Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Ksenony


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, mam pytanko czy ktoś miał może jakiś problem podczas kontroli drogowej z ksenonowymi światłami ? Mam ksenony bo tak było w oryginale ale nie mogę go zarejestrować na takich światłach, problem w tym że nie idzie wymienić żarówki bo zwykła nie pasuje (trzeba by coś tam dopasowywać w tej lampie), podobno nie można używać ksenonów w motorach, ktoś coś może doradzić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie można używać to prawda. Motocykl nie ma samo poziomowania świateł ani spryskiwaczy reflektorów. Jakis tam chyba nowy bmw ma, ale to wyjątek. Ogólnie to najlepiej szukaj stacji diagnostycznej która nie będzie na to zwracać uwagi. Miałem Xeona w soczewce w poprzednim motocyklu i ani policja ani diagnosci nie mieli zastrzeżeń. Inna bajka jak wyjedziesz poza granice kraju. Słyszałem też o przypadkach Kiedy podczas wypadku ubezpieczyciel odmówił wpłaty odszkodowania przez właśnie xenon. Ogólnie śliska sprawa i na własne ryzyko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ksenon w motocyklu tylko z autopoziomowaniem snopu swiatła.

Za ksenon nie raz chcieli zabrac mi dowod rejestracyjny.

 

orginalnie ksenon chyba tylko w BMW z górnej połki jak w innych moto nie wiem.

 

Jeśli w orginale było to nie powinno byc problemu z rejestracja. Pytanie jaki to orginał:P musi posiadać homologacje wybita na lampie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywal to g.... ksenonowe wsadz dobra zarówe jak ci mało światła typu jakis night brejker czy tym podobne i po problemie.

 

Ksenon widać z kilometra i z doswiadczenia wiem ze ciezko to przeskoczyc przy kontroli drogowej.

 

Jesli moto nie ma soczewki w lampie to dodatkowo maksymalnie wkur... ludzi jadacych z przeciwka, Co z tego ze Ty widzisz odrobine lepiej jak mozesz spowodowac wypadek prześwietlajac mózg kierowcy jadacemu z przeciwka. Po takim oślepieniu jedzie sie dość spory kawał drogi na ślepo:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.