Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Minęło 30 dni i cisza... :( Potrzebuję porady


NIKI_1

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuję porady. Jak "wymusić" na ubezpieczalni wydanie decyzji i wypłatę pieniędzy?

 

Tak w skrócie: sprawa dotyczy kolizji samochodem. Sprawca ubezpieczony w Generali (czytałam opinie...niestety), oględziny odbyły się w kilka dni po stłuczce. Dostałam na maila informację, że to szkoda całkowita i o wyliczeniu zostanę poinformowana osobnym pismem.

Na infolinii dostaję informację, że w ciągu 30 dni musi być wydana decyzja. Wczoraj minął ten termin i znowu na infolinii dowiaduję się, że mam czekać kolejne 14 dni na, o wypłacie pieniędzy nie wspomnę...

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi :)

"Ruszyło z miejsca" po przekazaniu informacji, że oddam sprawę do firmy zajmującej się odzyskiwaniem niezapłaconych odszkodowań.

Od razu dostałam maila do likwidatora mojej szkody i jego nr telefonu.

Jeszcze tego samego dnia dostałam wycenę, a pieniądze maja wpłynąć na konto do 1 czerwca. Zobaczymy co dalej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też w firmie miałem podobną sytuację i dopiero po oddaniu sprawy w ręce prawników odzyskałem odszkodowanie. Wcześniej jednak musiałem pokryć naprawę z własnej kasy bo mimo iż miała się odbyć w ASO bezgotówkowo to oświadczenie, które się podpisuje przy zdaniu samochodu zobowiązuje własciciela do pokrycia kosztów w razie uchylanie się od płatności TU. Dzwoniąc do nich stale słyszałem, że trwaja postępowania wyjaśniające okoliczności kolizji, mimo iż policja była na miejscu zdarzenia i wg jej raportu sprawa była jednoznaczna. Zajmowałem się już kilka razy likwidacją szkód moich samochodów firmowych, ale na takie przeszkody natrafiłem poraz pierwszy. To jest jakaś kpina, jak TU traktują ludzi, którzy ich karmią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.