Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

honda hornet


kj1974

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

 

W końcu na stare lata kupuje moje 1 i ostatnie moto.

Na początku chce zaznaczyć że jeździłem za łebka i myślę że mam do tego dryg poza tym mam respekt do sportów "extremalnych" i nie zamierzam przechodzić rehabilitacji i leczenia. Założenia są takie że będę jeździł max ostrożnie. Żadnej szpuli od świateł do świateł itd.

 

Dlatego nie chce mi się kupować po kolei motorów od 250 do 1000 , myślę że całkowicie moje wymagania spełnia 600 i około 100 km - to i tak bardzo dużo. Zakładam, że będę jeździł tylko w ciepłe dni czyli może od maja do września i tylko w weekendy ewentualnie dojazdy codzienne do pracy ale to tylko pare kilometrów i jak mam się wbijać w skóry na 10 minut to chyba mi się nie chce. Może wyskoczę raz w roku na dłuższą wycieczkę taką 1000 km.

 

Aha i wszyscy mówią, że i tak zaliczę glebę więc inwestowanie w 1 moto więcej niż 10 tys jest bez sensu.

No ale ja mam nadzieję że może mi się uda.

 

Trochę pooglądałem motorów i stoje przed takim dylematem :

Chyba Honda Hornet z  lat 2004-2006 najbardziej mi się podoba (nowa wersja od 2007 nie podoba mi się, wole klasyczny kształt a nie trans formers ) i instruktor ze szkoły jazdy też mówi że OK, szkoda że nie mogę znaleźć wersji z ABS ;(

 

1. Zakup od młodzika ;)  - rok 2004 - cena ok 9000 - boje się że będę musiał zaraz dużo dołożyć

2. Zakup od motocyklisty 38 lat- rok 2004- mówi że ma wszystko porobione i że ma też drugi motor, bez nakładów- cena 10.000

3. Zakup w serwisie suzuki wiec chyba pewne źródło - rok 2005 - po lifcie nowe zegary - gwarancja , bez nakładów - cena 11.000

4. Zakup od znajomego handlarza- pewny egzemplarz- rejestracja 2007 - dodatków za 2000 - (pług, owiewka, lusterka, stalowe oploty ham, tłumik sportowy ) - cena 13.000 

Szkoda że bez ABS.

5. A może za 12.000 Yamaha Fazer  - 2006- z abs z niemiec - ponoć po lekkim szlifie

 

Pomóżcie bo już chce zakończyć poszukiwania i zacząć jeździć.

pozdr.

krzysiek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Miałem podobne dylematy i podobne podejście. Ja strzelałem najpierw w bandytę, później fazera i stanęło na szerszeniu. Motocykl idealny do miasta, dla mnie te 100KM jest wystarczające. Motocykl napewno zwinniejszy od Gladiusa :D Co do wyboru i samego kupna to bym nie ryzykował sam, ponieważ jest mnóstwo drobnych spraw, które mogą decydować o tym jak moto będzie sprawować w eksploatacji. Zainwestuj może w jakiegoś mechanika, jedź z nim na oględziny. Na forum zajmuje się tym Danvield.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.....no ale co hornet lepszy od fazera ? Jak już się zdecyduje to może wezme moto na serwis , przy czym ostatnie 3 są raczej pewne i mogę je brać w ciemno

 

no do Gladiusa trzeba się przyzwyczaić ;), choć ostatnio instruktor się chwalił że robil gladiusem slalom na 2 na stojąco z prędkością 20 km ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4. Zakup od znajomego handlarza- pewny egzemplarz- rejestracja 2007 - dodatków za 2000 - (pług, owiewka, lusterka, stalowe oploty ham, tłumik sportowy ) - cena 13.000 

Szkoda że bez ABS.

5. A może za 12.000 Yamaha Fazer  - 2006- z abs z niemiec - ponoć po lekkim szlifie

 

Pomóżcie bo już chce zakończyć poszukiwania i zacząć jeździć.

 

Jak dla mnie punkt 4 i 5 to najrozsądniejsze propozycje. Oczywiście jeśli faktycznie mowa  o Hondzie Hornet PC41, a nie o starszym hornecie z datą pierwszej rejestracji w 2007. Powód prosty - wtrysk paliwa, czyli wygoda i mniejsze koszty późniejszego serwisu. Mechanicy, którzy radzą sobie z gaźnikami są jak dinozaury. Widziałeś kiedyś dinozaura?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mr. Drzewo spokojnie z tymi mechanikami. Jeździ tego sporo po drogach, wszystko psuje się podobnie więc dużo tematów jest ogarniętych przez mechaników.

Kj1974 kup taki motocykl, który będzie w najlepszym stanie technicznym. Mi trafił się hornet i chwalę za dynamikę jazdy. Ale za rok będzie inny, bo wszystko ulega starzeniu, więc nie ma co wierzyć w cuda, że coś co wyprodukowano przed 2007 będzie jeszcze długo jeździć bezawaryjnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod koniec następnego sezony planuję zakup też Horneta. Mi pasuje, jak na razie dużo nie jeździłem, przysiadałem się do różnych motocykli i jednak szerszeń wygrał. Z tą różnicą, że w planach jest już nowszy rocznik, a może nawet salonówka. No chyba, że znajdę HD w dobrej cenie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrze do lustra i nic takiego "nienaturalnego" nie zauwazyłem ;)

 

Człowiek przyzwyczaja się do swojej twarzy i później nie jest ona taka straszna ;)

 

A już na serio, to może i troche przesadziłem - są osoby które ogarniają gaźniki, ale niestety z doświadczenia wiem że coraz trudniej je znaleźć i czasem dopiero po wizycie u 3 "fachowców" w końcu trafiamy na właściwego. Dlatego polecam wtrysk, bo jest mniej problemowy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gleby zawsze są :) Większe lub mniejsze. Na kursie zaliczyłem dwie, na swoim jedną :) Parkingowe gleby są śmieszne , ale też czegoś uczą. Na inne gleby możesz nie mieć wpływu, więc bierz to na co Cię stać i szerokości :) Oby tylko głowa pracowała podczas jazdy i tyle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj oglądałem tego za 9000 od łebka - szok - opony 2005 - szlify z lewej i prawej , spawy trup

 

ten za 13 ma kupe dodatków, lusterka, kierunki, tablica, tylna lampa  baracuda, owiewka ,pług crash pady stalowe hamulce, pompa hamulcowa, amortyzator tył sportowy, wydech sportowy, nowa opona tył

 

3 wlascicieli przebieg 40 tys, 

 

czy jeśli ten motocykl jeździł na torze - to ma znaczenie czy raczej się tym nie przejmować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że ma znaczenie, tyle że zależy jeszcze jak był jeżdżony po torze ;p  
Jak szukasz Horneta, to zerknij na http://www.honda-hornet.pl Chyba trzeba się zarejestrować żeby czytać forum, ale może tam znajdziesz jeszcze jakieś fajne sztuki.

Gdzieś tam jest namiar na firmę 'Motoitalia', chłopaki sprowadzają Hornety z Włoch, w zajebistym stanie, niektórzy nawet w ciemno od nich sprzęty brali i sobie chwalą ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.