Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Godów (k. Wodzisławia Śl.)


Red.

Rekomendowane odpowiedzi

Pojemność 1000 i miasto...będę się upierał przy swoim, to złe połączenie ;/

Nie piszą o prędkości, dziwne bo auto nie jest "zmasakrowane" jakoś specjalnie, wygląda jakby je położył i uderzył bokiem - główna siła uderzenia na wysokości kół. 

Sorry ale nie kapuję co ma pojemność do rzeczy.. :blink:

W linku do Fejsa i opisie wypadku jest wzmianka rzecz jasna o nadmiernej szybkości motocykla...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojemność 1000 i miasto...będę się upierał przy swoim, to złe połączenie ;/

Nie piszą o prędkości, dziwne bo auto nie jest "zmasakrowane" jakoś specjalnie, wygląda jakby je położył i uderzył bokiem - główna siła uderzenia na wysokości kół. 

 

na przednich drzwiach widać jakby ślad gumy odbitej, tak ze kolega może mieć rację , ale to tylko domysły z naszej strony,tak ze nie nam oceniać i obwiniać kogoś... A to że 1000 i miasto.. ???? nie rozumiem aluzji. Wynika z kolegi sugestii że jak ktoś kupi litra to lepiej żeby nie jeździł po mieście ,bo litrem się nie da powoli jeździć???? Wydaje mi się że wystarczy połączyć razem ROZSĄDEK + WYOBRAŹNIA . I to też zresztą nie oznacza że jesteśmy do końca bezpieczni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam "1000" ale jeździłem kilka razy na takich maszynach (sporty, nie turystyki), one totalnie inaczej oddają "moc", ciągną od najniższych obrotów na maxa, po prostu istna karuzela. Silnik w takiej "600" dostaje tego "kopa" dopiero przy 6tys obrotów. Powiem tak, poza miastem jeździło mi się na nich super, przyśpieszenie, zwrotność, ale na mieście to nie było dobre połączenie, gdzie na wyjściu z głupiego ronda mocniej odkręcając gaz bez problemu miałem maszynę na jednym kole...nie mam zbytniego doświadczenia z takimi maszynami, ale mam wrażenie, że o ile przy "600" jeszcze daje się jeździć normalnie, to tutaj już nie jest to takie łatwe. 

Zresztą kilka ostatnich wypadków o których słyszałem dotyczyło "1000" więc chyba coś jest na rzeczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam "1000" ale jeździłem kilka razy na takich maszynach (sporty, nie turystyki), one totalnie inaczej oddają "moc", ciągną od najniższych obrotów na maxa, po prostu istna karuzela. Silnik w takiej "600" dostaje tego "kopa" dopiero przy 6tys obrotów. Powiem tak, poza miastem jeździło mi się na nich super, przyśpieszenie, zwrotność, ale na mieście to nie było dobre połączenie, gdzie na wyjściu z głupiego ronda mocniej odkręcając gaz bez problemu miałem maszynę na jednym kole...nie mam zbytniego doświadczenia z takimi maszynami, ale mam wrażenie, że o ile przy "600" jeszcze daje się jeździć normalnie, to tutaj już nie jest to takie łatwe. 

Zresztą kilka ostatnich wypadków o których słyszałem dotyczyło "1000" więc chyba coś jest na rzeczy...

Kolego problem leży w tym że nie jesteś przyzwyczajony do takich maszyn więc kiedy dorwałeś to miałeś problemy. Jeśli ktoś lata na litrach przez jakiś czas to są dla niego tak samo łatwe do opanowania jak mniejszej mocy moto... Możesz być pewien że da się na nich jeździć spokojnie jeśli warunki tego wymagają... :ph34r:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy przypadek ,wypadek należy rozpatrywac indywidualnie. To miejsce gdzie doszło do tego wypadku jest bardzo specyficzne i nie ma znaczenia czy masz 250 cm pojemnosci czy 5000, to jest takie miejsce w którym na prostym odcinku drogi jadący z naprzeciwka nie widzą sie bo jest tam mały mostek dziwnie wyniesiony ponad poziom reszty drogi. Kierowca samochodu nie widział motocyklisty zjezdzającego z ronda , motocyklista nie widział ruszajacego samochodu. Gdyby most był na poziomie reszty drogi to do tego wypadku i jeszcze kilku innych w tym miejscu by nie doszło. Kłania sie " budownictwo dróg i mostów ".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.