Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Yamalube-czyszczenie kasku i wizjera


Rekomendowane odpowiedzi

Jakbyś nie zauważył to na końcu zdania był " ? " Czyli było to pytanie a nie stwierdzenie,więc się tak nie spinaj.Nie dość,że chce pomóc to jeszcze z problemami.Po za tym teraz większość (o ile nie wszystkie) kasków ma wyjmowane wnętrze stąd moje założenie.Dwa,że ja bym nie psikał niesprawdzoną chemią czegoś co będę miał blisko twarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

bajer z nanoczasteczkom coś jak niewidzialna wycieraczka

Niewidzialna wycieraczka  nie zastąpi zwykłych ale znacznie poprawia widocznosc  w puszce bo z bocznych szyb woda szybko spływa, Nie wierzyłem w to do momentu przetestowania. Brud szyb sie też mniej trzyma. Sama szyba w dotyku jakaś gładka sie zrobiła i smóg po tym specyfiku nie ma.

 

 

 

Pytanko, czym czyścicie wizjer? Jakiesś sprawdzone sposoby bądź chemia? W chwili obecnej namaczam ręczniki kuchenne ciępłą wodą i wszelkie mazy, insekty schodzą.

Patetnt załapany od Kumpla - chusteczki nawilzane dla dzieci:) sprawdzaja sie rewelacyjnie, owady i innny syf fajnie schodza. Mozna wsadzic takie małe opakowanie pod siedzenie i w trasie nie ma problemu. Oczywiscie po chusteczkach wizjer trzeba wytrzec do sucha, najlepiej sprawdza sie szmata z mikrofibry do czyszczenia TV LCD czy plazmy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiscie uzywam tylko papierowego recznika/chusteczki i wody. W trasie moze problem ale zawsze gdzies da sie na stacje zjechac.

 

 

edit: dzisiaj kupiłem chusteczki w lidlu i przyznam ze calkiem fajnie to działa, co prawda bardzo szybko wysychają ale wystarczy żeby przetrzeć upaćkany wizjer, mam na przedzie kurtki małą kieszonke gdzie idealnie mieści się kilka sztuk.

nawet na światłach w miarę szybko wystarczy rozerwać jedno opakowanie i szybko przetrzeć wizjer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.