Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

XJ600 albo enduro do pooglądania


majkel21

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, szukam czegoś na pierwsze moto, byłem oglądać Africę Twin z 91r, ale przeraziłem się rozmiarami, mam 181 wzrostu i to jest bydle nie dla mnie, tzn ogarnąłbym, ale szkoda troche bo po glebie nie wstane :)

No więc myślę nad XJ600 lub ewentualnie enduro, fundusz około 5 tysięcy, jednak na enduro możnaby było nagiąć do 8,9 ale to w super stanie.

Mam 2 pytania:

1. Czy ktoś z forumowiczów dosiada może XJ600 i byłby na tyle dobry, że dałby mi się przymierzyć? Nie chodzi mi o jazdę próbną, bo wiadomo, że nieznajomym się nie pożycza, ale chodzi o sprawdzenie pozycji za sterami. Najlepiej gdyby to było z okolic Chorzowa, tj. Bytom, Chorzów, Katowice, Ruda Śląska, Swiętochłowice.

2. Czy w takim budżecie można kupić jakieś zdrowe enduro? Warto zaznaczyć, że z racji mojej niemałej wagi i wzrostu, musiałoby to być coś w miare mocnego, koniecznie 4T bo dźwięk 2T do mnie nie przemawia no i przede wszystkim tanie w serwisowaniu albo chociaż wytrzymałe, bo czytałem, że niektóre mocne enduro np. WR jest straszne w serwisie, zmiany oleju co kilka motoh i kosztowne części/naprawy. Ewentualnie jak ktoś zna kogoś, kto jeździ i dałby się przymierzyć, albo sprzedać, to byłbym wdzięczny za info.

Powiedzcie proszę co myślicie o XJ600 albo właśnie enduro dla żółtodzioba.

Pozdrawiam wszystkich motórzystów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z polki enduro  powiedzilbym XTZ 660  Tenere dosc solidny sprzet.Latalem tym pare ladnych lat i nigdy nie mialem problemow ,godny polecenia.

O tym modelu mowa http://www.motorcyclespecs.co.za/model/yamaha/yamaha_xtz660z_ten%2095.htm

Jedynym minusem  tego moto jest jego kanapa , 400 km w jednym kawalku to byla tortura oczywiascie bez plecaczka (wskazane wypolstrowanie kanapy) albo

czestsze przerwy.Co do XJki rowniez solidny sprzet z tym ze to juz jest calkiem inny typ moto w porownaniu do XTZki .Jak poprzedni moplik niezawodny
i latwy w obsludze.Troche  tym  nakrecilem km, jednak przy moich gabarytach 190cm wzrostu nie nalezal do wygodnych.
Ps. XJke raczej w wesji Diversion , na golym  to juz bylo calkiem przepackane :P

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.