Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Cyfrowa lustrzanka do 2000 PLN


saYmn

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

zaczynam się rozglądać za jakąś lustrzanką. Interesuje mnie jedynie nowa. Zauważyłem, żę na naszym forum jest wielu miłośników fotografii, proszę zatem o porady przy zakupie. Mój budżet to 2000 PLN, mogę dostac coś ciekawego za tą cenę?

 

Dzięki za pomoc.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze? Lustrzanka na moto to poroniony pomysł, prawie nigdy nie ma jej pod ręką, jest nieporęczna, ciężka i niewygodna. Jak już to kupić np. Nokie 808 i ewentualnie lustrzanke jako drugie urządzenie, bo nie będziesz miał żadnych zdjęć z wypraw :) Tutaj masz pare sampli i pokaz możliwości 808 i jej siostry Lumii 1020, jakość powinna być więcej niż wystarczająca ;)

 

http://www.flickr.com/cameras/nokia/808_pureview/

http://www.flickr.com/cameras/nokia/lumia_1020/

 

A tu sample filmów zrobionych z 808 PV:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Popieram wypowiedź poprzednika. Lustrzanka na moto,to nie jest najlepsze rozwiązanie.

Mam, używam i chcę się pozbyć na rzecz czegoś poręczniejszego.

Ciężko będzie też z uniwersalnością tego sprzętu. Szkła, nawet do amatorskiego użytku do tanich nie należą.

Chcesz mieć aparat do wszystkiego. Czyli pewnie interesuje cię szeroki kąt oraz w razie potrzeby w miarę dobre tele.

Albo dwa szkła, albo jeden spacerzoom. Braknie Ci zakładanego budżetu niezależnie jaką opcję byś wybrał.

 

Jakbyś był zainteresowany to mam coś, co może cię zadowolić. Dobre na początek i mieści się w Twoim budżecie. Do tego z całkiem przyzwoite szkło i stosunkowo uniwersalne jak na początek.

 

http://www.motocykle.slask.pl/topic/132461-sprzedam-lustrzank%C4%99-cyfrow%C4%85-nikon-d3100/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie! Lustrzanka na plecach podczas jazdy to jest dramat.

Poza tym waga potrafi być zabójcza choć tak się nie wydawało na początku. Sama przerabiałam ;)

 

Co do reszty polecam Ci stajnie Nikona bo sama z tym sprzętem zaczynałam i mam do niego zaufanie, tak samo jak i znajomy, który pracował i na Nikonie i na Canonie ale to wiadomo tylko subiektywne opinie. Zdecydujesz już Ty sam :)

 

D3100 z linku Wichra wydaje mi się być bardzo dobra opcją bo kupując body z kitowym obiektywem szybko możesz poczuć niedosyt ;)

Moim zdaniem na początek też nie ma co się pchać w najnowsze modele. Im więcej funkcji i opcji tym bardziej można się pogubić i zniechęcić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wyzej.

Zeby lustrzanka miala sens i byla uniwersalna musisz miec ze 2 obiektywy. Na ogol standardowe obiektywy nie sa rewelacyne, maja slaba jasnosc itp.

Sensowna lustrzanka to okolo 2 tys za body, i co najmniej raz tyle za obiektywy.

Kiepskiej lustrzanki i slabych obiektywow nie warto kupowac bo to sprzet bez zalet, lepiej sie sprawdzi dobrej klasy zwykly cyfrak.

Natomiast kupowanie luestra pod katem wypraw motocyklowych jest totalnie bez sensu, poniewaz zakladajac ze bedzie to sprzet ktory warto mieć,- zajmie Ci wiekszą polowe np sakwy :).

W efekcie wezmiesz to raz na upartego, a potem jak entuzjazm przejdzie dojdziesz do wniosku ze nie chce ci sie tego kramu nosić, wiec jedyne co pozostaje to strach ze ktos to zwinie z sakwy czy bagaznika.

Mam lustrzanke, i nigdzie jej nie biore. Kolega polecał nokie, i jest to wystarczajacy sprzet,chyba ze jestes artystą badz jakims wielkim milosnikiem fotografii, ale tacy maja sprzet za taką kase ze za same obiektywy kupisz nowego nakeda typu Hornetki...,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia też tego czy miałeś jakąkolwiek styczność z lustrzankami. Bo to się tak ładnie mówi a w praktyce może Ci się nie spodoba do końca? :)

 

Wtedy możesz rozważyć jeden z modeli marki Fujifilm, przykładowo- S5700. Na potrzeby typu zdjęcia z wakacji i innych imprez jest on wystarczający.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem tak, każda lustrzanka jaką byś nie kupił spełni Twoje oczekiwania na początku - fotografia świadoma zaczyna się trochę później i wtedy przychodzi czas na ocenę - wybierając aparat praktycznie masz wybór między najbardziej popularnymi systemami  Nikon i Canon - na moje oko Nikon to żywsze kolory, ostrzejszy w odbiorze a Canon stonowany i głęboki - kto co lubi :) fotografia to jednak w większej części - światło a dopiero potem sprzęt. Co jest lepsze - myślę, że nie ma osoby, która by to w jednoznaczny sposób określiła - mogą co najwyżej znaleźć się sprzętowi onaniści, którzy wypunktują Ci dane techniczne ;)  Chcesz lustrzankę - kup ją i baw się fotografią - masz 2 tyś zł - kup coś z Nikona (D3200) lub Canona  z obiektywem typu 18-105 dla Nikona - dla Canona nie wiem co tam oferują - bo sam mam Nikona ;) cokolwiek byś nie kupił Twoje zdjęcia na początku będą jakościowo kiepskie a nawet stwierdzisz, że kompakty robią ładniejsze. Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.