Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

CB1000r vs. Z1000 wybór motocykla


tiger81

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

jako, że nie byłem do końca przekonany do kupna sporta, skoncentrowałem się na trochę innej kategorii.

Na chwilę obecna mam dwa motocykle nad którymi się zastanawiam. Mianowicie do rywalizacji przystąpiły Honda CB1000r koloru czarnego z 2011r, oraz Kawasaki Z1000 koloru czarnego z 2010r. Oba motocykle pochodzą z polskiego salonu i są praktycznie jak nowe do tego w tej samej cenie, co utrudnia wybór.

Czy ktoś z Was miał okazje jeżdzić jednym i drugim i jest coś w stanie powiedzieć na ten temat? Który byście wybrali i dlaczego? Ja tylko dodam, że wizualnie bardziej mi isę podoba Z1000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tamta 10-ka i tak widziałem że jest zarezerwowana.Tu masz test który jeszcze bardziej namiesza w głowie.Osobiście bym wybrał MT01 choćby na rok.Powód jest prosty w każdym detalu jest piękny i klank ma jak helikopter.

http://www.motocykl-online.pl/testy/Power_nakedy_8211_Honda_CB_1000_R_Kawasaki_Z_1000_Suzuki_B_King_Yamaha_FZ1

CB podoba mi się wyłącznie czarna a kawa bardziej zielona.A jak miał bym wybierać to chyba i tak by wygrała r6 po 2008,nowsza 10 -ka lub 1000rr z powodu tego jak jadą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazję pojeździć Z1000 z rocznika bodajże 2011. Muszę przyznać że buta ma zdrowego, byłem bardzo mile zaskoczony tym motocyklem.Skrzynia chodziła bardzo precyzyjnie,pięknie przyspieszał,hamował bez zarzutów.Moim zdaniem wizualnie miażdży Hondę.

Od lat jestem wierny Hondzie,ale w tym przypadku wybrałbym Kawasaki. Nie sugeruj się opiniami o marce Kawasaki, roczniki powyżej 2004r to całkiem inna bajka w porównaniu z wiecznie zdupconymi starymi Kawami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i mam w tym miejscu niezły dylemat. Honda jest jeszcze na gwarancji, ale niestery tylko do maja, ma ciekawy wachacz tylny, sprzegło hudrauliczne i wskaźnik temperatury silnika czego w Kawie brakuje. Kawa zaś jest mocniejsza, optycznie świerzsza (bardziej mi się podoba), ale "rok starsza" bez gwarancji producenta, jednak o 10tyś km mniej przejechane. Cena obu motocykli na dzień dzisiejszy jest dokładnie taka sama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.