Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Sezon powoli się konczy ,ale kolejny się zbliża :).

Przymierzam się do kupna kombinezonu dwuczęsciowego. Myśle,że uda mi się przeznaczyc na ten cel ok. 3000PLN. 

Prosze o rady , propozycje i doświadczenia uzytkowników drugiej skóry.  

Witam,

Widzę że jesteś z Jastrzębia Zdroju ( lub okolic) więc nim wyruszysz w podróże za kombinezonem po województwie ,zapraszam po sąsiedzku do Wodzisławia Śl. Damir-Team

https://www.facebook.com/damir.team.wodzislaw

http://www.damir-team.pl/

 

w pprzedziale cenowym który podajesz, znajdziemy dla Ciebie szeroki wybór  kombi. Zaczynając od  Richy i przeróżnych kombinacji , modeli rozmarów  tej marki które mamy na sklepie , kończąc na  cenionej w sporcie motocyklowy marce 4SR którą również mamy w ofercie.

Na salonie w tej chwili służy pomocą mój mąż - Łukasz .

Jeżeli poważnie myślisz o zakupie kombi skórzanego , zarezerwuj sobie  więcej czasu na przymiarki . Warto poprzymiarzać różne modele, poprzysiadać się na motocykle i sprawdzić jak się na tyłku układa . Jeżeli posiadasz już buty to weź je koniecznie ze sobą na przymiarki .

 

Pozdrawiam i zapraszam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Bierz Dainese nawet gdybyś musiał dopłacić. Świetnie sie dopasowuje, wygląda, super wygodny a co najważniejsze bezpieczny (w wakacje model laguna seca uratował mi skórę przy szlifie z prędkości około 160km/h) Co prawda kombik nie przeżył bo troche się przyjarał na tyłku ale śmiało mogę polecić tę markę. Testowałem kilka kombinezonów ale w Dainesie najlepiej się czułem. Kolejnym zakupionym przeze mnie kombikiem też będzie Dainese ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja też mam Dainese obecnie model - Monza i to już mój drugi kombi z tej firmy. Bardzo wygodny, posiada dobre protektory i to czyni go bezpiecznym. Słyszałam że z Dainese'a dobry jest model "K". Bardzo dobrą firmę, którą bym Ci poleciła jest Arlen Ness, też miałam jeden taki i po szlifie przetrwał bez problemu. Masz sporo gotówki więc możesz przebierać ile Ci się podoba. Vanucci ma bardzo dobrą ochronę na kręgosłup (mąż w takim jeździ), tylko musisz patrzeć żeby był cały ze skóry, bo zdarzają się wersje z wkładkami tekstylnymi. Berik - też bardzo dobra firma, zarówno wizualnie jak i wytrzymałościowo. Wszystko co tu napisałam wiem z autopsji. Jeśli masz dojścia do kombinezonów z niemieckiego ebay'a to tam śmiało możesz kupić prawie nowe za "grosze" w porównaniu do polskich cen. Od razu powiem, że nie handluję tym sprzętem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie tak jak koleżanka wyżej napisała: Dainese, Arlen lub Berik. Alpinestars sobie daruj- skóre już nie tej grubości co kiedyś i podobno szwy także pozostawiają wiele do życzenia... Arlen i Berik zapewne będą nieco tańsze od Dainese ale skóra porównywalnej grubości i jakości (nie tak jak u innych producentów z "plastikowej świni") Wiem że wybór jest trudny ale musisz sam zadecydować co najbardziej podoba Ci się wizualnie, bo wg. mnie te trzy wymienione przeze mnie marki na początku tego posta charakteryzują się zbliżonym do siebie dosyć wysokim współczynnikiem bezpieczeństwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.