej na dniach dopiero wybieram się na kurs kat. A

Co do pierwszej maszyny już rozważam pomiędzy Honda NC750S ABS DCT(70%) a Kawasaki ER-6F ABS (30%)

Wcześniej rozważałem ER-6n lecz wersja f obudowana ładnie wyglada i cenowo tak samo wychodzi co NC Hondy.

22996_NC750S.jpg

+ w miejscu zbiornika paliwa schowek, w którym np mieści się kask

+ najniższe zużycie paliwa w swojej klasie (średnie ok. 3,5-4 l/100km)

+ 68 Nm już przy 4750 obr/min

+ dwusprzęgłowa skrzynia biegów (DCT) szybciej zmienia niż Rossi

+ miększe zawieszenie czyt. Komfort

- tylko 54,8 KM przy 6250 obr/min

2014_er6f_orange.jpg

+ 72 KM

+ bardzo elastyczny jeśli chodzi o przełożenia biegów

+ 2 tarcze hamulcowe z przodu, choć NC w testach lepiej hamuje, plus za dwie tarcze czyt. Mniej sie zużywają, mniejsze koszty eksploatacji.

- 64 Nm przy 7000 obr/min

- znacznie większe spalanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam poprzednika czyli nc700s. Jest to mój pierwszy i jedyny motocykl i trudno mi porównać oraz nie wiem co zostało poprawione ale

- jest strasznie twardy - typowy mieszczuch

- bez automatu szybko się obroty kończą

- przy 3000obr wibruje lekko - inni posiadacze też tak twierdzą

 

Duże plusy za schowek i spalanie. Dobry na pierwszy motocykl, ale dla wyjadaczy będzie kiepski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam poprzednika czyli nc700s. Jest to mój pierwszy i jedyny motocykl i trudno mi porównać oraz nie wiem co zostało poprawione ale

- jest strasznie twardy - typowy mieszczuch

- bez automatu szybko się obroty kończą

- przy 3000obr wibruje lekko - inni posiadacze też tak twierdzą

 

Duże plusy za schowek i spalanie. Dobry na pierwszy motocykl, ale dla wyjadaczy będzie kiepski.

...poprawiono czyt. zwiększono pojemność silnika, ogólnie polepszono parametry motocykla, przybyło 6 KM i na każdym biegu więcej NM. Dodatkowo zaktualizowano/zmieniono oprogramowania dla skrzyni DCT, czyli zmienia biegi na wyższych obrotach co jest na plus.

Jeszcze coś było ale to już mniej istotne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...poprawiono czyt. zwiększono pojemność silnika, ogólnie polepszono parametry motocykla, przybyło 6 KM i na każdym biegu więcej NM. Dodatkowo zaktualizowano/zmieniono oprogramowania dla skrzyni DCT, czyli zmienia biegi na wyższych obrotach co jest na plus.

Jeszcze coś było ale to już mniej istotne...

Wiem, że jeszcze dodano wskaźnik zużycia paliwa oraz wskaźnik biegów. Wszystko to co napisałeś wiem, ale producent nie podaje info odnośnie wibracji motocykla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.