Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Yamaha Aerox


Peszko

Rekomendowane odpowiedzi

Zamierzam kupić skuter. Tak jakby na pierwszym miejscu stoi Aerox. Budżet tez jest dość ograniczony. Zastanawiałem się też nad Aprillą SR. W temacie jestem zielony i za wszystko z góry przepraszam icon_smile.gif Mam nadzieje, że mi doradzicie icon_wink.gif ( Koszt to ok. 2500 zł, niestety ). 
Więc to rzeczy: 
Co o nim sądzicie ? 
http://tablica.pl/oferta/szybka-wsciekla-yamaha-aerox-nitro-sprzedam-CID5-ID3DAcj.html#a0fec2b896 


Pozdrawiam, 
Peszko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej kupić jakąś nówkę? w podobnych pieniądzach kupisz jakiegoś ZIPA, Rometa. (przynajmniej masz 2lata gwarancji).

Dołożysz troszkę i masz coś takiego: http://allegro.pl/skuter-scigacz-zipp-pro-bez-prawka-tarnowskie-gory-i3634837197.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam przez 5 lat jeździłem Piaggio Sfera, potem miałem 2 lata przerwy i kupiłej XJ600. Jakoś nie było większych problemów z zaskoczeniem jak to wszystko działa. Wystarczyły mi jazdy na prawko. 
Co do tego co  wysłał kolega Zajarany_Zyciem, to cos takiego jeździ nawet po Piekarach. Kiedyś pytałem o 'to' znajomych mechaników i powiedzieli, że prędzej polecili by 15 letni skuter niż to chińskie coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy co dla kogo jest "troszkę" :] 1500 zł to "troszkę" jednak jest ;)

To wcześniej masz propozycje do Twojego budżetu

 

Ja tam przez 5 lat jeździłem Piaggio Sfera, potem miałem 2 lata przerwy i kupiłej XJ600. Jakoś nie było większych problemów z zaskoczeniem jak to wszystko działa. Wystarczyły mi jazdy na prawko. 

Co do tego co  wysłał kolega Zajarany_Zyciem, to cos takiego jeździ nawet po Piekarach. Kiedyś pytałem o 'to' znajomych mechaników i powiedzieli, że prędzej polecili by 15 letni skuter niż to chińskie coś.

Pewnie żeby polecili 15letni skuter, w końcu muszą mieć jakieś zajęcie ;] Mnie tam gwarancja przekonuje nawet przy chińszczyźnie (zresztą co nie jest robione w chinach?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mówili tego w tym sensie, ale nie ma sensu tłumaczyć.

Przez te 5 lat jazdy na skuterze nauczyłem się (jeździłem na zloty, rozmawiałem z właścicielami jednych i drugich), że skuty marki Piaggio, Yamaha, Aprilla, Honda i Malaguti (obojętnie w jakim są wieku) sprawią właścicielowi mniej problemów i więcej przyjemności niż chociażby nowe wymysły chinoli które można kupić za 2500zł nowe. Ale to tylko moje gdybanie. Przecież nikomu nic nie sugeruje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda tanie mięso psi żrą ale jeśli chcesz mieć tani i grzebany skuter to zrób to sam. Zimą i tak nie będziesz jeździł więc kup coś w dobrym stanie wizualnym za mniejszy pieniądz i silnik zrób sam. W sklepach i necie jest masa części tuningowych, jeśli sam poskładasz to będziesz wiedział co masz. Pamiętaj, frajerów nie sieją- sami się rodzą. Kto wsadził kasę w skuter czy moto i dobrze mu jeździ ten nie sprzeda go za marny grosz, a jeśli chce sprzedać to jest mało prawdopodobne że sprzedaje coś dobrego. Mało tego, praktyka mówi że raczej ,,pokleił'' trupa byle wyjechał z garażu i szybko szuka nabywcy (frajera). Co do Chinoli to jest to co prawda loteria ale póki jest na gwarancji to naprawiają za darmo, o ile mi wiadomo to jeśli dany podzespół kilkakrotnie ulegnie awarii to należy się wymiana na inny i znowu jest przedłużona gwarancja. Jeśli w końcu się skończy to części są śmiesznie tanie w porównaniu z europejskimi, a czasem nawet nie warto naprawiać np silnika tylko kupić za grosze inny i jeździć dalej. ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ładnie napisane, ale jednak chyba wolę używany. I jeśli byłoby tak jak mówisz, że sam sb poprzerabiam to przecież bym tutaj nie pisał, żebyście mi doradzili, tak ? ;) Może i bym coś tam poprzerabiał, ale nie chce mieć takiego przypadku, że mi w połowie skuter stanie :) Oczywiście jest też możliwe, że kupie jakiś motor i tak właśnie się stanie, aczkolwiek ... Jak bym go porozkręcał to ... tylko na złom ;D

 

Więc proszę nie odbiegać od mojej prośby :) Powtórzę: Czy warto jechać obejrzeć te skuterki co podałem, czy według was za tą cenę będą one trochę służyły.

 

Pewnie powiedziecie: Jak będziesz szanować to będziesz mieć długo. Tak, ale chyba nie zawsze jest wina kierowcy ? ;) 

 

Tak, będę szanować 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiem i dziękuje :D Ale po prostu uparłem się na skuter i już :D Jakbym miał ponad 4000 zł to możemy negocjować ;p 

 

Jeszcze jedno dorzucę :) Proszę, doradźcie ;p bez biegówek

 

http://tablica.pl/oferta/aprilia-sr-2002r-oplacona-lc-igla-zamienie-na-tzr-rs-honda-50-70-CID5-ID2RhOw.html#ea948c3d75

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.