Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Xenon w motocyklu a podróżowanie po europie


mtbikerrr

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Mam taki problem, posiadam w mojej Tedzi ( Yamaha TDM 850) palnik xenonowy. Jest on umieszczony w soczewce, i bardzo dany w dół, zapewniam że nikogo nie razi ( nigdy nikt mi nie mrugał zresztą sam to dokładnie sprawdzałem) świeci dokładnie tam gdzie ma świecić. W Polsce jeździ już jakiś czas ( 2 lata?) i nigdy nie było z tym problemów. Ale do sedna - czy ktoś podróżował po EU mając xenon-a ? Jedziemy do Chorwacji, prawdopodobnie przez Czechy, Austrie, Słowenie.. Czy ktoś spotkał się ze szczególną nadgorliwością policjantów w tych krajach ? Dodam tylko że barwa mojego światełka jest taka, że np diagnosta przy badaniu technicznym, cały czas był przekonany że to zwykła żarówka tylko z tych "lepszych". Dopiero jak zobaczył jak się rozgrzewa to się zorientował że to xenon.

Nie chce zmieniać na zwykłą żarówkę, bo TDM ma tragiczne światła.
Planuje wziąść ze sobą żarówkę do bagażu, i jak ktoś będzie robił duże problemy, to poprostu zamienie światło przy  nim, i tyle..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie leje olej z silnika na asfalt nie powinno byc problemow.

Z innej beczki.

Jednak przestrzegam jesli chodzi o Austrie.Trzymaj sie przepisow i nie przeginaj 

paly :  w tym Kraju nie ma punktow karnych , ale za to wysokosc mandatu ustala 

Policjant a nie ksiazka przekroczen i wysokosc mandatow karnych tak jak np. jest w Niemczech , ale to tylko tak w nawiasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.