Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Suzuki Bandit 600 - Gniazdo zaworka iglicowego


Fresta

Rekomendowane odpowiedzi

Siema Wszystkim


 


Mam pytanie, jak wymontować gniazdo zaworka iglicowego w gaźnikach z bandita 600 rok 1998 (Gaźniki KEIHIN CVK32) ? Podobno sączy mi się tamtędy paliwo i mam do wymiany uszczelke która się tam znajduje. Pytanie jak do niej sie dobrać ? Z góry mówie że zdolności manualne mam, próbowałem dziś szczypcami i robiłem to przez szmatke żeby za bardzo z zewnątrz nie uszkodzić gniazd jednak one nawet nie drgneły. Problem jest w tym że żadnymi większymi kombinerkami się tam nie da dojść i nie wiem co robić :/


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widac, to 600 ma na stałe montowane gniazda i raczej nie ma tam uszczelnien, jezeli cos by ciekło to gaźniki do wymiany w takim razie.
suzuki-gsf600-1997-suv-carburetor-model-

w 1200 wymieniałem cały zestaw
zestaw-naprawczy-gaznika-gsf-1200-s-band
Gniazda zaworków siedziały tak mocno że wkrecałem w nie wkrety i dźwignia kluczykiem 7 o łeb wkreta i wychodziły. Uszczelki były jak "plastik"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też właśnie dał bym sobie rękę uciąć że się nie wymienia... Musze się sam przyjrzeć temu cieknięciu i to ocenić, możliwe że paliwo się sonczyło dlatego ze dysze głowne nie były dokręcone zbyt mocno. Jutro poskładam komory pływakowe, wyreguluje/skontroluje poziom paliwa i sprawdze to raz jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Temat wrócił. Po dokładnym przyjrzeniu się gniazdom widać że sa na nich odciśnięte kółka z zaworka... Nigdzie na necie nie umiem znaleźć gniazd do moich gaźników no a coś z tym zrobić musze bo zastosowanie nowych zaworków na długo nie pomoże... Pytanie do Was chłopaki: Czy macie jakiś sprawdzony sposób na regeneracje gniazd do takiego stopnia żeby pozbyć się wgłębienia po zaworku ? Może porządnie naostrzone wiertło odpowiedniej średnicy (tylko jakiej ?) i precyzyjne "muśnięcie" na wiertarce stołowej ? Albo jakieś inne sposoby ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.