Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Pomoc/porada przy kupnie motocykla.


komareq

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was ;)
Potrzebuję pomocy przy wyborze mojego drugiego motocykla. Wiem, że temat był powielany już wiele razy, ale nie znalazłem takiego, do którego mógłbym przypasować moje wymagania (sylwetka, cena). Po 2 sezonach stwierdziłem, że czas na rozbrat z moja Yamaszką XJ600S, mimo, że dobrze mi służy do dziś :). Temat nie jest palący, ponieważ XJ'tę będę raczej sprzedawał po zimie (na zime chyba nie ma zbytniego sensu), pozatym prawdopodobnie czeka mnie operacja kolana (druga zresztą ;/), więc będę wyłączony z użytku na pare miesięcy. Ale im wcześniej zacznę się tematem interesować tym lepiej.

Jeśli chodzi o podstawowe dane to :

12tyś zł to górna granica. Także o 'dołożeniu' do tego raczej nie ma co myśleć.
Wzrost 194cm i 115kg. Więc trochę mnie jest.

Sporą część czasu w podróżach będzie mi towarzyszył plecaczek (173cm, 60kg).

Poza tym chciałbym od Was porady w którym kierunku patrzeć. Wiem, że kupując drugie moto powinienem już wiedzieć czego chcę, ale nie jest to takie łatwe. Jestem ślepo zakochany w ścigaczach. Ba, przez miłośc do R6, zacząłem w ogóle jeździć na 2 kółkach (do teraz mi nie przeszło :D). Ale przy mojej posturze boje się, że jazda może być średnio przyjemna, szczególnie z plecaczkiem. 
Z drugiej strony jest temat bardziej turystycznych moto. Szczerzę mówiąc co raz bardziej skłaniam się w tę stronę, ponieważ marzy mi się robienie tras dalszych niż okolice śląska :). Tylko, że w tym przypadku nie mam zupełnie żadnej wiedzy jakie to mogły by być motocykle.

Dlatego kończąc ten wywód pytam - czy jest takie moto które mniej-więcej spełnia te warunki ? A jeśli za dużo bym chciał, to z czego rezygnować ? 
Z góry wielkie dzięki za odpowiedzi :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu się zaczyna moje marudzenie :P Yamaha FJR 1300 to chyba opcja zbyt turystyczna. Pisząc o jakis dalszych wypadach miałem na myśli, że chciałbym, ale nie co tydzień. A moto chciałbym do jazdy raczej typowo miejskiej, na uczelnie, bądź przygazowania gdzieś za miastem dla odprężenia.

Honda XX 1100 w moim przedziale cenowym to modele 1997-99 w porywach do 00. Nie wiem czy chciałbym zamieniać mojego 16 latka, na coś w tym samym wieku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi sie że vfr 800 rocznik 98-01 była by fajna  masz 2 w 1 sport i turystyka  ;)  siadłem na to po R6 i jestem bardzo zadowolony,mocy tez ma w pierony no i piec V4 poczytaj sobie o tych sprzętach,v-teca nie polecam.jeżeli byś chciał sie dowiedziec więcej o tych sprzetach to polecam forum VFR-OC  . pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki uprzejmości znajomych miałem okazje dziś przyjrzeć się i Vstormowi (650) i VFRce. Oba motocykle są świetne. Ale chyba jednak coś bardziej ciągnie mnie w strone Hondy. Suzi jest genialnie wygodna ale chyba jednak zbyt turystyczna dla mnie. Większość czasu na moto spędzać będę jednak w mieście. Więc jeśli uda mi się znaleźć nowy dom ja XJtki to będę szukał prawdopodobnie VFRki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.