Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

16-30 Sierpnia Chorwacja / Czarnogóra


wydra

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Miała byc wyprawa na Grecję ale po długich ustaleniach z plecakiem ustaliliśmy ze 2 tyg na relaksacyjny wypad do grecji to troche za mało. Są dwa wyjścia albo jechać dwa pełne dni i dwa pełne dni wracać ( troche duzooo nawet jak dla mnie )  albo jechac dziennie po 400 km i pare dni odpoczynku, ta opcja tez mi sie nie widzi bo czasu mało a km duzo.

Postanowiliśmy że zrobimy sobie ponownie wyprawe do chorwacji

 

Plan prosty. Autobanami Katowice- Ostrava- Brno - Wiedeń - Graz - Zagrzeb - Baśka Voda. ( to pierwszy dzień jazdy )Spokojnie do wykonania, w zeszłym roku zajeło nam to 14 godzin ma spokojnie.

 

Docelowo jest baśka voda ale to wszystko do dogadania.

Mamy zamiar zobaczyć Dubrovnik, Split, Biokovo, Pula, Zatoke Kotorską, Sarajewo ( BIH ), Kanion Cetiny.

 

Koszta? hmmmm różnie w zeszłym roku sam wyjazd zamkniety w kwocie 5 tys zł na 2 osoby. za 12 dni.

 

Piszę ten temat ponieważ może ktoś będzie miał ochotę sie dołączyć.

Jedziemy na Hondzie VFR 800 V-Tec. Prędkości przelotowe 120-140 km/h nie więcej ponieważ jedziemy na wakacje a nie jesteśmy na wyścigach.

Noclegów wczesniej nie klepiemy bo problemu nie było w zeszłym roku a byliśy w środku sezonu.

Droga do Słowenii monotonna troche bo same autobany ale przynajmniej szybciej się km nawija. W grę nie wchodzi opcja motocykli na przyczepce.

Co warto ze sobą zabrać?

Zielona Kartę, wypisują np w pzu za darmo. ubezpieczenie assistance jakies na europę, wykupić dodatkowe ubezpieczenie na 14 dni. Pare bezpieczników, apteczka, kamizelka odblaskowa, trójkąt ja mam więc zbedny szkoda miejsca. Coś do dziur w oponie. ja mam w sprayu ae nie mam zamiaru sprawdzać czy dziala. Smar do łańcucha. Inne niezbedne rzeczy mam ja więc nie ma problemu. Warto też zabrać pokrowiec na moto bo słońce dość mocne i szkoda lakieru jak i dodatków plastikowych. Kominezony przeciwdeszczowe, ja kupiłem w sklepie bhp po 15 zł sztuka i byłem mega zadowolony :D

 

Gdyby były jakies pytania prosze śmiało pisać.

 

Dodam jeszcze ze gdyby ktoś myślał nad wyjazdem to warto już wymienić kase na kuny i euro na noclegi, ponieważ to ostatni dzwonek dobrego kursu, poźniej będzie juz drożej i szkoda kasy. Przykładowo w zeszłym roku 100 kun wymienialiśmy po 66 zł, w tym po 54 zł, niby nic ale w przypadku 3 tys kun jakaś tam sumka sie robi, chociażby na jeden zbiornik paliwa.

 

Fota z zeszłego roku z moją poprzednią VFR

969795_571804376192010_876261723_n.jpg?o

 

A to foto z Biokovo, rewelacja 1,5 godziny jazdy nagórę. wąskie z przepaściami drogi. Konie dzikie obok chodzą, byki itd
1150648_577135365658911_215905709_o.jpg

 

Foty podglądowe by zachecić. proszę nie traktować tego jako relacja z podróży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

mam kilka pytań odnośnie wyjazdu ponieważ też planuje (o ile urlop dostane) wyjazd na Chorwacje na moto. generalnie mam podobny plan z tym że chciałem jeszcze zachaczyc o Dubrownik.

Nie ukrywam, ze wolałbym sie dolączyć do jakiejs malej grupy niż jechac sam tj. 1 moto

Czy twój temin jest sztywny czy orientacyjny i czy planujesz spanie pod namiotem czy jakies stancje??

ew jak bedzie blizej lipca to moj urlop sie wyklaruje i wtedy by ew można było cos konkretnego uzgodnić

 

pozdrawiam

Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arturze więc mój urlop jest niestety sztywny juz, poniewaz moja ukochana połówka nie mylic z wódką bols :D  taki sobie w pracy zaklepała a łatwo nie było niestety. Ja zjeżdżam z niemiec też koło tego terminu więc noo z miła checia ale będzie cięzko.

Co do spania to w grę wchodzą tylko kwatery. bądź kwatera. Ale spokojnie nie wymagam 5 gwiazdek . Noclegu będziemy szukać do max 50 euro za pokój.

 

przeciez napisałem u siebie że do dubrovnika chcemy jechać :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w takim razie też spróbuję sobie urlopik zaklepać na 2 polowe sierpnia, a tymczasem oddaje moto na mały przegląd i miejmy nadzieję, że sie uda jakoś zaliczyć w tym roku tą Chorwacje. a Ty z niemiec wracasz dopiero po 15 sierpnia czy będziesz wczesniej to sie można by zgadac na małe piwko i pogadac co i jak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.