Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Jak ustawić światła w FZS600 Fazer ?


marian65

Rekomendowane odpowiedzi

Mój Fazerek przyjechał przed laty z Anglii więc ma ,,Angielskie ''reflektory które na dodatek świecą do nieba. Na razie nikt się nie przyczepił ale kierowcy mrugają mi światłami myśląc że jadę na długich. Wie ktoś może jak się ustawia światła w tym moto, czy istnieje jakaś regulacja czy też trzeba użyć jakichś podkładek lub dogiąć stelaż który mógł zostać nieznacznie zgięty podczas wywrotki jaką miał na tym moto mój syn?

Oczywiście, reflektory wymienię na Polskie jak tylko znajdę jakieś wolne fundusze na ten cel... ;)

Bezpieczeństwo przede wszystkim, nie chcę nikogo niepotrzebnie oślepiać, a i długie obecnie oświetlające gwiazdy mogą być przydatne nocą w coraz gorszą pogodę... :ph34r:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No na pewno musisz wyprostować stelaż na którym wiszą światła bo jak by nie było świecić w niebo to nie powinny.  Z tego co się oriętuję to w fazerach światła sa podobnie kiepskie jak w SV którą jeźdżę. Nie sa bardzo asymetryczne i myślę że wystarczy tak jak u mnie wygiąć lewy >języczek w żarówce z lewego reflektora i przestanie walić po oczach jadących z przeciwka.  Co nie znaczy że bedzie ci dobrze oświetlał pobocze po prawej stronie i zastapi reflektor na drogi z prawostronnym ruchem.  O ile go wygiąć to łatwo określić po odpięciu sprężynek w mocowaniu żarówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz szkła gładkie to moglbys sie pobawic w wymiane samych odblysnikow. Ja mam angielskiego FZ6 i tez mam podobny problem jak Ty. Pomaga troche polaczenie obu swiatel ( u mnie lewa lampa jest do mijania a prawa do drogowych/mijania i swieca zmostkowane 2 mijania) ale jednak bez wymiany zbyt wiele nie zdzialasz. Chyba, ze mu soczewki wrzucisz.

 

Chociaz z drugiej strony.. o ile pamietam, to Ty lubisz grzać, więc większość czasu spedzasz na lewym pasie, a angielskie lampy przeciez sa przeznaczone do oswietlania lewej strony jezdni ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem, trochę kręciłem tymi śrubkami od regulacji i jest ciut lepiej. Czasami mi ktoś strzeli z długich, jednak fazerka ma tak słabe światła że chyba wielkiego problemu nie ma. Problem był omawiany na forum motocykl.org, tam chłopaki również kombinowali ze światłami:

http://www.motocykl.org/viewtopic.php?f=30&t=9343

 

sorry za link z innego forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za dobre rady :) . Stelaż pod czachę i reflektory starałem się wyprostować bardzo starannie, niemniej muszę w całe ustrojstwo w wolnej chwili rozebrać i mu się przyjrzeć, niemniej plastiki łatwo dały się zmontować i jeśli dognę sam stelaż to mogą być problemy.

 

Traveler- Oczywiście popróbuję obrócić żarówkę zgodnie z radą.

 

Anasazi- Lampki świecą równocześnie, nie przyglądałem się temu czy ktoś usprawnił czy też tak to żółty człowiek zrobił. Myślę że niema sensu zbyt wiele kombinować z moimi gładkimi kloszami ani zakładać soczewek (nawet nie wiem jak by to na przeglądzie wyglądało, nie widziałem nawet tak usprawnionego Fazerka...), taniej wyjdzie zanabyć homologowane klosze na Polskę np. na Alledrogo...Co do mojego grzania :D  to Fazi służy mi do grzecznej jazdy i rzadko przekraczam na nim 200/godz (chyba że zaśpię do pracy), a drogi czteropasmowej to biedak nie widział od przyjazdu z Mielca przed dwoma laty (stamtąd go odkupiłem)...

 

Jimi- Fazerek ciągle jeździ i się nie psuje więc nawet nie zarejestrowałem że są tam jakieś śrubki do regulacji, być może uda się nimi coś zdziałać...

 

Jutro lub pojutrze (jak czas pozwoli) trzeba go będzie okąpać z syfu jaki jest na drogach i przy okazji doprowadzić do porządku lampki...

Pozdrawiam wszystkich. :)  :ph34r:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.