Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Suzuki V-Strom 650 czy Honda VFR800X CROSSRUNNER.....


Gość Robert EF75

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć...

Zastanawiam się nad wyborem motocykla w miarę uniwersalnego do bliższego i dalszego polatania(1000 km +),niekoniecznie w pojedynkę.

Myślę o Suzuki V-Stromie 650 i Hondzie Crossrunner.Jeśli chodzi o Suzuki to przymierzałem sie już do niego i wygląda że byłby całkiem ok.Na Hondzie  nie miałem jeszcze okazji  siedzieć ale wygląda na całkiem sporą...wiem nie jest to Varadero ale myślę że też była by ok...

Cenowo można je kupić -obydwa w podobnych pieniądzach...

O V-Stromie w necie można znaleźć sporo art. i wszyscy zachwalają ten motocykl , natomiast o Crossrunnerze zbyt wiele dowiedzieć się nie można...nie jest tak popularny jak V-strom...

Czy ktoś z Was posiada może tego Crossrunnera i mógłby się wypowiedzieć jak się spisuje (spalanie.komfort itp.) i czy jest wart zainteresowania ?

Dzięki...pozdr :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Cześć

Mam Crossrunnera od 2 sezonów i jestem mega zadowolony.

Jest to mój drugi motocykl - 2 lata jeździłem właśnie v-stromem 650 ( poprzedni model )

Na temat spalania się nie wypowiem ponieważ nigdy jakoś mi do głowy nie przyszło sprawdzać to dokładnie zarówno w Suzuki jak i Hondzie :)

Pozycja za kierownicą jest bardzo podobna w obydwu motocyklach , jest natomiast różnica w podnózkach - Honda ma coś jak w ścigaczach , nogi są podgięte do tyłu i trochę się tego obawiałem ale okazało się iż jest ok.

Generalnie Honda ma kanapę trochę niżej i dla mnie jest ta wysokość idealna , siedząc na motocyklu mam pełne podparcie stopami , w V-strom trochę było to na palcach.

Wg. mnie Honda ma niżej środek ciężkości oraz super wyważenie i mimo dużej wagi - około 240 kg. wcale się tego nie czuje.

Jest trochę złudne gdyż przekraczając pewien kąt przechyłu nie ma szans na utrzymanie motocykla  - to wiem z autopsji bo raz się zapomniałem i gleba - motocykl uratowały gmole :)

Największa róźnica na korzyść Hondy to oczywiście silnik, , 782 cm , 102 km z zmiennymi fazami rozrządu super sprawa.

Sylwetka to oczywiście kwestia gustu , mój jest czarny i wg. mnie ten kolor jest super. ( pierwotnie miał być czerwony ale na żywo wyglądał słabo )

Ja kupiłem w 2012 model z rocznika 2011 - faktycznie wtedy cena wyjściowa około 46 tys. była trochę za duża i chyba dlatego motocykl mało popularny ale teraz nowe z rocznika 2011 są prawie w cenie v-stroma.

Polecam Crossrunera :)

Jak masz jakieś dodatkowe pytania chętnie odpowiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

zrobiłem na crossrunnerze w pazdzierniku jednorazowo 500 km po winklach na Słowacji, (tyłek nie odpad, ręce nie scierpły, nogi ok) wygodne moto i swietnie wchodzi w zakrety a jeszcze lepiej z nich wychodzi :) na trasie przelotowej bez szyby turystycznej moooocno wiało spalanie wg wskazań komputera ok 6l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem na crossrunnerze w pazdzierniku jednorazowo 500 km po winklach na Słowacji, (tyłek nie odpad, ręce nie scierpły, nogi ok) wygodne moto i swietnie wchodzi w zakrety a jeszcze lepiej z nich wychodzi :) na trasie przelotowej bez szyby turystycznej moooocno wiało spalanie wg wskazań komputera ok 6l

Mam założoną akcesoryjną szybę turystyczną i jest pod tym względem lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam założoną akcesoryjną szybę turystyczną i jest pod tym względem lepiej

..oczywiście po tej wycieczce zamówiłem sobie... (własny projekt) firma fachowo wykonała... wysoki deflektor i... jest duzo lepiej a głownie ciszej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć...

Zastanawiam się nad wyborem motocykla w miarę uniwersalnego do bliższego i dalszego polatania(1000 km +),niekoniecznie w pojedynkę.

Myślę o Suzuki V-Stromie 650 i Hondzie Crossrunner.Jeśli chodzi o Suzuki to przymierzałem sie już do niego i wygląda że byłby całkiem ok.Na Hondzie  nie miałem jeszcze okazji  siedzieć ale wygląda na całkiem sporą...wiem nie jest to Varadero ale myślę że też była by ok...

Cenowo można je kupić -obydwa w podobnych pieniądzach...

O V-Stromie w necie można znaleźć sporo art. i wszyscy zachwalają ten motocykl , natomiast o Crossrunnerze zbyt wiele dowiedzieć się nie można...nie jest tak popularny jak V-strom...

Czy ktoś z Was posiada może tego Crossrunnera i mógłby się wypowiedzieć jak się spisuje (spalanie.komfort itp.) i czy jest wart zainteresowania ?

Dzięki...pozdr :)

jak jeszcze nie kupiłeś to w dziale sprzedam, jest crossrunner

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.