Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

blokada koła i przycinanie szyby


UnGagEd

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, to znowu ja z moimi problemami :D
Otóż chodzi o to, że zamówiłem nową szybę, trochę większa niż oryginalna i oczywiście głupiemu zawsze piach w oczy :D
Zamontowałem ją, a dzisiaj pojechałem na imprezę i zacząłem parkować moto.
Przychodzi czas na blokadę koła (standard - przekręcenie kierownicy, kluczyk i po sprawie)
Przekręcam kierownicę ile się da i chcę przekręcić kluczyk, a on sztywno nie chce iść
okazało się, że nie mogę do końca skręcić kierownicy bo duża szyba blokuje mi to (brakuje 1-2cm, zachacza z prawej strony o zbiorniczek, a z lewej o lusterko).
Jedyne co przyszło mi w domu na myśl to przycięcie szyby na końcówce, ściąć taki łuk.
No i tak, niby najlepiej zrobićby to z lewej strony (bo tam brakuje mniej), ale nie mam pewności, czy przy skręcie koła w prawo blokada zaskoczy (zawsze blokowałem tylko na lewą stronę).
No i pytania
- Czy w Varadero 125 2004r koło można zablokować po skręceniu kierownicy w obie strony, czy tylko na lewo?
- Jak przycinać akrylową szybę, to szlifierką kątową z cienką tarczą?
- Jak przytnę to po wyszlifowaniu drobnym papierem nie będzie pękała?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontówka bedzie sie szyba topić  ma duze prawdopodobienstwo strzelenia, wyzynarka też ciezko bo szarpie jak cholera.

Najlepsze wyjscie to drut oporowy i topienie tego albo szlifiera stołowa i sciaganie potrochu az bedzie git.

 

Skoro to szyba dedykowana  do wiadra to moze da sie lekko przestawic sama kierownice góra/doł i nic nie bedzie trzeba ciac?!?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popusc koniki i przestaw kiere zaznacz na tasmie lakierniczej pierwotne połozenie kiery zeby było  wiadomo jak ewentualnie  wrocic do pierwotnych ustawien:)

 

Blokada kiery w  moto jest tylko po skreceniu koła w lewą strone, z odwrotnym  blokowaniem  sie nie spotkałem.

 

Szybe kiedyś ciołem, ale piła tasmowa z bardzo drobnymi zebami, sądze ze dostepu do takiego sprzetu nie masz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Blokada kiery w  moto jest tylko po skreceniu koła w lewą strone, z odwrotnym  blokowaniem  sie nie spotkałem.

...

 

 

U mnie w kawie er-5 da się blokować kierę w obie strony. Po skręceniu w prawo o ile pamiętam, to świecą się chyba światła postojowe, jak by trzeba moto zostawić np. przy drodze słabo oświetlonej czy coś. Po skręceniu w lewo normalna blokada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.