Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Pierwsza 125cc.


zembek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Chciałbym zakupić sobie 125-tke, będzie to mój pierwszy motocykl tej pojemności, wcześniej upalałem na 50 ccm chinolach z marketu. Chciałbym się przesiąść na coś troszkę większego i zakupić maszynę pewnie na kilka lat - myślę 3-5, więc może być używanego trochę, ale nie zajechana. Chciałbym coś turystycznego, żeby dało się w 2 osoby spokojnie przejechać tak ze 100 km na wycieczkę w weekend, coś takiego. Z drugiej strony nie chciałbym, żeby był totalnie wołowaty i wielki, żeby wyglądał w miarę ładnie i zgrabnie. Oczywiście chciałbym, żeby był w miarę bezawaryjny, nie będę w nim nic zmieniał, więc nie musi być podatny na jakiś tuning coś takiego. Przewiduje około 5000 zł, coś polecacie? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie może być ciężko, ale mogę polecić poczciwą ybr 125. Zdałem kat A, i kupiłem jako pierwszy motocykl na sezon. Ogromnie zadowolony byłe. Przejechałem  w sezon 10 k, i wymieniłem żarówkę i olej w ciągu sezonu. Dla dużego faceta niestety aż tak nie pasuje, ale dawało rady. Ma 11 koni więc mniej niż chociażby wiaderko. Dawał rady, ale po za miasto zdecydowanie było czuć brak mocy, i prędkość przelotowa to 70-80 km/h. W dwie osoby dawał rady, ale wjazd na równice w dwójkę i bagaż powodowało że silnik dostawał mocno w dupę, zadyszki. Zaś do miasta idealnie! Mały zwinny, i prędkości miastowe można osiągać całkiem przyzwoicie. I najważniejsza zalety, za którą tęsknie to spalanie. Nie jeździłem motocyklem ekonomicznie i musiałem go kręcić dosyć wysoko by miał jako tako moc, i trzeba się bardzo mocno postarać by spalanie było od 3 litry. Zazwyczaj to 2.25 2.5l na stówek model na wtryskach. Tutaj w tej kwocie może być właśnie problem z modelem na wtrysku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiaderko na wtrysku? Myślisz, że wykroczyłoby to ponad 5 tyś? :) ybr nie podoba mi się, niby wszystko pasuje, ale po prostu wizualnie to dla mnie lekka klapa :) myślałem o cbr 125, ale jest chyba za bardzo "ścigaczowaty". Nie wiem jaki byłby komfort przejechania z 100-150 km bez bagażu, ale z pasażerem, co o tym sądzisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ceny motocykli niech koledzy się wypowiedzą, bo nie siedzę cały czas na aukcjach i szczerze powiem nie wiem jak cenowo wygląda wiaderko. Z doświadczenia mogę powiedzieć że kuzyn dziewczyny kupował nie dawno za 7 k wiaderko, rocznik BODAJŻE 2007 na wtrysku. Stan bardzo dobry, jedynie problem z kontrolką, ale kwestia wykasowania komunikatu. Bardzo fajny motocykl, i pierwszy raz w tedy prowadziłem wiaderko. Moje pierwsze wrażenie to duży motocykl jak na 125ccm. Silnik V2 więc ładnie się zbiera jak na taką pojemnością. Niestety nie wiem czy to domena wiaderka na wtrysku czy taki egzemplarz, ale strasznie taki delikatny. Po dodaniu gazu ma się wrażenie że takiej ociężałości. Nie jeździłem tym dużo, ale wygodny bardzo, i według właściciela spalanie wyższe niż w ybr bo 3- 3.5 litra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 tak mnie to właśnie zastanawia, że wiaderko takie duże jak na 125, więc się jakoś to na osiągi musi rzutować :) muszę się chyba sam po prostu wiaderkiem przejechać to zobaczę czy mi to pasuje czy nie za bardzo. Myślę w sumie między wiaderkiem, a cbr 125, no i plusami wiaderka jest wygoda, pozycja, chyba trochę cenowo, a z drugiej strony cbr-ka lepiej wygląda, pewnie jest troszkę zwrotniejsza/zwinniejsza, ale ciekawe jak 2 osoby, czy da się tym tak raz na jakiś czas wyskoczyć, czy nie będzie wgl przyjemności z jazdy dla dwóch osób, dlatego czekam, aż ktoś cbr-ke skomntuję jakoś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie czytałem o cbr-kach. Całkiem mi się podobają, cenowo, z mocą też okej. Interesuje mnie tylko ten komfort dla dwóch osób, wiem, że o wiele mniejszy niż na wiaderku, ale czy jest znośnie zrobić jakiś wypad. Czekam na jakąś osobę znającą cbr-ki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zależy Ci na komforcie, jako takich osiągach i bezawaryjności/ekonomii to małe wiaderko będzie chyba odpowiednie
Nie żeby coś, ale według mnie cbr wygląda trochę jak rower, strasznie wąskie jest, jeżeli już to nsr (jeśli chcesz "sportowy" wygląd).
ybr 125 na pierwsze moto do miasta jest dobrym wyborem, ale tak jak wyżej napisano, w trasy już trochę słabiej. Sam miałem kupić JUTRO wiaderko, a wczoraj gość ją sprzedał, więc szukam nowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.