Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Czy już wymieniać łańcuch?


Marquz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, na początku chcę przeprosić ponieważ nie wiedziałem w jakim dziale dodać ten temat...

    Chciałbym spytać czy po 7tyś kilometrów wymieniać łańcuch w moim motorowerze? nie jest to jakaś Yamaha zwykły chinczyk (chociaż dużo lepszy od tych zwykłych), i czy wymieniać już w nim łańcuch? A jeżel łańcuch to i resztę czyli zębatki?

Kolejne moje pytanie odnosi się do tego jak zmyć smar z zębatek i łańcucha bo jest dużo preparatów ale nie mam pojęcia, który wybrać i chciałbym was poprosić o radę, i czym myć motorower jakies osobne specyfiki do plastiku itd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie co do instrukcji mogę takową znaleźć w internecie gdzieś? Bo do motocykli są ale np. Kawasaki itp. a ja mam chinczyka... Chociaż stronę fabryki znalazłem ale tam juz nie widze nawet mojego modelu... Instrukcji nie mam ponieważ kupiłem go używanego miał zaledwie 800km a juz ma ponad 7500 wiec do tej pory dzialalem bez instrukcji olej wlewalem castrol tylko z tymi wymianami nie wiadomo jak..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łańcuch wymieniamy nie tylko wtedy gdy skończy się zakres regulacji na wachaczu ale też w przypadku gdy:

-przy próbie odciągnięcia od tylnej zębatki odchodzi od niej na więcej niż 2 mm

-jest nierównomiernie wyciągnięty i trudno jest ustawić właściwy naciąg łańcuch

-rolki łańcucha noszą na sobie ślady mechanicznego zużycia

-zęby na kołach zębatych są nierównomiernie zużyte i „pochylają się” w stronę w którą ciągnie łańcuch

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak jak Electric dzieje się najczęściej że łańcuch długo wcześniej kończy życie.To że kończy się naciąg i jest jeszcze ok to ja takiego przypadku nie widziałem.Ale chińczyk to inny zupełnie temat.Jak Ci się urwie to go zmień.Może to być przy przebiegu 800km może przy 1200 a może i przy kilku tysiacach.

Milo jednak ze pytasz o czynności serwisowe ale sorry w tym sprzęcie to jest loteria co odleci co się odkręci itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.