Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Rekomendowane odpowiedzi

Hej!

Szukałam właśnie butów, które pomogły by mi bardziej stabilnie oprzeć się o grunt.

Natrafiłam na model Daytona Lady Star GTX - mają cholewkę wysokości ok 3 cm. Fajnie, tylko kosztują 1400zł, co znacznie przewyższa mój budżet na ten cel. Macie może jakieś alternatywy? a może jakieś używki do sprzedaży ktoś ma? rozmiar 38 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Będę obniżać siodło ale podejrzewam, że to nie wystarczy, dlatego pomyślałam o tych butach.

Ty mówisz o obniżeniu zawieszenia za pomocą takich kości?

http://www.moto-akcesoria.pl/obnizenie-zawieszenia-do-motocykla--suzuki-gsx-r-600750-gsf-6001200,p,18304#!prettyPhoto

Mówisz, że byłeś w błędzie.. rozmiem, że geometria się trochę zmienia ale warto to poświęcić, żeby jednak stać stabilnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój Dziorek jest obniżony "na kościach" i bez problemu moge stabilnie go utrzymac,  dużej różnicy podczas jazdy nie odczułam, a jeździłam też na tych ustawionych normalnie, jeśli rzeczywiście nie sięgasz ziemi albo stoisz na koniuszkach palców to chyba lepiej będzie go zmodyfikowac i dopasowac pod siebie tym bardziej ze jest ciezki i jak sie przechyli to trudno go utrzymac i wrocic do pionu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o widzisz, dzięki BBandzior :D a kupowałaś te kości czy dorabiałaś? ;> Bo myślałam, żeby je wykręcić i zanieść do typka, żeby mi takie na CNC wyciął, tylko nie wiem dokładnie o ile one powinny być dłuższe. Na allegro tego nie mogę znaleźć, a 400zł troche dużo.

A powiedz mi, zdarza Ci się, żeby z powodu tego obniżenia gdzieś zadarł na uskokach? Bo mnie tym kilka osób postraszyło ;p

Ile masz wzrostu? Ja marne 161cm ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe przy Twoim 161 to jestem gigant - 174 :)
ale przynajmniej stoje stabilnie "płasko" stopami na ziemi :P
kupowałam to chyba (bo w sumie już nie pamietam dokładnie) w Lantis Motocykle w Mikołowie i kosztowalo to coś koło 300zł
i nigdy o nic nie zadarłam, bardziej bym sie bała pług teraz zamontować bo pewnie każdy próg zwalniający bym wytargała :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

buhehe to ja się rzeczywiście porwałam z motyką na słońce :D ale spoko, wszystko do opanowania ;) na tych kościach troche pójdzie w dół, dodatkowo moja cudowna mama mi przerobi kanapę i będzie gicior ;)

Długo już Banditem jeździsz? jak sobie radzisz z tym ciężarem? :)

Musimy się kiedy zgadać i pośmigać razem, co Ty na to? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Szukałam właśnie butów, które pomogły by mi bardziej stabilnie oprzeć się o grunt.

Natrafiłam na model Daytona Lady Star GTX - mają cholewkę wysokości ok 3 cm. Fajnie, tylko kosztują 1400zł, co znacznie przewyższa mój budżet na ten cel. Macie może jakieś alternatywy? a może jakieś używki do sprzedaży ktoś ma? rozmiar 38 :)

 

Podrośniesz trochę i butów specjalnych nie będzisz potrzebowała :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heheh w szpilkach to tylko na sesji fot :P
na Bandycie latam 2 sezon, ale wcześniej też troszeczkę męczyłam inne maszyny :)
jak sobie daje rade?  na początku ciężko, szczególnie cofanie (chłopaki musieli mnie za każdym razem "wyciągać"), a teraz już sama go nawet na centralke wrzuce (chociaż to podobno kwestia techniki, a nie siły), ale dla próby położyłam go kiedyś na boku i nie dam rady sama podnieść więc w razie "W" trzeba poszukać miłego silnego pana do pomocy :)
na latanie jestem chętna, zawsze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Hej, miałam dokładnie ten sam problem na Hornecie. Obniżyłam go tak samo, ale i tak szukam nadal wysokich butów, niestety mam 155 co mi utrudnia zadanie, choć już się przyzwyczaiłam i nawet opanowałam moto, niestety cofać nie cofnę, albo zchodze albo ktoś mi pomoże ;)

A co do podnoszenia to też nie dałam rady ;( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Bo myślałam, żeby je wykręcić i zanieść do typka, żeby mi takie na CNC wyciął, tylko nie wiem dokładnie o ile one powinny być dłuższe. Na allegro tego nie mogę znaleźć, a 400zł troche dużo.

 

ja nie polecam wycinania cnc, te czesci są narażone na spore naprężenia i jeśli materiał będzie zły to jest wielkie prawdopodobieństwo że się złamie/zegnie, z tego co m isię wydaje to ta część jest odkuwana i na pewno odpowiednio obliczona żeby wytrzymała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.