Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Początkujący > kompletowanie ubioru


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chcialbym się serdecznie przywitać ,gdyż jestem nowy na forum.Teraz chciałbym dołączyć do grona motocyklistów.

Mam zamiar na pierwsze moto zakupic Suzuki GSX-R 600 SRAD. W związku z tym trzeba choć na początek kupić jakiś ubiór.


Kask (rozmiar L 59-60cm) myśle ,żeby zakupić jakiegoś używanego integralnego  z allegro w okolicach do 900 zl ,chyba ,że macie lepsze pomysły ,które marki oglądać?

 

Kurtka przydała by się jakas niedroga kurtka na motor w zastępstwie kombiaka.

 

Kombinezon > myślę nad Tschulem albo jakąś tańszą marką na początek

 

Rękawice i buty > nie mam pojecia jak się za to zabrać :/

 

 

Osobiście mieszkam w Dąbrowie Górniczej ,więc mogę dojechać do np Katowic popatrzeć w sklepach ,tylko potrzebuje wiedzieć do jakiego warto zajechać :)

 

Dziękuję z góry za odpowiedź

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Chcialbym się serdecznie przywitać ,gdyż jestem nowy na forum.Teraz chciałbym dołączyć do grona motocyklistów.

Mam zamiar na pierwsze moto zakupic Suzuki GSX-R 600 SRAD. W związku z tym trzeba choć na początek kupić jakiś ubiór.

Kask (rozmiar L 59-60cm) myśle ,żeby zakupić jakiegoś używanego integralnego  z allegro w okolicach do 900 zl ,chyba ,że macie lepsze pomysły ,które marki oglądać?

 

Kurtka przydała by się jakas niedroga kurtka na motor w zastępstwie kombiaka.

 

Kombinezon > myślę nad Tschulem albo jakąś tańszą marką na początek

 

Rękawice i buty > nie mam pojecia jak się za to zabrać :/

 

 

Osobiście mieszkam w Dąbrowie Górniczej ,więc mogę dojechać do np Katowic popatrzeć w sklepach ,tylko potrzebuje wiedzieć do jakiego warto zajechać :)

 

Dziękuję z góry za odpowiedź

 

Hej. W ramach porady jako początkujacy motocyklista, napiszę jak ja to ogarnęłam. Kask jeszcze z czasów gdy jeździłam jako pasazer 0zł. Osobiscie nie chaialbym uzywanego kasku chyba zeby dobrze wyprać wysciólkę. Kurtka + rekawice + pas nerkowy za symboliczne 150zl (na pieluchy) od kolezanki ktorej urodzilo sie dziecko i nastepne w drodze, ciuchy zdazyla ubrac doslownie 4 razy. Az mialam wyrzuty sumienia brac je w tej cenie :( Teraz poluje na butki i spodnie na allegro - nowki na licytacji. tak by kupic dobrze ale niedrogo. Ja objelam taka strategie ;) pozdrawiam

ps: rekawice lepiej przymerzyc osobiscie, bo moga okazac sie niewygodne jesli kupisz np na allegro. wrzuc tez posta do dzialu kupie / sprzedam odziez, napisz swoje wymiary moze ktos sie odezwie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Najlepiej pojechać do sklepu, przymierzać i może coś Ci podpasuje. Warto jednak wcześniej zastanowić się czy to ma być skóra czy tekstylia, bo jak zaczniesz przymierzać wszystko, to ze sklepu wyjdziesz po 8 godzinach :) .

Co do używanego kasku, też bym raczej nie brał. Za te pieniądze dostaniesz już nowy, solidny kask.

Poszukaj na forum, gdzieś była lista polecanych sklepów na śląsku. W Katowicach Moto-Akcesoria na Chorzowskiej, Moto Ratka w Mikołowie.

Tyle pamiętam.

Powodzenia w poszukiwaniach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kasków za tą cene to patrz na nowe - np shark s900c, nolan n85, scorpion exo-500, hjc-fg15
używki to polecane shoei xr 1000
Znajomi mają kombiaki Tschula i co do jego komfortu - chwalą.
Możesz także poszukać używek - dainese, vanucci, ixs. (Jak coś to mam do sprzedania, a może Cie zainteresuje http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=5683801)
Buty to jednak wartało by kupić nowe i tu dużo mierzenia, a także chodzenia :) tylko zdradź ile na nie chcesz przeznaczyć.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi :)

Póki co przekonaliście mnie do zakupu w normalnym sklepie :P po prostu podjadę do Katowic tak jak mówicie i zakupie wszystko z miejsca.

Kombiak zapewne będzie firmy Tschul dobra jakość za nie dużą cenę ,a kask to będzie pewnie żywioł ,ale wezmę pod uwagę porady Majszela :)

 

Niestety pogoda nie rozpieszcza i spełnianie marzeń odkładam z każdym tygodniem ,gdy z utęsknieniem wypatruje wiosny.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi :)

Póki co przekonaliście mnie do zakupu w normalnym sklepie :P po prostu podjadę do Katowic tak jak mówicie i zakupie wszystko z miejsca.

Kombiak zapewne będzie firmy Tschul dobra jakość za nie dużą cenę ,a kask to będzie pewnie żywioł ,ale wezmę pod uwagę porady Majszela :)

 

Niestety pogoda nie rozpieszcza i spełnianie marzeń odkładam z każdym tygodniem ,gdy z utęsknieniem wypatruje wiosny.

Pozdrawiam

 

Ja dzięki brzydkiej pogodzie odłożyłam zakup spodni na poźniej... i dzieki temu też odłożyłam wiecej kaski na spodnie ktore mi sie podobaly a wczesniej nie mialam na nie funduszy. Nie ma wiec tego złego :) powodzenia w kompletowaniu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kask nówka tylko. Może być po glebie i się nie zorientujesz, a w tej cenie masz solidny kask jak już przedmówca napisał :) exo-500 polecam: pinlock, blenda i super wentylacja (taki był mój wybór integrala, ale postawiłem na szczękowca).

ze sklepów mogę ci polecić 4ride, 4 bikers, moto akcesoria wszystkie w katosach, drugi ma chyba najlepsze ceny.

jeśli chcesz mam kombinezon na sprzedaż z firmy RETBIKE (jak nówka i tanio), szczegóły pod telefon (jeśli będziesz zainteresowany napisz na prv swój numer - zadzwonię)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.