Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Potrzebuję opini na temat Hondy CBR 1000 RR z 2006 r


Jacek Michalski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Kilka dni temu sprzedałem Sp2 i teraz rozglądam się za następnym moto.Chcę wybrać pomiędzy R1, ,Gsxr 1000 a Hondą CBR 1000 RR z 2006 r. , którą już oglądałem. Czy ktoś kto posiada ten model Hondy z tego rocznika może podzielić się jakimś info na jej temat. Dowiedziałem się że lubią się napić oleju. Jak to wygląda realnie? Z góry dzięki za konkretne informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca jest jak piszesz bo miałem Hondę vtr 1000 sp2 i po zrobieniu ok 15 tyś km nie ubyło grama oleju. Natomiast słyszałem opinie że to właśnie RR 1000 posiadają tą dolegliwość, dlatego cieszyłbym się gdyby się wypowiedział użytkownik rr 1000. Niemniej dzięki za odpowiedź i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w instukcji jest napisane ze silnik ma prawo brac do 1l oleju na 1000km przypadek sprawia czy moto bierze olej czy nie!

 

troche czytam o hondzie w budzie sc59 i są różne opinie ale większości osób jednak bierze

 

pozdrawiam

Seba a którą ma Krzysiu 2006 rok? Nie wiem jaka to "buda", ale wiem z relacji że przy ostrej jeździe niestety brała mu dość duże ilości oleju!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie za informacje...no szkoda że jednak opinie o braniu oleju się potwierdzają bo zawsze stawiałem hondę jako nr 1 pod względem niezawodności...a tu się dylemat pojawia.Jakie to mogą być ilości oleju przy ostrej jeździe? Nasuwa się wniosek , jeżeli ktoś nie zauwazył ubytku oleju i jeździł można kupić zakatowanego sprzęta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyobraź sobie że na ost 5 wyjazdów wystarczyło po kilka minut oględzin, a miało być super igła. Np r1 z Jastrzębia Zdr.opisana jako piękna z 3 wykrzynikami od lekarza (tak jakby to coś miało lepszego znaczyć), pół godziny zachwalania przez tel...a na miejscu rzeźba , to samo R1 w Krakowie szkoda gadać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolege, spotkaliśmy sie chyba w sobote na Rudzie :) Ja oglądałem chyba z 6 moto. pare R1, Aprillie i jakąś cebre i wiem o czym mówisz, waliłem pare dobrych km. a na miejscu lipa... zdjęcia ok, po rozmowie wszystko ok a na miejscu wiadomo jak to bywa. Nikt nie szuka stanu salonowego ale bez przesady jak moto spawane z każdej strony :D

Życze udanych łowów ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolege, spotkaliśmy sie chyba w sobote na Rudzie :) Ja oglądałem chyba z 6 moto. pare R1, Aprillie i jakąś cebre i wiem o czym mówisz, waliłem pare dobrych km. a na miejscu lipa... zdjęcia ok, po rozmowie wszystko ok a na miejscu wiadomo jak to bywa. Nikt nie szuka stanu salonowego ale bez przesady jak moto spawane z każdej strony :D

Życze udanych łowów ;)

Seba zadzwoń do mnie proszę nr tel masz chyba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witajcie! posiadam SC 57 2006 chodzi mi o wypowiedzi na temat brania oleju pisza ludzie ktorzy nie maja nie mieli tego modelu.Sluchaj powiem tak moze niekupuje takich zlomow co sie oglaszaja swoja szukalem rok(powypadkach,na zdjeciach piekna a. robisz 300 km i co?chcesz gosciowi dac w pysk) tak jak przystalo od wymiany do wymiany niedolewalem oleju 5000 km wymiana.Szukaj i jezdzij nienapalaj sie odrazu,spokojnie a znajdziesz!bez urazy dla innych na 1 miejscu Honda 2 Suzuki 3 Yamaha 4 Kawasaki o uzytkowanie codzienne jesli chodzi o wyscigi torowe to kolejnosci sa zupelnie inne,narka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Tak sobie czytam te wasze opinie i dochodze do wniosku, że strategie cenowe i sprzedażowe niektórych ludzi są chore. Picowanie motoru na zewnątrz a w środku się rozpada - to najczęstsze, ale gdy dochodzi do tego jeszcze naprawdę wysoka cena (bo przecież model zadbany i ładny) to aż ręce opadają. Ja tak naciąłem się kiedyś z Apri i teraz faktycznie będę jeździł do mechaników - sposób Stawrosa wydaje się być najuczciwszy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyobraź sobie że na ost 5 wyjazdów wystarczyło po kilka minut oględzin, a miało być super igła. Np r1 z Jastrzębia Zdr.opisana jako piękna z 3 wykrzynikami od lekarza (tak jakby to coś miało lepszego znaczyć), pół godziny zachwalania przez tel...a na miejscu rzeźba , to samo R1 w Krakowie szkoda gadać

chyba znam tego lekarza :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.