Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

garaż - sąsiedzi, hałasy i podobne


sajmi89

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie do Was jak wygląda u Was kwestia wynajmowanych garaży tzn. czy pobliscy sąsiedzi się nie skarżą na hałas motorów, zapach spalin, paliwa, to że raz na jakiś czas coś naprawiacie przy moto lub nawet samochodach ? Albo ja mam takie wyjątkowego pecha albo drugi raz trafiłem na wyjątkowego !@$@ który się w życiu nudzi i tylko non stop straż miejską przysyła na rozmowy :P bardzo mu przeszkadza sama moja obecność w garażu, a już kręcenie rozrusznikiem i nie zapalający motor to ból dla jego uszu i zdrowia ( chyba go boli tak samo jak mnie, że kawa nie odpalała :D ) Dodam, że to są garaże umiejscowione na parterze bloku ( coś jak sklepy robią wzdłuż bloków ). 

Co poradzicie w tej kwestii? jakieś uzasadnienie prawne na pewno występuje w takich kwestiach, cisza nocna nie obowiązuje bo to dzień, w terenie bloków też wiem, że nie można przekraczać 60db w dzień z racji uciążliwości, coś jeszcze ? Dodam, że 3-4 garaże dalej koleś sobie remont zawiechy w puszce robi PRZED GARAŻEM czyli właściwie stoi na trawniku przed blokiem na cegłach i cudownie to nikomu nie przeszkadza, a motor to koniec świata dla nich :D

 

ps. może trzeba mu zrobić zlocik mały pod oknami i nauczyć sąsiada manier? :D Kto nam zabroni postawić 5-6 motorków na podjeździe moim w dzień ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki zlocik to bardzo dobry pomysł ale ja mam tłumik seria więc za dużo hałasu nie narobię. A tak serio to co kogo obchodzi co robisz u siebie w garażu, dopóty dopóki nie zakłócasz spokoju to niech się łaskawie od******lą albo pogadaj ze strażnikami czy dało by rade tego kogoś obciążyć kosztami za nieuzasadnione zgłoszenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozesz tez powiedziecm, puc sasiad, coprawda nie jeździłes nigdy na etli a motocykl widziałes na obrazku
ale flache możmey wypic i sciopraj knura tak że na drugi dzien jak coś bedzie gadał to pewnie trzeba bedzie polac i skoncza sie donosy:D

P.s. miałem u siebie podobna sytuacje i przyjechało naraz 92 motocykle,
zablokowaly droge i od tamtej pory policja przyjeżdza ale po kumpelsku poogladac sprzety;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy, że u emerytowanych wojskowych na "osiedlu" odpalam sprzęta....ostatnio jak odpalałem o 0530 to się cieszyłem, że nie mam kominiarki, bo od razu by mnie ustrzelili jako terroryste :P
O Tychach dużo dobrego w pracy mówią, może kiedyś bym wpadł, o ile ognisko jest przy piwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.