Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Dziwne zjawisko przy odpalaniu GSX-R 1000 K4


Arthur Art

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

 

Nie twierdzę, że to, o czym napiszę, to problem, ale zastanawia mnie, z czego może wynikać. A mianowicie... Wkładam kluczyk do stacyjki, przekręcam, na wyświetlaczu wszystko na chwile się wyświetla, zapalają się na moment kontrolki, obrotomierz biegnie do końca i wraca, a więc wszystko ok. Przełączam czerwony knefel, wciskam starter, kręci dwie/trzy sekundy i zapala, więc tutaj też wszystko ok. Ale... ze dwa albo trzy razy tej zimy (motocykl stoi w nieogrzewanym garażu, a to moja pierwsza zima z tym motocyklem, więc dopiero go poznaję)  podczas kręcenia w ciągu tych dwóch/trzech sekund zanim odpalił, jakby zrestartował wyświetlacz... Zrobił to, co po przekręceniu kluczyka, czyli na chwilę wszystko wyświetlił, podświetlił kontrolki, sprawdził zakres obrotów... O co chodzi? Proszę o pomoc, z czego to może wynikać. Nie było żadnej przerwy w kręceniu, gdy to się zdarzyło. Przynajmniej nie zauważyłem. Odpalił też normalnie, więc jestem z tego trochę głupi. Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak napisał anasazi - rozrusznik pobiera duzo pradu, i byc moze licznik na chwile sie wyłącza przy znacznym spadku napiecia.
Akumulator niekoniecznie nadaje sie do podładowania.
Jezeli dajmy na to w 100% naładowany akumulator oziebisz to niestety ale spada sprawnosc ogniwa i da Ci mniej pradu.
Podejzewam ze motocykl stoi w nieogrzewanym pomieszczeniu?.
Jezeli akumulator jest stary to także traci swoja pojemnośc.
Zazwyczaj niedomagania akumulatora ujawniaja sie kiedy pojazdu zaczynamy rzadziej używac wtedy "wychodzi" jak długo akumulator utrzymuje naładowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.